fot. Polski Związek Kolarski

Polka po czterech latach spędzonych w Boels – Dolmans przenosi się do Danii.

Mistrzyni świata w torowym wyścigu punktowym w Londynie dołączy w sezonie 2018 do Team Virtu Cycling i będzie liderką tego zespołu.

Dyrektor sportowa Carmen Small  pokłada w Polce spore nadzieje:

Kasia będzie liderem zespołu, a swoje doświadczenie może przekazać młodszym zawodniczkom. Miała trochę kontuzji w tym sezonie, ale osiągnięte wyniki mówią same za siebie. Jeździ na torze, więc ma bardzo duże umiejętności sprinterskie. Jest także świetną  specjalistką w jeździe na czas. U mnie w ekipie ważne jest to, aby zawodniczki przekazywały sobie cenne uwagi i tym samym podnosiły swój potencjał.

Sama Kasia także cieszy się na nową kolarską przygodę:

Ekipa jest nowa, ale dobrze zorganizowana. Rzadko można stać się częścią nowego zespołu, rozwijać go i patrzeć na efekty. Ja właśnie dostaję taką szansę. Chcemy stworzyć team, który jeździ i wygrywa razem. Jeśli wszyscy mają jasny cel to zdecydowanie łatwiej go osiągnąć.

Zawsze chciałam być liderką na wiosenne klasyki i taki jest mój pierwszy cel na przyszły sezon. Zazwyczaj to był czas jazdy na torze, a w ubiegłym roku straciłam ten okres przez kontuzję. Oczywiście ważnym wydarzeniem będą także mistrzostwa Polski.