Tour du Limousin

Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale) wygrał drugi etap Tour du Limousin. Koszulkę lidera zachował Elie Gesbert (Fortuneo-Oscaro). 

Drugiego dnia Tour du Limousin na kolarzy czekał najdłuższy (185,8 km) i najtrudniejszy etap tegorocznej edycji. Zawodnicy musieli zmierzyć się z czterema podjazdami, w tym dwukrotnie pokonywanym Côte du Maupuy (3,4 km długości; średnie nachylenie 6,5 %).

W pierwszą dzisiejszą ucieczkę zabrali się: Angel Madrazo Ruiz (Delko Marseille-Provence KTM), Bryan Coquard (Direct Energie), Oscar Riesebeek (Roompot-Nederlandse Loterij), Fabien Canal (Armée de Terre), Fabien Doubey (Wanty-Groupe Gobert), Jérémy Cabot (Roubaix-Lille Métropole) i Aitor GOonzalez (Euskadi Basque Country-Murias). Wypracowali sobie oni nawet prawie cztery minuty przewagi, ale jeszcze przed pokonywanym po raz pierwszy Côte du Maupuy zostali oni doścignięci przez peleton.

Na zjeździe z górskiej premii zaatakowali:  François Bidard, Cyril Gautier (obaj AG2R La Mondiale), Romain Seigle (FDJ), Jon Irisarri Rincon (Caja Rural-Seguros RGA), Nicolas Edet (Cofidis), Romain Sicard (Direct Energie) i Thomas Degand (Wanty-Groupe Gobert). Siódemka mocno kręciła, ale duża grupa nie dała za wygraną i pięć kilometrów przed metą na czele znów kręcił duży peleton.

Na początku finałowego podjazdu zaatakował stażysta FDJ Bruno Armirail. Młody zawodnik nie zdołał jednak wypracować sobie wystarczającej przewagi. Najwięcej sił na ostatnie metry zachował Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale). Drugi był  Francesco Gavazzi (Androni-Sidermec-Bottecchia), a trzeci  Eduard Prades (Caja Rural-Seguros RGA).

Liderem pozostał Elie Gesbert (Fortuneo-Oscaro).

Wyniki drugiego etapu:

1 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale FRA les 185,8 km en 4h39’51” (39,836 km/h) (b : 10”)
2 GAVAZZI Francesco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 08” (b : 6”)
3 PRADES REVERTER Eduard Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘ (b : 4”)
4 * MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA 11”
5 * CALMEJANE Lilian Direct Energie FRA 12”
6 * ROTA Lorenzo Bardiani CSF ITA ‘
7 SIMON Julien Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
8 * LE ROUX Romain Armée de Terre FRA 17”
9 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale FRA ‘
10 * LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
11 * GESBERT Elie Fortuneo – Oscaro FRA ‘
12 * ARANBURU DEBA Alex Caja Rural – Seguros RGA ESP 22”
13 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 27”
14 * CICCONE Giulio Bardiani CSF ITA ‘
15 BUSATO Matteo Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
16 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence KTM ITA 30”
17 ANTOMARCHI Julien Roubaix – Lille Metropole FRA ‘
18 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM FRA 34”
19 * VERMEERSCH Gianni Beobank – Corendon BEL 38”
20 * GOUAULT Pierre HP BTP – Auber 93 FRA 41”
21 * VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
22 * ARMIRAIL Bruno FDJ FRA 43”
23 * ZABALA LOPEZ Josu Caja Rural – Seguros RGA ESP 44”
24 * BARCELO ARAGON Fernando Cofidis, Solutions Credits ESP ‘
25 * ANDREETTA Simone Bardiani CSF ITA 48”
26 * LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
27 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise BEL 50”
28 * COSNEFROY Benoit AG2R La Mondiale FRA 57”
29 * MORTIER Julien WB Veranclassic Aquality Prote BEL 01’05”
30 RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA 01’13”
31 SICARD Romain Direct Energie FRA 01’16”
32 * OURSELIN Paul Direct Energie FRA ‘
33 WALSLEBEN Philipp Beobank – Corendon GER 01’18”
34 TORRES AGUDELO Rodolfo Androni – Sidermec – Bottecchia COL 01’24”
35 * VAN DER POEL Mathieu Beobank – Corendon NED 01’42”
36 * VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
37 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country – Muri ESP ‘
38 LAGUTIN Sergey Gazprom – Rusvelo RUS 02’24”
39 * VELASCO Simone Bardiani CSF ITA 02’31”
40 * LEDANOIS Kevin Fortuneo – Oscaro FRA 04h42’36” 02’45”
41 * TOUZE Damien HP BTP – Auber 93 FRA 02’48”
42 * KOBERNYAK Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS 04h42’54” 03’03”
43 * BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij NED 03’09”
44 GAUTIER Cyril AG2R La Mondiale FRA 03’30”
45 * BIDARD François AG2R La Mondiale FRA ‘
46 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
47 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
48 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM FRA 03’52”
49 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 04’08”
50 * TOUPALIK Adam Beobank – Corendon CZE 04’10”
51 QUEMENEUR Perrig Direct Energie FRA 05’35”
52 * SEIGLE Romain FDJ FRA 06’22”
53 * DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA 08’24” (b : 2”)
54 * IRISARRI RINCON Jon Caja Rural – Seguros RGA ESP 09’32”
55 * RODRIGUEZ SALAZAR John Delko Marseille Provence KTM COL ‘
56 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Oscaro FRA 10’36”
57 VACHON Florian Fortuneo – Oscaro FRA ‘
58 GERARD Arnaud Fortuneo – Oscaro FRA 14’13”
59 KONOVALOVAS Ignatas FDJ LTU 17’00”
60 FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‘
61 * LEVEAU Jérémy Roubaix – Lille Metropole FRA ‘
62 BALDO Nicolas HP BTP – Auber 93 FRA ‘
63 * FRAPPORTI Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‘
64 HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
65 JULES Justin WB Veranclassic Aquality Prote FRA ‘
66 HABEAUX Gregory WB Veranclassic Aquality Prote BEL ‘
67 VANTOMME Maxime WB Veranclassic Aquality Prote BEL ‘
68 SOLOMENNIKOV Andrei Gazprom – Rusvelo RUS ‘
69 REZA Kevin FDJ FRA ‘
70 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
71 * SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS ‘
72 * STERBINI Simone Bardiani CSF ITA ‘
73 MEEUSEN Tom Beobank – Corendon BEL ‘
74 CANAL Fabien Armée de Terre FRA ‘
75 * VENTURINI Clement Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
76 BESCOND Jeremy HP BTP – Auber 93 FRA 17’13”
77 DASSONVILLE Flavien HP BTP – Auber 93 FRA ‘
78 PALINI Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 18’18”
79 * ALBANESE Vincenzo Bardiani CSF ITA 19’24”
80 * SIMION Paolo Bardiani CSF ITA ‘
81 FEILLU Romain HP BTP – Auber 93 FRA ‘
82 BERARD Julien AG2R La Mondiale FRA ‘
83 POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
84 * NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
85 * VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
86 * PAGE Dylan Caja Rural – Seguros RGA SUI ‘
87 * MENUT David HP BTP – Auber 93 FRA ‘
88 * CAMPISTROUS Romain Armée de Terre FRA 04h59’15” ‘
89 * AMEZQUETA MORENO Julen Wilier Triestina – Selle Italia ESP ‘
90 ERSHOV Artur Gazprom – Rusvelo RUS ‘
91 MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence KTM ESP 04h59’15” ‘ (b : 7”)
92 * DERUETTE Thomas WB Veranclassic Aquality Prote BEL ‘
93 * TURRIN Alex Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
94 BELLETTI Manuel Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
95 * PELEGRI FERRANDIS Oscar Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
96 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
97 * SENECHAL Florian Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
98 BAGOT Yoann Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
99 GUILLEMOIS Romain Direct Energie FRA ‘
100 MEISEN Marcel Beobank – Corendon GER ‘
101 * BONUSI Raffaello Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‘
102 * VAN DER POEL David Beobank – Corendon NED ‘
103 FONSECA Armindo Fortuneo – Oscaro FRA ‘
104 JARRIER Benoit Fortuneo – Oscaro FRA ‘
105 OVECHKIN Artem Gazprom – Rusvelo RUS ‘
106 * COQUARD Bryan Direct Energie FRA ‘ (b : 8”)
107 GONZALEZ PRIETO Aitor Euskadi Basque Country – Muri ESP ‘ (b : 1”)
108 * WARNIER Antoine WB Veranclassic Aquality Prote BEL ‘
109 * BARRENETXEA URIARTE Ander Euskadi Basque Country – Muri ESP ‘
110 * HOEYBERGHS Daan Beobank – Corendon BEL ‘
111 CABOT Jeremy Roubaix – Lille Metropole FRA ‘
112 * SEYNAEVE Lander Roubaix – Lille Metropole BEL ‘
113 TULIK Angelo Direct Energie FRA ‘
114 GENE Yohann Direct Energie FRA ‘
115 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ITA ‘
116 CALLEEUW Joeri Roubaix – Lille Metropole BEL ‘
117 * POLS Ruben Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
118 CECCHIN Alberto Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
119 * WACKERMANN Luca Bardiani CSF ITA ‘
120 * BALLERINI Davide Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 19’36”
121 * ROBEET Ludovic WB Veranclassic Aquality Prote BEL 19’41”
122 * RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
123 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale FRA 24’40”
124 * ENGER Sondre AG2R La Mondiale NOR ‘
125 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo RUS ‘
126 * MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia ITA 24’50”
127 * MARECZKO Jakub Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
128 BRAVO OIARBIDE Garikoitz Euskadi Basque Country – Muri ESP 24’57”
129 * GONZALEZ VELASCO Adrian Euskadi Basque Country – Muri ESP 26’17”
130 HARDY Romain Fortuneo – Oscaro FRA 28’20”
131 * LOOIJ Andre Roompot – Nederlandse Loterij NED 36’09”
132 DE PAUW Moreno Sport Vlaanderen – Baloise BEL 36’11”

Nie wystartowali:
GAUDU David FDJ
VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij
LEVARLET Guillaume Wanty Groupe Gobert
PEYSKENS Dimitri WB Veranclassic Aquality Protect
TRONET Steven Armée de Terre
LOUBET Julien Armée de Terre
JAKIN Alo HP BTP – Auber 93
VEREECKEN Nicolas Roubaix – Lille Metropole

Wycofali się:
VENDRAME Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia
PINEAU Cedric FDJ –
ROVNY Ivan Gazprom – Rusvelo
DE VRIES Berden Roompot – Nederlandse Loterij
STEELS Stijn Sport Vlaanderen – Baloise
FERASSE Thibault Armée de Terre
IRIZAR LASKURAIN Julen Euskadi Basque Country – Murias
KOWALSKI Dylan Roubaix – Lille Metropole

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 * GESBERT Elie Fortuneo – Oscaro FRA les 353,8 km en 8h34’34” (moy. 41,255 km/h)
2 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale FRA 04”
3 GAVAZZI Francesco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 19”
4 SIMON Julien Cofidis, Solutions Credits FRA 29”
5 * ROTA Lorenzo Bardiani CSF ITA ‘
6 * CALMEJANE Lilian Direct Energie FRA 35”
7 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale FRA 41”
8 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence KTM ITA 47”
9 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 51”
10 BUSATO Matteo Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
11 * CICCONE Giulio Bardiani CSF ITA ‘
12 * VERMEERSCH Gianni Beobank – Corendon BEL 55”
13 * VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Nederlandse Loterij NED 58”
14 * ARANBURU DEBA Alex Caja Rural – Seguros RGA ESP 01’04”
15 * GOUAULT Pierre HP BTP – Auber 93 FRA 01’05”
16 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM FRA ‘
17 * ANDREETTA Simone Bardiani CSF ITA 01’12”
18 * ZABALA LOPEZ Josu Caja Rural – Seguros RGA ESP 01’13”
19 * ARMIRAIL Bruno FDJ FRA 01’14”
20 * LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Credits FRA 01’30”
21 * COSNEFROY Benoit AG2R La Mondiale FRA 01’38”
22 SICARD Romain Direct Energie FRA 01’49”
23 * VAN DER POEL Mathieu Beobank – Corendon NED 01’55”
24 * OURSELIN Paul Direct Energie FRA ‘
25 PRADES REVERTER Eduard Caja Rural – Seguros RGA ESP 01’56”
26 WALSLEBEN Philipp Beobank – Corendon GER 01’58”
27 * MORTIER Julien WB Veranclassic Aquality Protect BEL 02’00”
28 * LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ESP 02’03”
29 * MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA 02’04”
30 * LEDANOIS Kevin Fortuneo – Oscaro FRA 03’02”
31 * VELASCO Simone Bardiani CSF ITA 03’08”
32 * TOUZE Damien HP BTP – Auber 93 FRA 03’12”
33 ANTOMARCHI Julien Roubaix – Lille Metropole FRA 03’20”
34 TORRES AGUDELO Rodolfo Androni – Sidermec – Bottecchia COL 03’21”
35 * BIDARD François AG2R La Mondiale FRA 04’01”
36 LAGUTIN Sergey Gazprom – Rusvelo RUS 04’17”
37 GAUTIER Cyril AG2R La Mondiale FRA 04’28”
38 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Credits FRA 05’18”
39 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 06’01”
40 * TOUPALIK Adam Beobank – Corendon CZE 06’03”
41 * KOBERNYAK Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS 07’44”
42 * BARCELO ARAGON Fernando Cofidis, Solutions Credits ESP 08’28”
43 RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA 08’48”
44 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise BEL 08’54”
45 * VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij NED 09’06”
46 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country – Murias ESP 09’43”
47 * DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA 10’15”
48 QUEMENEUR Perrig Direct Energie FRA 10’16”
49 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 10’54”
50 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Oscaro FRA 11’00”
51 * BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij NED 11’13”
52 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM FRA 11’16”
53 VACHON Florian Fortuneo – Oscaro FRA 11’18”
54 * LE ROUX Romain Armée de Terre FRA 12’28”
55 * RODRIGUEZ SALAZAR John Delko Marseille Provence KTM COL 14’13”
56 GERARD Arnaud Fortuneo – Oscaro FRA 14’55”
57 DASSONVILLE Flavien HP BTP – Auber 93 FRA 17’10”
58 JULES Justin WB Veranclassic Aquality Protect FRA 17’17”
59 VANTOMME Maxime WB Veranclassic Aquality Protect BEL ‘
60 * VENTURINI Clement Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
61 * IRISARRI RINCON Jon Caja Rural – Seguros RGA ESP 17’36”
62 HABEAUX Gregory WB Veranclassic Aquality Protect BEL 17’51”
63 FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 17’53”
64 * SEIGLE Romain FDJ FRA 18’55”
65 BALDO Nicolas HP BTP – Auber 93 FRA 18’57”
66 * SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS ‘
67 MEEUSEN Tom Beobank – Corendon BEL 19’02”
68 * COQUARD Bryan Direct Energie FRA 19’33”
69 * FRAPPORTI Mattia Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 19’36”
70 MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence KTM ESP 19’41”
71 FONSECA Armindo Fortuneo – Oscaro FRA 08h54’15” ‘
72 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ITA ‘
73 * SIMION Paolo Bardiani CSF ITA ‘
74 * SENECHAL Florian Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
75 GUILLEMOIS Romain Direct Energie FRA 20’06”
76 JARRIER Benoit Fortuneo – Oscaro FRA ‘
77 BELLETTI Manuel Wilier Triestina – Selle Italia ITA 20’15”
78 TULIK Angelo Direct Energie FRA 08h54’58” 20’24”
79 PALINI Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 20’48”
80 FEILLU Romain HP BTP – Auber 93 FRA 21’17”
81 * MENUT David HP BTP – Auber 93 FRA ‘
82 * VAN DER POEL David Beobank – Corendon NED ‘
83 * AMEZQUETA MORENO Julen Wilier Triestina – Selle Italia ESP 21’21”
84 MEISEN Marcel Beobank – Corendon GER 21’26”
85 BERARD Julien AG2R La Mondiale FRA 21’37”
86 SOLOMENNIKOV Andrei Gazprom – Rusvelo RUS 21’41”
87 BESCOND Jeremy HP BTP – Auber 93 FRA 21’54”
88 CABOT Jeremy Roubaix – Lille Metropole FRA 23’25”
89 * HOEYBERGHS Daan Beobank – Corendon BEL 23’55”
90 ERSHOV Artur Gazprom – Rusvelo RUS 24’05”
91 BAGOT Yoann Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
92 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
93 * BARRENETXEA URIARTE Ander Euskadi Basque Country – Murias ESP ‘
94 KONOVALOVAS Ignatas FDJ LTU 24’24”
95 HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM FRA 25’01”
96 * LEVEAU Jérémy Roubaix – Lille Metropole FRA 25’04”
97 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM FRA 25’08”
98 * ENGER Sondre AG2R La Mondiale NOR 25’09”
99 * STERBINI Simone Bardiani CSF ITA 25’10”
100 * DERUETTE Thomas WB Veranclassic Aquality Protect BEL 26’48”
101 OVECHKIN Artem Gazprom – Rusvelo RUS ‘
102 * BONUSI Raffaello Androni – Sidermec – Bottecchia ITA 27’25”
103 * WARNIER Antoine WB Veranclassic Aquality Protect BEL ‘
104 GONZALEZ PRIETO Aitor Euskadi Basque Country – Murias ESP 27’27”
105 POZZATO Filippo Wilier Triestina – Selle Italia ITA 27’28”
106 * NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
107 * PELEGRI FERRANDIS Oscar Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
108 * CAMPISTROUS Romain Armée de Terre FRA ‘
109 * TURRIN Alex Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
110 * BALLERINI Davide Androni – Sidermec – Bottecchia ITA ‘
111 CECCHIN Alberto Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
112 GENE Yohann Direct Energie FRA ‘
113 CALLEEUW Joeri Roubaix – Lille Metropole BEL ‘
114 * WACKERMANN Luca Bardiani CSF ITA 27’32”
115 * ROBEET Ludovic WB Veranclassic Aquality Protect BEL 27’37”
116 * RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij NED 28’16”
117 CANAL Fabien Armée de Terre FRA 28’55”
118 HARDY Romain Fortuneo – Oscaro FRA 29’02”
119 * ALBANESE Vincenzo Bardiani CSF ITA 29’06”
120 BRAVO OIARBIDE Garikoitz Euskadi Basque Country – Murias ESP 29’38”
121 REZA Kevin FDJ FRA 31’49”
122 * PAGE Dylan Caja Rural – Seguros RGA SUI 32’54”
123 * MARECZKO Jakub Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
124 * MOSCA Jacopo Wilier Triestina – Selle Italia ITA ‘
125 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale FRA 34’51”
126 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo RUS 35’05”
127 * VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise BEL 37’14”
128 * SEYNAEVE Lander Roubaix – Lille Metropole BEL ‘
129 * POLS Ruben Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
130 * GONZALEZ VELASCO Adrian Euskadi Basque Country – Murias ESP 39’32”
131 * LOOIJ Andre Roompot – Nederlandse Loterij NED 44’13”
132 DE PAUW Moreno Sport Vlaanderen – Baloise BEL 44’15”