fot. Marek Bala / naszosie.pl

Trzykrotny zdobywca tytułu mistrza świata z rzędu Peter Sagan (BORA-hansgrohe) zainauguruje sezon 2018 startem w wyścigu Tour Down Under rozgrywanym w Australii. 

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będę mógł zaprezentować się w tęczowej koszulce w Australii. Myślę, że jest to idealny wyścig na rozpoczęcie sezonu, ponieważ zawiera wszystko, co trzeba – wymagającą i trudną trasę, dobrą pogodę i pełnych pasji fanów, którzy kibicują nam przy trasie każdego dnia, bez względu na wszystko. Ważne jest, abyśmy wraz z drużyną dobrze weszli w sezon i myślę, że nie ma ku temu lepszego miejsca niż Tour Down Under

– powiedział Peter Sagan australijskiej gazecie “Adelaide Advertiser”.

Bieżący sezon Słowak także rozpoczął w wyścigu Tour Down Under i był to jego drugi występ w karierze w tej imprezie (pierwszy miał miejsce w 2010 roku). Trzykrotnie zajmował drugie miejsca na etapach.

Przyszłoroczna edycja TDU rozpocznie się 16 stycznia i zakończy sześć dni później. Trasa ponownie będzie zawierała legendarny dla tego wyścigu podjazd Willunga Hill, z którym kolarze zmierzą się na przedostatnim odcinku.