fot. Olympia's Tour

Zwycięstwem Jarno Mobacha (Sunweb Development Team) zakończył się ostatni, szósty etap wyścigu Olympia’s Tour. Zwycięzcą całej imprezy został Pascal Eenkhoorn (BMC Development Team).

Ostatni etap holenderskiego wyścigu stał pod znakiem limburskich wzniesień. Kolarze mieli do pokonania 173 kilometry pagórkowatej trasy, zahaczającej o tereny znane m.in. z wyścigu Amstel Gold Race

Niedługo po starcie od peletonu oderwała się siedmioosobowa grupka uciekinierów w składzie Florian Stork (Sunweb Development Team), Alfdan De Decker (Lotto Soudal U-23), Fabio Jakobsen (SEG Racing), Dylan Bouwmans (Metec – TKH), Kevin van den Dool (Vlasman), Max Hendrikx (TWC) i Jurgen Timmerman (WV). Ich przewaga szybko wzrosła do niecałych trzech minut, lecz peleton nie pozwalał na większe harce.

W drugiej części etapu dochodziło do pierwszych zmian. Zgodnie z przewidywaniami, tempa ucieczki nie wytrzymał jeden z najszybszych kolarzy w stawce, Fabio Jakobsen. Taka sytuacja spowodowała ruchy kolarzy SEG Racing, jadących w peletonie. Na dwójkowy atak zdecydowali się Jan Maas i Julius van den Berg. Ich akcja przyniosła jedynie zmianę różnicy pomiędzy ucieczką i peletonem, która zmalała do 35 sekund.

Na kolejnych kilometrach dochodziło do kolejnej selekcji na czele. W ucieczce utrzymali się jedynie Stork, van den Dool i Hendrikx, a z peletonu do czołówki przeskoczył Joseph Areruya (Dimension Data for Qhubeka). Ich przewaga nie przekraczała jednak 45 sekund.

25 kilometrów przed metą ucieczka była już historią. Na czele znajdowała się 25-osobowa grupa, w której skład wchodzili lider Pascal Eenkhoorn czy Pavel Sivakov (BMC Development Team). Kolejne kilometry pokonywane były jednak w bardzo mocnym tempie, przez co 15 000 metrów przed metą w czołówce utrzymało się już jedynie 10 najlepszych kolarzy.

Trzy kilometry przed metą doszło do ataku po zwycięstwo etapowe w wykonaniu Jarno Mobacha (Sunweb Development Team). Dziewiętnastoletni talent zdołał zbudować sobie kilkanaście sekund przewagi i samotnie przekroczyć linię mety. Za jego plecami kreskę przejechała mocno uszczuplona grupa lidera, który zajął na etapie drugą pozycję i zapewnił sobie zwycięstwo w całej imprezie. Etapowe podium uzupełnił Stan Dewulf (Lotto Soudal U-23).

wyniki – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments