Fot. Team Sky

Dublet Tour – Vuelta ważniejszy od trzeciego z rzędu mistrzostwa świata. Chris Froome pokonał Petera Sagana w plebiscycie gazety Het Nieuwsblad o prestiżową nagrodę International Flandrien.

Choć Brytyjczyk nie był obecny na gali w Oostende to podziękował za nagrodę poprzez przesłane nagranie wideo:

Dziękuję za to, że otrzymałem tę nagrodę już po raz drugi. To dla mnie wyjątkowe wyróżnienie, zwycięstwo w tym plebiscycie po raz drugi to ogromny zaszczyt, zwłaszcza, że moja kariera rozpoczęła się w Tielt-Winge w Belgii, a od tego czasu wygrałem cztery razy Tour de France. Kiedyś na pewno wrócę do Tielt-Winge zobaczyć gdzie moja droga w zawodowym kolarstwie się zaczęła.

-opowiadał Froome.

Przypomnijmy, że w 2014 roku tę nagrodę otrzymał Michał Kwiatkowski.

Podczas gali wyróżnienie dla najlepszego belgijskiego kolarza otrzymał Greg van Avermaet. Dla kolarza BMC to już piąta taka nagroda, a w głosowaniu zwycięzca Paryż – Roubaix pokonał o 10 punktów triumfatora Ronde van Vlaanderen – Philippe’a Gilberta.]

W pozostałych kategoriach nagrodzeni zostali Julien Vermote, który został uznany najbardziej walecznym zawodnikiem w sezonie, a wśród pań triumfowała mistrzyni świata w przełajach Sanne Cant, która o punkt pokonała Jolien d’Hoore. Bjorg Lambrecht, najnowszy nabytek Lotto-Soudal, otrzymał nagrodę w kategorii do 23 lat, a Mathieu van der Poel triumfował wśród przełajowców pokonując Wouta van Aerta.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments