fot. CCC Sprandi Polkowice

Według informacji osterreich.azest.eu, Felix Grosschartner podpisał kontrakt z drużyną BORA – hansgrohe. Sam zainteresowany potwierdził doniesienia.

Grosschartner jest dobrze znany polskim kibicom. Ostatnie dwa lata spędził w zespole CCC Sprandi Polkowice, gdzie m.in. wystartował w Giro d’Italia czy zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Austria czy Tour of Croatia. Teraz, 23-letni kolarz postanowił spróbować swoich sił w World Tourze.

Negocjowałem też z innymi topowymi zespołami, lecz to od BORY otrzymałem zdecydowanie najlepszą ofertę. Jestem dumny, że będę miał możliwość ścigania się w jednym z najmocniejszych kolarskich teamów na świecie, jednocześnie rywalizując z największymi gwiazdami tego sportu

– powiedział Grosschartner.

23-latek będzie czwartym Austriakiem w niemieckiej ekipie. Oprócz niego ważne kontrakty mają Patrick Konrad, Lukas Postlberger i Gregor Muhlberger.

Trio z BORY to moi bardzo dobrzy znajomi. Nie raz miałem już okazję się z nimi ścigać i z ogromną przyjemnością zrobię to jeszcze wiele razy

– zakończył Grosschartner.