Młody Norweg wygrał trzeci etap po pięknym finiszu. Liderem pozostał Dylan Teuns (BMC). Aktywni w końcówce byli kolarze CCC Sprandi Polkowice!
Trzeciego dnia rywalizacji w Norwegii do pokonania było 185.5km z Lyngseidet do Finnvikdalen. Na metę prowadził pięciokilometrowy podjazd oznaczony pierwszą kategorią.
Od samego startu ostrego pojawiło się sporo ataków kolarzy chętnych do utworzenia ucieczki dnia. Wreszcie udało się to ośmiu kolarzom: Bernard Eisel (Dimension Data), Ole Andre Austevoll (Team Coop), Truls Korsaeth (Astana), Sebastien Delfosse (WB Veranclassic Aqua Protect), Adrien Petit (Direct Energie), Hugo Hofstetter (Cofidis), Boris Vallee (Fortuneo Oscaro) i Daniel Diaz (Delko Marseille Provence KTM). Ich przewaga osiągnęła maksymalnie niewiele ponad 3 minuty.
Ucieczka ładnie walczyła na każdej premii lotnej i górskiej, a 45km przed metą z czołówki odpadł Eisel, a kilkanaście kilometrów później z przodu zostali już tylko Hosftetter, Petit, Korsaeth i Austevoll. 29km przed finiszem doszło do nietypowej sytuacji – Hofstetter i Korsaeth finiszowali na lotnej premii i… pokłócili się o to który tym razem miał zdobyć maksymalną liczbę punktów.
Ostatecznie akcja skłóconych uciekinierów skończyła się na finałowej wspinaczce. Od samego dołu „szło tempo” i peleton szybko zmniejszył się do 30-40 kolarzy. Duże problemy miał Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin), a na atak zdecydował się Andriy Grivko (Astana). Ukrainiec utrzymywał się z przodu aż do finałowego podjazdu, a jednym z zawodników, którzy mocno przyczynili się do złapania kolarza Astany był aktywnie jadący Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice).
Kilometr przed metą pojawiły się kontrataki, a około 500m przed metą zaatakował lider Dylan Teuns (BMC). Bardzo mocny finisz prawie przyniósł Belgowi sukces – na ostatnich metrach minimalnie pokonał go August Jensen (Team Coop).
Wyniki:
1. | NORJENSEN August | 91 | TEAM COOP | 04h 19′ 05” | |
2. | BELTEUNS Dylan | 11 | BMC RACING TEAM | 04h 19′ 05” | + 00′ 00” |
3. | FRAGODON Dorian | 133 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 19′ 05” | + 00′ 00” |
4. | NEDKREDER Michel | 24 | AQUA BLUE SPORT | 04h 19′ 05” | + 00′ 00” |
5. | BELLIETAER ELIOT | 31 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 04h 19′ 05” | + 00′ 00” |
6. | FRAPACHER Quentin | 152 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 04h 19′ 05” | + 00′ 00” |
7. | ESTTAARAMÄE Rein | 2 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 04h 19′ 09” | + 00′ 04” |
8. | NORHOEM Börn Tore | 44 | JOKER ICOPAL | 04h 19′ 09” | + 00′ 04” |
9. | NORHAGEN Carl Fredrik | 42 | JOKER ICOPAL | 04h 19′ 09” | + 00′ 04” |
10. | POLKACZMAREK Jakub | 173 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 04h 19′ 09” | + 00′ 04” |
11. | ERIGHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel | 64 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 19′ 09” | + 00′ 04” |
12. | BELDEGENDT Aimé | 32 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 04h 19′ 09” | + 00′ 04” |
13. | NORBYSTRÖM Sven Erik | 3 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 04h 19′ 15” | + 00′ 10” |
14. | BELCLAEYS Dimitri | 131 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 19′ 15” | + 00′ 10” |
15. | NORLUNKE Sindre Skjostad | 81 | TEAM SUNWEB | 04h 19′ 15” | + 00′ 10” |
16. | GERKOCH Jonas | 174 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 04h 19′ 15” | + 00′ 10” |
17. | NORKRISTOFF Alexander | 1 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 04h 19′ 15” | + 00′ 10” |
18. | RUSSAVITSKIY Ivan | 184 | GAZPROM – RUSVELO | 04h 19′ 21” | + 00′ 16” |
19. | AUSO’CONNOR Ben | 62 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 19′ 21” | + 00′ 16” |
20. | BELWAEYTENS ZICO | 85 | TEAM SUNWEB | 04h 19′ 21” | + 00′ 16” |
21. | UKRGRIVKO Andrey | 74 | ASTANA PRO TEAM | 04h 19′ 21” | + 00′ 16” |
22. | FRAGRELLIER Fabien | 54 | DIRECT ENERGIE | 04h 19′ 29” | + 00′ 24” |
23. | FRAJEANNESSON Arnold | 115 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 04h 19′ 33” | + 00′ 28” |
24. | NORHOELGAARD Markus | 43 | JOKER ICOPAL | 04h 19′ 33” | + 00′ 28” |
25. | POLPLUCINSKI Leszek | 172 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 04h 19′ 36” | + 00′ 31” |
26. | NORVANGSTAD Andreas | 141 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 04h 19′ 37” | + 00′ 32” |
27. | ITADE NEGRI Pier Paolo | 104 | NIPPO – VINI FANTINI | 04h 19′ 44” | + 00′ 39” |
28. | BELPARDINI Olivier | 165 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 04h 19′ 44” | + 00′ 39” |
29. | LUXKIRSCH Alex | 163 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 04h 19′ 52” | + 00′ 47” |
30. | FRABONNAMOUR Franck | 111 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 04h 19′ 52” | + 00′ 47” |
31. | ESPLOZANO RIBA David | 194 | TEAM NOVO NORDISK | 04h 19′ 52” | + 00′ 47” |
32. | AUSWATSON Calvin | 25 | AQUA BLUE SPORT | 04h 19′ 55” | + 00′ 50” |
33. | SUIHOLLENSTEIN Reto | 4 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 04h 19′ 55” | + 00′ 50” |
34. | BELDELTOMBE Kevin | 34 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 04h 19′ 55” | + 00′ 50” |
35. | FRAOFFREDO Yoann | 121 | WANTY – GROUPE GOBERT | 04h 19′ 58” | + 00′ 53” |
36. | ITACUNEGO Damiano | 101 | NIPPO – VINI FANTINI | 04h 20′ 09” | + 01′ 04” |
37. | ITABISOLTI Alessandro | 102 | NIPPO – VINI FANTINI | 04h 20′ 09” | + 01′ 04” |
38. | BELNAESEN Lawrence | 164 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 04h 20′ 09” | + 01′ 04” |
39. | GERKANTER Max | 82 | TEAM SUNWEB | 04h 20′ 09” | + 01′ 04” |
40. | RSAVENTER Jacobus | 66 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 20′ 09” | + 01′ 04” |
41. | NORLUKKEDAL Oivind | 95 | TEAM COOP | 04h 20′ 11” | + 01′ 06” |
42. | NORLØVIK Åsmund Romstad | 201 | TEAM FIXIT.NO | 04h 20′ 15” | + 01′ 10” |
43. | POLPALUTA Michal | 176 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 04h 20′ 24” | + 01′ 19” |
44. | CANDUCHESNE Antoine | 53 | DIRECT ENERGIE | 04h 20′ 27” | + 01′ 22” |
45. | FRAMASSON Christophe | 166 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 04h 20′ 40” | + 01′ 35” |
46. | KAZBIZHIGITOV Zhandos | 73 | ASTANA PRO TEAM | 04h 20′ 51” | + 01′ 46” |
47. | RSADLAMINI Nicholas | 63 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 21′ 01” | + 01′ 56” |
48. | FRACOUANON Jonathan | 155 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 04h 21′ 08” | + 02′ 03” |
49. | FRAPLANET Charles | 192 | TEAM NOVO NORDISK | 04h 21′ 16” | + 02′ 11” |
50. | NORSKAARSETH Anders | 45 | JOKER ICOPAL | 04h 21′ 16” | + 02′ 11” |
51. | RUSTRUSOV Nikolay | 186 | GAZPROM – RUSVELO | 04h 21′ 16” | + 02′ 11” |
52. | NORTRONDSEN Trond Hakon | 146 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 04h 21′ 31” | + 02′ 26” |
53. | FRAMOINARD Amaël | 13 | BMC RACING TEAM | 04h 21′ 47” | + 02′ 42” |
54. | FINHENTTALA Joonas | 193 | TEAM NOVO NORDISK | 04h 21′ 49” | + 02′ 44” |
55. | BELSALOMEIN Jarl | 36 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 04h 21′ 49” | + 02′ 44” |
56. | FINMANNINEN Matti | 206 | TEAM FIXIT.NO | 04h 21′ 49” | + 02′ 44” |
57. | DENKRAGH ANDERSEN Asbjorn | 154 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 04h 22′ 03” | + 02′ 58” |
58. | ITAPONZI Simone | 171 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 04h 22′ 03” | + 02′ 58” |
59. | ITAANTONINI Simone | 122 | WANTY – GROUPE GOBERT | 04h 22′ 03” | + 02′ 58” |
60. | GERROHDE Leon | 83 | TEAM SUNWEB | 04h 22′ 03” | + 02′ 58” |
61. | FRACHETOUT LOÏC | 132 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 22′ 03” | + 02′ 58” |
62. | NORBLÅLID Marius | 204 | TEAM FIXIT.NO | 04h 22′ 03” | + 02′ 58” |
63. | KAZZAKHAROV Artyom | 76 | ASTANA PRO TEAM | 04h 22′ 26” | + 03′ 21” |
64. | RUSRYBALKIN Aleksey | 182 | GAZPROM – RUSVELO | 04h 22′ 35” | + 03′ 30” |
65. | RWANIYONSHUTI Adrien | 65 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 22′ 35” | + 03′ 30” |
66. | BELJANS Roy | 162 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 04h 22′ 35” | + 03′ 30” |
67. | NEDGERTS Floris Solco | 12 | BMC RACING TEAM | 04h 22′ 35” | + 03′ 30” |
68. | BELDELFOSSE Sebastien | 161 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 04h 22′ 35” | + 03′ 30” |
69. | NORDAHL Herman | 143 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 04h 22′ 35” | + 03′ 30” |
70. | RUSBRUTT Pavel | 183 | GAZPROM – RUSVELO | 04h 22′ 35” | + 03′ 30” |
71. | NORØVERLAND Bjørnar Vevatne | 202 | TEAM FIXIT.NO | 04h 22′ 35” | + 03′ 30” |
72. | NORBRULAND Eirik | 142 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 04h 22′ 35” | + 03′ 30” |
73. | BELDE KETELE Kenny | 33 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 04h 22′ 35” | + 03′ 30” |
74. | SUIWYSS Danilo | 14 | BMC RACING TEAM | 04h 22′ 45” | + 03′ 40” |
75. | DENBRESCHEL Matti | 71 | ASTANA PRO TEAM | 04h 22′ 45” | + 03′ 40” |
76. | ESPMEGIAS LEAL Javier | 191 | TEAM NOVO NORDISK | 04h 22′ 45” | + 03′ 40” |
77. | ITAPASQUALON Andrea | 125 | WANTY – GROUPE GOBERT | 04h 22′ 45” | + 03′ 40” |
78. | FRAHIVERT Jonathan | 51 | DIRECT ENERGIE | 04h 23′ 02” | + 03′ 57” |
79. | FRAPETIT Adrien | 56 | DIRECT ENERGIE | 04h 23′ 42” | + 04′ 37” |
80. | NORBREIVOLD Jon Soeveras | 205 | TEAM FIXIT.NO | 04h 23′ 46” | + 04′ 41” |
81. | BELDE BACKER Bert | 84 | TEAM SUNWEB | 04h 24′ 45” | + 05′ 40” |
82. | BELVAN STAEYEN Michael | 135 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
83. | BELVANBILSEN KENNETH | 136 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
84. | NORAUSTEVOLL Ole Andre | 92 | TEAM COOP | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
85. | AUSWILLIAMS Christopher | 196 | TEAM NOVO NORDISK | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
86. | NORBLIKRA Haavard | 96 | TEAM COOP | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
87. | NORHALVORSEN Kristoffer | 41 | JOKER ICOPAL | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
88. | NORAALRUST Håkon Lunder | 94 | TEAM COOP | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
89. | NEDVERSCHOOR Martijn | 195 | TEAM NOVO NORDISK | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
90. | ESTLAUK Karl Patrick | 72 | ASTANA PRO TEAM | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
91. | RUSTCATEVITCH Aleksey | 185 | GAZPROM – RUSVELO | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
92. | IRLBRAMMEIER Matthew | 21 | AQUA BLUE SPORT | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
93. | BULMIHAYLOV Nikolay | 175 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
94. | NORHOLSTAD Ludvik Aspelund | 144 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
95. | BELVALLEE Boris | 116 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
96. | NEDKONING Peter | 23 | AQUA BLUE SPORT | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
97. | NORSPIKSETH Elias | 203 | TEAM FIXIT.NO | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
98. | IRLIRVINE Martyn | 22 | AQUA BLUE SPORT | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
99. | GBRMC LAY DANIEL | 112 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
100. | FRACORBEL ERWANN | 114 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
101. | BELMOLLY Kenny | 113 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 04h 24′ 53” | + 05′ 48” |
102. | FRAHUREL Tony | 55 | DIRECT ENERGIE | 04h 24′ 59” | + 05′ 54” |
103. | FRACARDIS Romain | 52 | DIRECT ENERGIE | 04h 24′ 59” | + 05′ 54” |
104. | NORKORSÆTH Truls | 75 | ASTANA PRO TEAM | 04h 25′ 12” | + 06′ 07” |
105. | AUTEISEL Bernhard | 61 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 26′ 00” | + 06′ 55” |
106. | COLRESTREPO VALENCIA Jhonatan | 6 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 04h 26′ 00” | + 06′ 55” |
107. | LATSMUKULIS Gatis | 156 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 04h 26′ 00” | + 06′ 55” |
108. | ARGDIAZ Daniel | 151 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 04h 26′ 00” | + 06′ 55” |
109. | ROUGROSU Eduard Michael | 105 | NIPPO – VINI FANTINI | 04h 26′ 00” | + 06′ 55” |
110. | NEDWelten Bram | 15 | BMC RACING TEAM | 04h 26′ 00” | + 06′ 55” |
111. | NORTILLER Rasmus Fossum | 46 | JOKER ICOPAL | 04h 26′ 00” | + 06′ 55” |
112. | NORSKJOLD Mathias | 145 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 04h 26′ 34” | + 07′ 29” |
113. | JPNNISHIMURA Hiroki | 106 | NIPPO – VINI FANTINI | 04h 26′ 38” | + 07′ 33” |
114. | FRAHOFSTETTER Hugo | 134 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 27′ 49” | + 08′ 44” |
Klasyfikacja generalna:
1. | BELTEUNS Dylan | 11 | BMC RACING TEAM | 12h 09′ 22” | |
2. | NORJENSEN August | 91 | TEAM COOP | 12h 09′ 25” | + 00′ 03” |
3. | NEDKREDER Michel | 24 | AQUA BLUE SPORT | 12h 09′ 39” | + 00′ 17” |
4. | BELLIETAER ELIOT | 31 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 12h 09′ 41” | + 00′ 19” |
5. | NORKRISTOFF Alexander | 1 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 12h 09′ 41” | + 00′ 19” |
6. | FRAPACHER Quentin | 152 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 12h 09′ 41” | + 00′ 19” |
7. | NORHOEM Börn Tore | 44 | JOKER ICOPAL | 12h 09′ 45” | + 00′ 23” |
8. | NORHAGEN Carl Fredrik | 42 | JOKER ICOPAL | 12h 09′ 45” | + 00′ 23” |
9. | ERIGHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel | 64 | TEAM DIMENSION DATA | 12h 09′ 51” | + 00′ 29” |
10. | GERKOCH Jonas | 174 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 12h 09′ 55” | + 00′ 33” |
11. | RUSSAVITSKIY Ivan | 184 | GAZPROM – RUSVELO | 12h 09′ 57” | + 00′ 35” |
12. | NORLUNKE Sindre Skjostad | 81 | TEAM SUNWEB | 12h 09′ 57” | + 00′ 35” |
13. | POLKACZMAREK Jakub | 173 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 12h 09′ 57” | + 00′ 35” |
14. | UKRGRIVKO Andrey | 74 | ASTANA PRO TEAM | 12h 10′ 01” | + 00′ 39” |
15. | BELWAEYTENS ZICO | 85 | TEAM SUNWEB | 12h 10′ 03” | + 00′ 41” |
16. | FRAGRELLIER Fabien | 54 | DIRECT ENERGIE | 12h 10′ 05” | + 00′ 43” |
17. | NORHOELGAARD Markus | 43 | JOKER ICOPAL | 12h 10′ 08” | + 00′ 46” |
18. | FRAGODON Dorian | 133 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 12h 10′ 09” | + 00′ 47” |
19. | NORVANGSTAD Andreas | 141 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 12h 10′ 13” | + 00′ 51” |
20. | BELDEGENDT Aimé | 32 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 12h 10′ 17” | + 00′ 55” |
21. | BELPARDINI Olivier | 165 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 12h 10′ 20” | + 00′ 58” |
22. | FRABONNAMOUR Franck | 111 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 12h 10′ 34” | + 01′ 12” |
23. | POLPLUCINSKI Leszek | 172 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 12h 10′ 44” | + 01′ 22” |
24. | ITADE NEGRI Pier Paolo | 104 | NIPPO – VINI FANTINI | 12h 10′ 52” | + 01′ 30” |
25. | NORBYSTRÖM Sven Erik | 3 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 12h 11′ 02” | + 01′ 40” |
26. | POLPALUTA Michal | 176 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 12h 11′ 10” | + 01′ 48” |
27. | AUSO’CONNOR Ben | 62 | TEAM DIMENSION DATA | 12h 11′ 17” | + 01′ 55” |
28. | ITABISOLTI Alessandro | 102 | NIPPO – VINI FANTINI | 12h 11′ 17” | + 01′ 55” |
29. | ESPLOZANO RIBA David | 194 | TEAM NOVO NORDISK | 12h 12′ 00” | + 02′ 38” |
30. | BELNAESEN Lawrence | 164 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 12h 12′ 05” | + 02′ 43” |
31. | RSAVENTER Jacobus | 66 | TEAM DIMENSION DATA | 12h 12′ 05” | + 02′ 43” |
32. | NORSKAARSETH Anders | 45 | JOKER ICOPAL | 12h 12′ 10” | + 02′ 48” |
33. | BELDELTOMBE Kevin | 34 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 12h 12′ 12” | + 02′ 50” |
34. | NORTRONDSEN Trond Hakon | 146 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 12h 12′ 19” | + 02′ 57” |
35. | FRAJEANNESSON Arnold | 115 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 12h 12′ 19” | + 02′ 57” |
36. | CANDUCHESNE Antoine | 53 | DIRECT ENERGIE | 12h 12′ 23” | + 03′ 01” |
37. | RUSTRUSOV Nikolay | 186 | GAZPROM – RUSVELO | 12h 12′ 24” | + 03′ 02” |
38. | GERKANTER Max | 82 | TEAM SUNWEB | 12h 12′ 26” | + 03′ 04” |
39. | FRAOFFREDO Yoann | 121 | WANTY – GROUPE GOBERT | 12h 12′ 44” | + 03′ 22” |
40. | FRAMOINARD Amaël | 13 | BMC RACING TEAM | 12h 12′ 55” | + 03′ 33” |
41. | BELCLAEYS Dimitri | 131 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 12h 13′ 01” | + 03′ 39” |
42. | ITAPASQUALON Andrea | 125 | WANTY – GROUPE GOBERT | 12h 13′ 10” | + 03′ 48” |
43. | BELDELFOSSE Sebastien | 161 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 12h 13′ 12” | + 03′ 50” |
44. | RSADLAMINI Nicholas | 63 | TEAM DIMENSION DATA | 12h 13′ 18” | + 03′ 56” |
45. | SUIWYSS Danilo | 14 | BMC RACING TEAM | 12h 13′ 24” | + 04′ 02” |
46. | DENBRESCHEL Matti | 71 | ASTANA PRO TEAM | 12h 13′ 27” | + 04′ 05” |
47. | FRAPLANET Charles | 192 | TEAM NOVO NORDISK | 12h 13′ 33” | + 04′ 11” |
48. | NEDGERTS Floris Solco | 12 | BMC RACING TEAM | 12h 13′ 43” | + 04′ 21” |
49. | FRACOUANON Jonathan | 155 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 12h 13′ 54” | + 04′ 32” |
50. | FRAMASSON Christophe | 166 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 12h 13′ 54” | + 04′ 32” |
51. | FINHENTTALA Joonas | 193 | TEAM NOVO NORDISK | 12h 14′ 06” | + 04′ 44” |
52. | GERROHDE Leon | 83 | TEAM SUNWEB | 12h 14′ 20” | + 04′ 58” |
53. | DENKRAGH ANDERSEN Asbjorn | 154 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 12h 14′ 20” | + 04′ 58” |
54. | RUSBRUTT Pavel | 183 | GAZPROM – RUSVELO | 12h 14′ 31” | + 05′ 09” |
55. | KAZZAKHAROV Artyom | 76 | ASTANA PRO TEAM | 12h 14′ 32” | + 05′ 10” |
56. | BELSALOMEIN Jarl | 36 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 12h 14′ 46” | + 05′ 24” |
57. | ITAPONZI Simone | 171 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 12h 14′ 49” | + 05′ 27” |
58. | ITAANTONINI Simone | 122 | WANTY – GROUPE GOBERT | 12h 14′ 49” | + 05′ 27” |
59. | AUSWATSON Calvin | 25 | AQUA BLUE SPORT | 12h 14′ 51” | + 05′ 29” |
60. | NORLØVIK Åsmund Romstad | 201 | TEAM FIXIT.NO | 12h 14′ 55” | + 05′ 33” |
61. | NORBLÅLID Marius | 204 | TEAM FIXIT.NO | 12h 15′ 19” | + 05′ 57” |
62. | NORDAHL Herman | 143 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 12h 15′ 32” | + 06′ 10” |
63. | SUIHOLLENSTEIN Reto | 4 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 12h 15′ 45” | + 06′ 23” |
64. | NORHALVORSEN Kristoffer | 41 | JOKER ICOPAL | 12h 15′ 47” | + 06′ 25” |
65. | RUSRYBALKIN Aleksey | 182 | GAZPROM – RUSVELO | 12h 15′ 51” | + 06′ 29” |
66. | NORLUKKEDAL Oivind | 95 | TEAM COOP | 12h 15′ 58” | + 06′ 36” |
67. | FINMANNINEN Matti | 206 | TEAM FIXIT.NO | 12h 16′ 20” | + 06′ 58” |
68. | ITACUNEGO Damiano | 101 | NIPPO – VINI FANTINI | 12h 16′ 23” | + 07′ 01” |
69. | NORTILLER Rasmus Fossum | 46 | JOKER ICOPAL | 12h 18′ 17” | + 08′ 55” |
70. | BELJANS Roy | 162 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 12h 18′ 25” | + 09′ 03” |
71. | RWANIYONSHUTI Adrien | 65 | TEAM DIMENSION DATA | 12h 18′ 25” | + 09′ 03” |
72. | RUSTCATEVITCH Aleksey | 185 | GAZPROM – RUSVELO | 12h 18′ 40” | + 09′ 18” |
73. | FRACARDIS Romain | 52 | DIRECT ENERGIE | 12h 19′ 30” | + 10′ 08” |
74. | FRAPETIT Adrien | 56 | DIRECT ENERGIE | 12h 19′ 32” | + 10′ 10” |
75. | BELDE BACKER Bert | 84 | TEAM SUNWEB | 12h 19′ 36” | + 10′ 14” |
76. | FRAHUREL Tony | 55 | DIRECT ENERGIE | 12h 19′ 43” | + 10′ 21” |
77. | NORAALRUST Håkon Lunder | 94 | TEAM COOP | 12h 19′ 44” | + 10′ 22” |
78. | NORØVERLAND Bjørnar Vevatne | 202 | TEAM FIXIT.NO | 12h 19′ 50” | + 10′ 28” |
79. | ESTTAARAMÄE Rein | 2 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 12h 20′ 28” | + 11′ 06” |
80. | NORAUSTEVOLL Ole Andre | 92 | TEAM COOP | 12h 20′ 42” | + 11′ 20” |
81. | BELVAN STAEYEN Michael | 135 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 12h 20′ 57” | + 11′ 35” |
82. | KAZBIZHIGITOV Zhandos | 73 | ASTANA PRO TEAM | 12h 21′ 12” | + 11′ 50” |
83. | FRACHETOUT LOÏC | 132 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 12h 21′ 20” | + 11′ 58” |
84. | BELVANBILSEN KENNETH | 136 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 12h 21′ 26” | + 12′ 04” |
85. | NORKORSÆTH Truls | 75 | ASTANA PRO TEAM | 12h 21′ 34” | + 12′ 12” |
86. | ESTLAUK Karl Patrick | 72 | ASTANA PRO TEAM | 12h 21′ 39” | + 12′ 17” |
87. | AUTEISEL Bernhard | 61 | TEAM DIMENSION DATA | 12h 21′ 47” | + 12′ 25” |
88. | GBRMC LAY DANIEL | 112 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 12h 22′ 03” | + 12′ 41” |
89. | LATSMUKULIS Gatis | 156 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 12h 22′ 57” | + 13′ 35” |
90. | NORHOLSTAD Ludvik Aspelund | 144 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 12h 23′ 27” | + 14′ 05” |
91. | FRAHOFSTETTER Hugo | 134 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 12h 23′ 28” | + 14′ 06” |
92. | NEDWelten Bram | 15 | BMC RACING TEAM | 12h 23′ 30” | + 14′ 08” |
93. | ESPMEGIAS LEAL Javier | 191 | TEAM NOVO NORDISK | 12h 24′ 04” | + 14′ 42” |
94. | NEDKONING Peter | 23 | AQUA BLUE SPORT | 12h 24′ 05” | + 14′ 43” |
95. | IRLBRAMMEIER Matthew | 21 | AQUA BLUE SPORT | 12h 24′ 19” | + 14′ 57” |
96. | ARGDIAZ Daniel | 151 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 12h 24′ 28” | + 15′ 06” |
97. | FRACORBEL ERWANN | 114 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 12h 24′ 55” | + 15′ 33” |
98. | NORSKJOLD Mathias | 145 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 12h 25′ 08” | + 15′ 46” |
99. | ROUGROSU Eduard Michael | 105 | NIPPO – VINI FANTINI | 12h 25′ 16” | + 15′ 54” |
100. | BULMIHAYLOV Nikolay | 175 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 12h 26′ 12” | + 16′ 50” |
101. | LUXKIRSCH Alex | 163 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 12h 27′ 58” | + 18′ 36” |
102. | JPNNISHIMURA Hiroki | 106 | NIPPO – VINI FANTINI | 12h 28′ 02” | + 18′ 40” |
103. | NORBRULAND Eirik | 142 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 12h 29′ 41” | + 20′ 19” |
104. | BELDE KETELE Kenny | 33 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 12h 29′ 41” | + 20′ 19” |
105. | NORBREIVOLD Jon Soeveras | 205 | TEAM FIXIT.NO | 12h 30′ 52” | + 21′ 30” |
106. | NORSPIKSETH Elias | 203 | TEAM FIXIT.NO | 12h 31′ 10” | + 21′ 48” |
107. | NEDVERSCHOOR Martijn | 195 | TEAM NOVO NORDISK | 12h 31′ 59” | + 22′ 37” |
108. | NORBLIKRA Haavard | 96 | TEAM COOP | 12h 31′ 59” | + 22′ 37” |
109. | IRLIRVINE Martyn | 22 | AQUA BLUE SPORT | 12h 31′ 59” | + 22′ 37” |
110. | BELVALLEE Boris | 116 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 12h 32′ 37” | + 23′ 15” |
111. | AUSWILLIAMS Christopher | 196 | TEAM NOVO NORDISK | 12h 33′ 17” | + 23′ 55” |
112. | BELMOLLY Kenny | 113 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 12h 33′ 27” | + 24′ 05” |
113. | FRAHIVERT Jonathan | 51 | DIRECT ENERGIE | 12h 35′ 42” | + 26′ 20” |
114. | COLRESTREPO VALENCIA Jhonatan | 6 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 12h 38′ 35” | + 29′ 13′ |