fot. Polski Związek Kolarski

Reprezentantka Polski ponownie zwyciężyła w sprincie z grupy i utrzymała koszulkę liderki!

Drugi etap Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche rozgrywany był wokół miejscowości Orange. Panie miały do przejechania ponad 122 kilometry, a w pierwszej części dystansu czekały na nie trzy górskie premie.

Etap przebiegł podobnie jak poprzedni – góry nieco przerzedziły peleton, ale ponownie o finiszu walczyły szybkie zawodniczki z grupy kilkudziesięciu kolarek. I, tak jak wczoraj, najszybsza była Katarzyna Pawłowska (Polska)! Liderka wyścigu powtórzyła sukces i utrzymała się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej.

Druga finiszowała Maria Vittoria Sperotto (BePink Cogeas), a trzecia Shannon Malseed (Australia).

Wyniki drugiego etapu:

1 31 PAWLOWSKA Katarzyna Pologne 3 30 43
2 113 SPEROTTO Maria Vittori BPK à 0
3 43 MALSEED Shannon Autralie à 0
4 191 ASENCIO Laura Biofrais à 0
5 135 STEPHENS Lauren TIB à 0
6 124 PINTAR Urša BTC à 0
7 111 JACKSON Alison BPK à 0
8 166 SOLOVEI Ganna PVD à 0
9 14 GUILMAN Victorie France à 0
10 51 HANSELMANN Nicole Suisse à 0
11 11 ERAUD Severine France à 0
12 13 RICHIOUD Greta France à 0
13 52 FORCHINI Ramona Suisse à 0
14 45 PRATT Jessica Autralie à 0
15 62 GARCIA CANELLAS Mar Espagne à 0
16 131 ALBRECHT Lex TIB à 0
17 172 VAN DER BURG Nancy Jos à 0
18 163 BUYSMAN Nina PVD à 0
19 15 GIELEN Marie France à 0
20 214 BESSONE Marion LWD à 0
21 41 NEYLAN Rachel Autralie à 0
22 21 OSHURKOVA Elizaveta Russie à 0
23 194 GROSSETETE Maelle Biofrais à 0
24 6 THOMAS Leah YRDP à 0
25 103 PATINO Paula UCI à 0
26 114 NOSKOVA Nikola BPK à 0
27 12 DREVILLE Anabelle France à 0
28 181 BAZIN Marjolaine Crédit Mut à 0
29 201 RITTER Martina Mix Inter à 0
30 116 POIDEVIN Sara BPK à 0
31 121 NILSSON Hanna BTC à 0
32 126 LECHNER Corinna BTC à 0
33 115 MAGNALDI Erica BPK à 0
34 112 VALSECCHI Silvia BPK à 0
35 195 SICOT Marion Biofrais à 0
36 152 COLBORNE Henrietta Swabo à 0
37 1 OLIVEIRA Flavia YRDP à 0
38 2 BARROW Justine YRDP à 0
39 183 STAELENS Bérengère Crédit Mut à 0
40 136 WALLE Brianna TIB à 0
41 165 VAN VEEN Esther PVD à 0
42 22 CHERNYSHOVA Galina Russie à 0
43 173 CHRISTMAS Danielle Jos à 0
44 202 SIMMONDS Hayley Mix Inter à 0
45 174 EHRBERG Liisa Jos à 0
46 133 HAMMES Kathrin TIB à 0
47 184 KOHLMEYER Kim Johan Crédit Mut à 0
48 55 CHABBEY Elise Suisse à 0
49 64 LLAMAS GARCIA Loréna Espagne à 0
50 42 KENNEDY Lucy Autralie à 0
51 216 GODA Yumiko LWD à 0
52 16 ZAMBON Fanny France à 0
53 196 SOUYRIS Manon Biofrais à 0
54 53 ZIMMERMANN Meret Suisse à 0
55 63 MERINO KORTAZAR Eid Espagne à 0
56 171 FERON Senna Jos à 0
57 24 DEIKO Olga Russie à 0
58 65 NURIO PALACIO Aida Espagne à 0
59 162 STEIGENGA Nicole PVD à 0
60 85 SOMRAT Phetdarin TWC à 0
61 66 PACIOS PUJADO Merce Espagne à 0
62 164 ROOIJAKKERS Paulien PVD à 0
63 161 SOET Aafke PVD à 0
64 104 YAPURA PLAZA Maria UCI à 0
65 193 COSTON Morgane Biofrais à 0
66 105 ESPINOLA Agua Marina UCI à 0
67 132 BUSS Kathryn TIB à 0
68 32 GRACZEWSKA Monika Pologne à 4 33
69 33 PEREKITKO Karolina Pologne à 4 33
70 213 COLES-LYSTER Maggie LWD à 13 8
71 102 SANTOYO Brenda UCI à 13 8
72 34 PRZEZAK Dorota Pologne à 13 8
73 106 GEBRU EYENU Tesfoa UCI à 13 8
74 44 BROWN Grace Autralie à 13 8
75 153 NIEUWERTH Kimberly Swabo à 13 8
76 175 VAN HOUTUN Céline Jos à 13 8
77 151 KNIBBE Bonne Swabo à 13 8
78 125 PENKO Karin BTC à 13 8
79 23 DOBRYNINA Olga Russie à 13 8
80 25 ZHURBA Irina Russie à 13 8
81 3 HALBWACHS Aurélie YRDP à 13 8
82 156 KLEMENT Mélanie Swabo à 13 8
83 204 BRAND Mélissa Mix Inter à 13 8
84 211 VAN HOEK Lotte LWD à 13 8
85 212 RIVAT Amelie LWD à 13 8
86 61 ESCURSELL Valero Elis Espagne à 13 8
87 154 BAKS Marissa Swabo à 13 8
88 35 RADZISZEWSKA Klaudia Pologne à 13 8
89 192 CEYSSAT Loriane Biofrais à 13 8
90 5 ROSE Claire YRDP à 13 18
91 84 SOPA Suthima TWC à 19 57
92 176 GEZ Avital Jos à 19 57
93 155 VAN HORIK Sofie Swabo à 19 57
94 122 ŽIGART Urška BTC à 22 13
95 81 CHANPENG Nontasin TWC à 22 13
96 123 ZAJC Hajdi BTC à 26 31
97 4 KERWIN Natalie YRDP à 27 7
98 101 AMHA Selam UCI à 27 7
99 182 KORMOS Véronika Crédit Mut à 28 5
100 83 NUNTANA Supaksorn TWC à 28 33
101 86 THITJAN Piyathida TWC à 28 33
102 82 KUNLAPHA Wilaiwan TWC à 28 33
103 206 FILBY Maxine Mix Inter à 28 37
104 185 LELEU Fanny Crédit Mut à 28 37

Klasyfikacja generalna po dwóch etapach:

1 31 PAWLOWSKA Katarzyna Pologne 6 30 35
2 135 STEPHENS Lauren TIB à 0
3 111 JACKSON Alison BPK à 0
4 51 HANSELMANN Nicole Suisse à 0
5 124 PINTAR Urša BTC à 0
6 52 FORCHINI Ramona Suisse à 0
7 166 SOLOVEI Ganna PVD à 0
8 172 VAN DER BURG Nancy Jos à 0
9 43 MALSEED Shannon Autralie à 0
10 13 RICHIOUD Greta France à 0
11 62 GARCIA CANELLAS Marg Espagne à 0
12 14 GUILMAN Victorie France à 0
13 126 LECHNER Corinna BTC à 0
14 6 THOMAS Leah YRDP à 0
15 201 RITTER Martina Mix Inter à 0
16 45 PRATT Jessica Autralie à 0
17 112 VALSECCHI Silvia BPK à 0
18 194 GROSSETETE Maelle Biofrais à 0
19 114 NOSKOVA Nikola BPK à 0
20 41 NEYLAN Rachel Autralie à 0
21 121 NILSSON Hanna BTC à 0
22 131 ALBRECHT Lex TIB à 0
23 21 OSHURKOVA Elizaveta Russie à 0
24 195 SICOT Marion Biofrais à 0
25 115 MAGNALDI Erica BPK à 0
26 214 BESSONE Marion LWD à 0
27 103 PATINO Paula UCI à 0
28 1 OLIVEIRA Flavia YRDP à 0
29 12 DREVILLE Anabelle France à 0
30 165 VAN VEEN Esther PVD à 0
31 181 BAZIN Marjolaine Crédit Mut à 0
32 2 BARROW Justine YRDP à 0
33 133 HAMMES Kathrin TIB à 0
34 42 KENNEDY Lucy Autralie à 0
35 202 SIMMONDS Hayley Mix Inter à 0
36 63 MERINO KORTAZAR Eider Espagne à 0
37 55 CHABBEY Elise Suisse à 0
38 64 LLAMAS GARCIA Loréna Espagne à 0
39 164 ROOIJAKKERS Paulien PVD à 0
40 132 BUSS Kathryn TIB à 0
41 104 YAPURA PLAZA Maria UCI à 13
42 66 PACIOS PUJADO Merce Espagne à 17
43 116 POIDEVIN Sara BPK à 58
44 173 CHRISTMAS Danielle Jos à 1 8
45 193 COSTON Morgane Biofrais à 1 45
46 11 ERAUD Severine France à 5 50
47 216 GODA Yumiko LWD à 5 50
48 196 SOUYRIS Manon Biofrais à 5 50
49 65 NURIO PALACIO Aida Espagne à 10 44
50 105 ESPINOLA Agua Marina UCI à 10 44
51 113 SPEROTTO Maria Vittoria BPK à 15 17
52 15 GIELEN Marie France à 15 17
53 163 BUYSMAN Nina PVD à 15 17
54 152 COLBORNE Henrietta Swabo à 15 17
55 136 WALLE Brianna TIB à 15 17
56 16 ZAMBON Fanny France à 15 17
57 161 SOET Aafke PVD à 15 17
58 33 PEREKITKO Karolina Pologne à 16 46
59 191 ASENCIO Laura Biofrais à 17 18
60 22 CHERNYSHOVA Galina Russie à 17 18
61 174 EHRBERG Liisa Jos à 17 18
62 183 STAELENS Bérengère Crédit Mut à 17 18
63 53 ZIMMERMANN Meret Suisse à 17 18
64 24 DEIKO Olga Russie à 17 18
65 171 FERON Senna Jos à 17 18
66 162 STEIGENGA Nicole PVD à 17 18
67 154 BAKS Marissa Swabo à 18 58
68 184 KOHLMEYER Kim Johann Crédit Mut à 20 6
69 32 GRACZEWSKA Monika Pologne à 21 51
70 44 BROWN Grace Autralie à 24 49
71 212 RIVAT Amelie LWD à 28 25
72 5 ROSE Claire YRDP à 28 35
73 85 SOMRAT Phetdarin TWC à 29 26
74 106 GEBRU EYENU Tesfoam UCI à 30 26
75 102 SANTOYO Brenda UCI à 30 26
76 125 PENKO Karin BTC à 30 26
77 25 ZHURBA Irina Russie à 30 26
78 153 NIEUWERTH Kimberly Swabo à 30 26
79 23 DOBRYNINA Olga Russie à 30 26
80 151 KNIBBE Bonne Swabo à 30 26
81 204 BRAND Mélissa Mix Inter à 30 26
82 35 RADZISZEWSKA Klaudia Pologne à 30 26
83 3 HALBWACHS Aurélie YRDP à 30 26
84 192 CEYSSAT Loriane Biofrais à 30 30
85 122 ŽIGART Urška BTC à 37 30
86 213 COLES-LYSTER Maggie LWD à 42 34
87 175 VAN HOUTUN Céline Jos à 42 34
88 34 PRZEZAK Dorota Pologne à 42 34
89 156 KLEMENT Mélanie Swabo à 42 34
90 61 ESCURSELL Valero Elisa Espagne à 42 34
91 211 VAN HOEK Lotte LWD à 43 48
92 123 ZAJC Hajdi BTC à 43 49
93 101 AMHA Selam UCI à 47 6
94 84 SOPA Suthima TWC à 49 23
95 155 VAN HORIK Sofie Swabo à 49 23
96 176 GEZ Avital Jos à 49 36
97 81 CHANPENG Nontasin TWC à 51 39
98 182 KORMOS Véronika Crédit Mut à 52 10
99 4 KERWIN Natalie YRDP à 56 33
100 82 KUNLAPHA Wilaiwan TWC à 57 59
101 206 FILBY Maxine Mix Inter à 58 3
102 185 LELEU Fanny Crédit Mut à 58 3
103 83 NUNTANA Supaksorn TWC à 1 14 3
104 86 THITJAN Piyathida TWC à 1 14 3