fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Jeden z największych talentów w polskim kolarstwie, Szymon Sajnok podpisał 2-letni kontrakt z grupą CCC Sprandi Polkowice.

Co prawda wcześniej informowaliśmy o zamknięciu składu na kolejny sezon, jednak gdy pojawiła się okazja, by pozyskać tak utalentowanego kolarza, postanowiliśmy z tej okazji skorzystać. Szymon ma ogromny potencjał i bardzo cieszymy się z faktu, że dołączy do innych naszych młodzieżowców, Alana Banaszka i Kamila Małeckiego – tłumaczy Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. –  Wiemy, że bardzo istotne jest dla niego łączenie kolarstwa szosowego i torowego, gdyż szykuje się na  igrzyska olimpijskie w Tokio. Będziemy go wspierać w osiągnięciu tego celu i wierzymy, że poprzez odpowiedni program startów oraz właściwą opiekę naszego sztabu, będzie kontynuował swój rozwój i zbliżał się do medalu olimpijskiego.

W ostatnich miesiącach o Szymonie było głośno głównie z powodu sukcesów na torze, ale liczymy, że również na szosie będzie bardzo widoczny. To bardzo dobry czasowiec i zawodnik, który radzi sobie w ciężkich, belgijskich wyścigach jednodniowych. Ma doświadczenie z przełajów oraz na koncie m.in. 5.miejsce w juniorskim Paryż-Roubaix.

 

Cieszę się z podjętej decyzji. Ostatnio trochę krążyłem po świecie i nie zawsze było to dla mnie dobre – wyjaśnia 20-letni Szymon Sajnok. – CCC Sprandi Polkowice jest stabilną grupą i myślę, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Chcę być coraz lepszym kolarzem szosowym, a co za tym idzie także na torze.

W przyszłym sezonie chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony na szosie. Mam wielką nadzieję, że sprawdzę się jako zawodnik CCC Sprandi Polkowice i uda się zrealizować wszystko tak jak sobie to zaplanuję.

Cieszę się też, że będę z Alanem Banaszkiem w jednej ekipie. Jest to mój dobry kolega i jak pojedziemy razem wyścig to wiadomo z kim będę dzielił pokój.

W 2017 roku Szymon Sajnok jeździ w kontynentalnej grupie Attaque Team Gusto. Jako kolarz tego zespołu wygrał m.in. prolog Tour de Kumano oraz zdobył srebro mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas. Był to dla niego kolejny medal krajowego czempionatu w tej konkurencji, gdyż w 2015 roku zdobył złoto w kategorii junior.

W minionym sezonie reprezentował Polskę w prestiżowej etapówce dla orlików, Tour de l’Avenir, gdzie jechał z innymi zawodnikami polkowickiej ekipy, Michałem Palutą, Piotrem Brożyną i swoim dobrym przyjacielem z toru i SMS Świdnica, Alanem Banaszkiem. W biało-czerwonych barwach zajął też 24.miejsce w jeździe na czas na mistrzostwach świata U23 w Bergen.

Największe sukcesy w kolarstwie odnosił na torze. Jako zaledwie 19-latek dwukrotnie wygrywał Puchar Świata elity w omnium – w Los Angeles i Apeldoorn, a we włoskim Montichiari wywalczył srebro mistrzostw Europy U23 w tej konkurencji. W niedawno zakończonym Pucharze Świata w Pruszkowie był drugi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments