FB Giant-Castelli

Złodzieje zrabowali wszystkie 10 rowerów czasowych, które grupa miała przygotowane na dzisiejszą czasówkę.

O wszystkim w grupie Giant – Castelli dowiedzieli się około 8:30, kiedy to wszyscy z ekipy zeszli do teamowej ciężarówki by przygotować się do dzisiejszej jazdy indywidualnej na czas. Poza rowerami skradziono także różny sprzęt.

To koszmar który nas spotkał po pobudce. Zawsze zwracamy uwagę na bezpieczeństwo naszych samochodów w nocy, ale dziś złodzieje byli sprytniejsi.

-ogłosił zespół w krótkim oświadczeniu na Facebooku.

Według danych duńskiego portalu TV2.dk wartość skradzionego sprzętu szacuje się na 120.000 funtów, czyli około miliona duńskich koron. Pomimo faktu, że grupa pozostała bez rowerów do czasówki to zespoły Sunweb i ColoQuick-Cult pożyczą rowery, dzięki czemu zawodników Giant-Castelli zobaczymy na rampie startowej. Triumfator pierwszego etapu, Casper Pedersen, zajmuje piąte miejsce w generalce i jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem duńskiej grupy.

W oświadczeniu na Facebooku grupa informuje także:

Będziemy gotowi do dalszej jazdy w Post Denmark Rund. Kilku z naszych zawodników czekało na „czasówkę życia” by obronić lub poprawić swoją pozycję w generalce i mimo, że czeka ich zupełnie inne doświadczenie niż się spodziewali to nasi kolarze pojadą najlepiej jak potrafią.

Mimo, że inne grupy użyczą sprzęt by kolarze Giant-Castelli mogli kontynuować jazdę to szefostwo ekipy martwi się o morale zawodników oraz o to jak będą potrafili dostosować się do innego sprzętu, zwłaszcza w czasówce, gdzie liczy się każda sekunda.

Cały wyścig został przez to zniszczony. Zawodnicy są zajęci teraz zupełnie czymś innym. Musimy jakoś ich pozbierać i przygotować do jazdy. Są przywiązani do sprzętu, bo każdy rower jest przygotowywany w stu procentach pod danego zawodnika. Oczywiście jesteśmy w stanie przygotować inny sprzęt dla nich, ale problemem będzie to jak zareaguje ich psychika

-opowiedział Brian Nygaard Vinjebo w rozmowie z TV2.

Grupa zamieściła zdjęcia rowerów jakie zostały skradzione z prośbą o jakąkolwiek informację.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments