Lotto-Soudal / PhotoNews

Mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas przechodzi z holenderskiego do belgijskiego Lotto.

25-latek w sierpniu osiągnął jeden z największych sukcesów w karierze – w Herning pokonał Macieja Bodnara i zdobył tytuł najlepszego Europejczyka. Nie było to jego pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach starego kontynentu – w 2013 roku Campenaerts triumfował w kategorii do lat 23 jeżdżąc w barwach Lotto Belisol (aktualnie Lotto-Soudal).

W 2014 roku Belg przeszedł na zawodowstwo jako kolarz Topsport Vlaanderen, a sezony 2016 i 2017 spędził w LottoNL-Jumbo, a od przyszłego roku wraca do belgijskiej drużyny na kolejne dwa lata.

Jak otrzymałem szansę zawodowego kontraktu w 2014 roku, to Kurt Van de Wouwer (szef działu sportu w Lotto Soudal U23) poradził mi, żebym poszedł do Topsport Blaanderen – Baloise, bo tam otrzymam czas i możliwość rozwoju. Okazało się, że to idealny wybór. W ostatnich latach mocno pracowałem nad swoimi umiejętnościami jazdy na czas i w tym sezonie mogłem się zrewanżować wynikami. Teraz chcę wygrywać w czasówkach w Lotto Soudal i uzyskiwać jak najlepsze rezultaty w krótkich wyścigach etapowych takich jak BinckBank Tour czy Tour of Britain. Oczywiście celuję też w kolejne tytuły w indywidualnych i drużynowych jazdach na czas

– powiedział Campenaerts.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments