fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Nairo Quintana (Kolumbia) będzie reprezentował barwy swojego kraju w mistrzostwach świata po raz pierwszy od 2013 roku i dopiero po raz trzeci w karierze. Quintana nie ścigał się od zakończenia Tour de France.

Gdy Nairo Quintana startował w mistrzostwach świata, które odbywały się we Florencji, nie ukończył wyścigu ze startu wspólnego. W tego typu imprezie zadebiutował w Valkenburgu w 2012 roku.

Kilkuletnia nieobecność kolarza Movistaru w narodowej drużynie Kolumbii była spowodowana konfliktem z tamtejszą federacją. Quintana razem z Fernando Gavirią powinni odgrywać w niedzielnym wyścigu pierwsze skrzypce, choć trudna trasa powinna nieco bardziej sprzyjać kieszonkowemu Nairo, który kilkukrotnie wygrywał wielkie toury.

Zawsze będę dumny z reprezentowania mojego kraju. To piękna rzecz. Jest wiele ludzi z całego świata, którym podoba się sposób, w jaki się ścigam, w jaki jeżdżę na rowerze, więc jest bardzo miło widzieć, że tylu kibiców, w tym dzieci, przyjeżdżają, by nas oglądać. W niedzielę będziemy próbować, mamy kolarzy o różnej charakterystyce, którzy będą walczyć do ostatniego metra

– powiedział Nairo Quintana.

27-letniemu Kolumbijczykowi jeszcze bardziej odpowiada jednak trasa mistrzostw świata 2018, które odbędą się w austriackim Insbrucku. Quintana już o niej myśli, mając nadzieję, że pojedzie tam z mocną drużyną, która pomoże mu powalczyć o tęczową koszulkę. Przypomnijmy, że bardzo podobne plany ma Vincenzo Nibali.

Nairo Quintana wystartuje jeszcze w tym sezonie w trzech włoskich wyścigach jednodniowych, w tym w prestiżowym Il Lombardia.

Pełny skład reprezentacji Kolumbii na wyścig ze startu wspólnego o mistrzostwo świata 2017: Nairo Quintana, Fernando Gaviria, Sebastian Henao Gomez, Sergio Luis Henao Montoya, Juan Sebastian Molano Benavides, Jarlinson Pantano Gomez, Jhonatan Restrepo Valencia, Nelson Andres Soto Martinez.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments