©Régis Warnier

Piąty etap po sprincie z peletonu wygrał Marc Sarreau (FDJ), a cały wyścig zgarnął Mads Pedersen (Trek-Segafredo).

Ostatni etap francuskiego wyścigu wystartował w Roumazieres – Loubert i zawodnicy zanim dotarli do mety w Poitiers pokonali niecałe 160 kilometrów. Już od samego początku nie brakowało chętnych do akcji zaczepnych, ale peleton nie pozwalał przez dłuższy czas nikomu na odjazd. Dość powiedzieć, że większość z początkowych kilometrów była pokonana z prędkością około 60 km/h!

Po solidnej rozgrzewce w wysokim tempie wykrystalizowała się ostatecznie ucieczka w składzie – Vincenzo Albanese (Bardiani – CSF), Alberto Cecchin (Willier – Triestina) oraz Brent Bookwalter (BMC). Uciekająca trójka była jednak trzymana na dość krótkiej smyczy – peleton nie pozwolił im zbudować przewagi przekraczającej choćby trzy minuty.

Około 30 kilometrów przed metą peleton tracił już niecałą minutę i rozpoczęły się kontrataki, ale praktycznie 10 kilometrów później po żadnej z akcji nie było już śladu. W końcówce kolejni kolarze próbowali zaskoczyć grupę zasadnicza, ale los rywalizacji rozstrzygnęli między sobą sprinterzy. Najszybszy był Marc Sarreau (FDJ), który wyprzedził Elię Vivianiego (Team Sky) oraz Andreę Pasqualona (Wanty).

Cały wyścig padł łupem Madsa Pedersena (Trek-Segafredo), który o 35 sekund wyprzedził Jonathana Castroviejo (Movistar) oraz Jean – Pierre Druckera. Zawodnik BMC stracił w „generalce” do Pedersena 42 sekundy.

1 Marc Sarreau (Fra) FDJ 3:34:05
2 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:00:00
3 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
4 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
5 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:00
6 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:00:00
7 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
8 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Oscaro 0:00:00
9 Jordan Levasseur (Fra) Armée de Terre 0:00:00
10 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:00:00
11 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:00
12 Romain Feillu (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:00
13 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:00:00
14 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:00
15 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
16 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
17 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:00:00
18 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:00
19 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
20 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
21 Damien Touzé (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:00
22 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:00:00
23 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:00:00
24 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
25 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
26 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
27 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
28 Bruno Armirail (Fra) FDJ 0:00:00
29 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
30 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:00:00
31 Romain Seigle (Fra) FDJ 0:00:00
32 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
33 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:00
34 Benjamin Thomas (Fra) Armée de Terre 0:00:00
35 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:00:00
36 Damien Gaudin (Fra) Armée de Terre 0:00:00
37 Martin Elmiger (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
38 Alo Jakin (Est) HP-BTP – Auber 93 0:00:09
39 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:00:09
40 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:18
41 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:18
42 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:00:18
43 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:00:35
44 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:00:37
45 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:41
46 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:23
47 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:01:23
48 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:01:23
49 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:01:23
50 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:23
51 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:23
52 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:23
53 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:01:27
54 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:39
55 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:39
56 José Herrada (Esp) Movistar Team 0:01:39
57 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:01:39
58 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:01:39
59 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:01:39
60 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:01:39
61 Stéphane Poulhiès (Fra) Armée de Terre 0:01:39
62 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:01:39
63 Kevin Le Cunff (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:01:39
64 Jesús Herrada (Esp) Movistar Team 0:01:39
65 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Oscaro 0:01:39
66 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:01:55
67 Bastien Duculty (Fra) Armée de Terre 0:02:16
68 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:16
69 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:02:16
70 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:29
71 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:29
72 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:02:29
73 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:29
74 Clément Orceau (Fra) Direct Energie 0:02:29
75 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:29
76 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:02:29
77 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:03:34
78 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:03:34
79 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:03:34
80 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:03:34
81 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:03:34
82 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:03:34
83 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:05:07
84 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 0:05:07
85 Emils Liepins (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:05:07
86 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre 0:05:07
87 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:05:07
88 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:05:07
89 Jérémy Bescond (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:05:07
90 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:06:46
91 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:06:46
92 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:06:46
93 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:06:46
94 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:06:46
95 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:06:46
96 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:06:46
97 Bram Welten (Ned) BMC Racing Team 0:06:46
98 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:06:46
99 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:06:46
100 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:06:46
101 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:06:46
102 Nicolas Baldo (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:06:46
103 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:06:46
104 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:06:46
105 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:46
106 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:46
107 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:06:46
108 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:06:46
109 Nicola Boem (Ita) Bardiani – CSF 0:06:46
110 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:06:46
111 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:06:46
112 Ayden Toovey (Aus) Trek – Segafredo 0:07:36
113 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:36
114 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:07:36
115 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:07:36
116 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:07:36
117 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:07:36
118 Martin Laas (Est) Delko – Marseille Provence KTM 0:11:29
DNF Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo
DNF Benjamin Giraud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM
DNF Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ
DNF Daniel Diaz (Arg) Delko – Marseille Provence KTM
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
DNF Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
DNF Dorian Godon (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Thomas Rostollan (Fra) Armée de Terre
DNF Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
DNS Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNS Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert
DNS Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits

1 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 15:12:06
2 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:00:35
3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:42
4 Benjamin Thomas (Fra) Armée de Terre 0:00:48
5 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:00:59
6 Bruno Armirail (Fra) FDJ 0:00:59
7 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:01:07
8 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:01:17
9 Damien Gaudin (Fra) Armée de Terre 0:01:22
10 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:01:32
11 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:01:59
12 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:02:11
13 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:22
14 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:02:28
15 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:33
16 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:02:40
17 Damien Touzé (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:02:47
18 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:02:49
19 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:02:54
20 Martin Elmiger (SUI) BMC Racing Team 0:02:55
21 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:01
22 Jesús Herrada (Esp) Movistar Team 0:03:18
23 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:03:28
24 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:53
25 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:03:56
26 Jordan Levasseur (Fra) Armée de Terre 0:04:01
27 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:04:18
28 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:04:21
29 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:26
30 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:04:30
31 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:04:36
32 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:04:41
33 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:04:43
34 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:48
35 Romain Seigle (Fra) FDJ 0:05:02
36 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:05:28
37 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:42
38 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:51
39 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:06:06
40 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:06:31
41 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:35
42 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:06:50
43 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:07:13
44 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:37
45 Kevin Le Cunff (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:07:49
46 Stéphane Poulhiès (Fra) Armée de Terre 0:07:50
47 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:07:53
48 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Oscaro 0:08:01
49 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:08
50 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:08:15
51 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:08:18
52 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Oscaro 0:08:31
53 Romain Feillu (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:08:32
54 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:08:39
55 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:08:49
56 José Herrada (Esp) Movistar Team 0:08:54
57 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:09:14
58 Alo Jakin (Est) HP-BTP – Auber 93 0:09:14
59 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:09:30
60 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 0:09:48
61 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:09:59
62 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:10:19
63 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:10:22
64 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:10:25
65 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:10:30
66 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:31
67 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:10:37
68 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:10:52
69 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:11:13
70 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:11:21
71 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:11:25
72 Bastien Duculty (Fra) Armée de Terre 0:11:25
73 Nicola Boem (Ita) Bardiani – CSF 0:11:42
74 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:11:52
75 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:12:01
76 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:12:02
77 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:12:34
78 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:12:44
79 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:12:48
80 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:12:49
81 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:12:58
82 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:12:59
83 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:13:15
84 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:13:26
85 Nicolas Baldo (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:13:29
86 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre 0:13:49
87 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:14:02
88 Jérémy Bescond (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:14:06
89 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:14:53
90 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:15:07
91 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:15:11
92 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:15:13
93 Bram Welten (Ned) BMC Racing Team 0:16:09
94 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:16:16
95 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:16:29
96 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo – Oscaro 0:17:04
97 Emils Liepins (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:17:09
98 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:17:12
99 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:17:16
100 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:17:27
101 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:17
102 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:18:33
103 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:20:24
104 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:20:48
105 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:21:05
106 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:21:23
107 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:22:23
108 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:23:23
109 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:23:41
110 Ayden Toovey (Aus) Trek – Segafredo 0:23:53
111 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:24:27
112 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:27:34
113 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:28:54
114 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:29:14
115 Martin Laas (Est) Delko – Marseille Provence KTM 0:30:50
116 Clément Orceau (Fra) Direct Energie 0:37:21
117 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:37:23
118 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:40:19

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments