Foto LaPresse - Fabio Ferrari

La Gazzetta dello Sport potwierdziła obecność słynnego Monte Zoncolan na trasie 101. Giro d’Italia.

Trasa Giro d’Italia 2018 nabiera powoli kształtów. Oficjalna prezentacja odbędzie się 29 listopada, ale w mediach co jakiś czas pojawiają się kolejne spekulacje – m.in. ponowny wyjazd na Sycylię i Etnę, etap na czas w ostatnim dniu czy finisz w Watykanie. La Gazzetta dello Sport, jako oficjalny sponsor wyścigu, podaje najpewniejsze wiadomości – tym razem poznaliśmy zarys trasy czternastego etapu.

19 maja kolarze zafiniszują na słynnej górze Monte Zoncolan. Start będzie miał miejsce w San Vito al Tagliamento, a trasa w sumie 181km. Zawodnicy pokonają wcześniej cztery podjazdy – Monte di Ragogna (2,75km; średnie nachylenie 10,9%), Avaglio (8,6km; 6,7%), Passo Duron (7,4km; 6,5%), Sella Valcada (6,5km; 6%, maks 12%). Na koniec zostanie “potwór” – Monte Zoncolan (10,5km; średnio 11,5%) i meta na wysokości 1735m.

Ważną wiadomością jest też potwierdzenie zakończenia imprezy w Rzymie. 27 maja kolarze odwiedzą stolicę Włoch, a obecność w tym miejscu nie wyklucza wjazdu do Watykanu, co, w obliczu startu w Izraelu, miałoby przekazać światu ‘pokojową wiadomość’.