fot. CCC Sprandi Polkowice

Po dwóch Pawłach – Franczaku i Bernasie, przyszedł czas na kolejnego polskiego kolarza, który wzmocnił ekipę CCC Sprandi Polkowice – Kamila Gradka.

Popularny “Gradziu”, po rocznej przygodzie z One Pro Cycling wraca do kraju. Jego nowy kontrakt obowiązywać będzie przez kolejny rok.

Kamil jest z tej samej generacji, co Paweł Bernas i Paweł Franczak. Cała trójka ma 26-27 lat, ścigała się często w tych samych ekipach, zna się doskonale, więc powinna szybko się zaaklimatyzować w nowym otoczeniu. Jest to zawodnik, który świetnie jeździ na czas i potrafi nadawać bardzo mocne, stałe tempo w peletonie. Będzie on dla nas ogromnym wzmocnieniem na te wyścigi, w którym będziemy musieli kontrolować przebieg rywalizacji i w którym trzeba będzie wyprowadzić sprintera na dobrą pozycję do finiszu

– powiedział Piotr Wadecki.

Na pewno CCC Sprandi Polkowice to drużyna, która ma swoją markę. Oferuje bardzo dobry program startowy oraz profesjonalne zaplecze. Liczę na to, że przyszły sezon w ekipie będzie bardzo udany i będę kontynuował swój rozwój. Dziękuję kierownictwu CCC Sprandi Polkowice oraz panu Dariuszowi Miłkowi za zaufanie, oraz poprzedniej grupie za dobry rok.

Istotne było dla mnie to, że Polkowicka drużyna jest zespołem II dywizji. Dzięki temu będziemy mieć możliwość rywalizacji z najlepszymi.

Chciałbym się skupić na poprawie w jeździe indywidualnej na czas, do której mam predyspozycje. Wiem, że zespół kładzie i będzie kładł duży nacisk na rozwój w tej konkurencji i mam nadzieję, że uda mi się w pełni pokazać na co mnie stać. Plany mamy bardzo ambitne i będę ciężko pracował, by je zrealizować

– dodał sam zawodnik.

Gradek ostatni sezon miał bardzo solidny. Na jego konto wpadło m.in zwycięstwo w generalce Ronde van Midden Nederland.