Ostatni wyścig z kalendarza World Tour startuje już jutro. Dziś swoje składy na zawody w Chinach podały ekipy Bahrain-Merida oraz LottoNL-Jumbo.

Vincenzo Nibali postanowił zmierzyć się z Taiwan KOM Challenge zamiast ścigać się w Państwie Środka. Brak “Rekina z Messyny” nie oznacza, że jego grupa wysyła słaby skład na Tour of Guangxi. Co prawda w zestawieniu Bahrain-Merida brakuje wyraźnego lidera i raczej grupa skupi się na walce o etapowe zwycięstwa, a także będzie liczyć na aktywną jazdę jedynego reprezentanta Chin w wyścigu – Meiyin Wanga. W trudniejszym terenie najlepiej powinien radzić sobie Janez Brajković, a Sonny Colbrelli w sprincie będzie szukał kolejnych zwycięstw.

Pełen skład Bahrain-Merida na Tour of Guangxi: Yukiya Arashiro, Grega Bole, Niccolo Bonifazio, Janez Brajkovic, Sonny Colbrelli, Luka Pibernik, Meiyin Wang

W ciekawym składzie w Chinach zamelduje się także LottoNL-Jumbo. Dylan Groenewegen wydaje się być najmocniejszym sprinterem w całej stawce i powrót do Europy bez choćby jednego etapowego triumfu będzie dla Holendra będzie dość zaskakujący. O dobry wynik może pokusić się także Amund Jansen, bo młody Norweg jest w ostatnich tygodniach w niezłej formie. W składzie znaleźli się także Lars Boom i mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas Victor Campenaerts.

Pełen skład LottoNL-Jumbo na Tour of Guanxgi: Dylan Groenewegen, Gijs van Hoecke, Robert Wagner, Lars Boom, Victor Campenaerts, Daan Olivier, Amund Jansen

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments