fot. Team Sky

Holender z LottoNL-Jumbo był najlepszy na mecie piątego etapu holendersko-belgijskiego wyścigu i został nowym liderem imprezy.

Piąty dzień rozpoczął drugą, trudniejszą część wyścigu. Kolarze wjechali na “pagórkowate” trasy przypominające wyścigi klasyczne. Organizatorzy wyznaczyli aż 18 szczytów, a jednym z nich był słynny Cauberg, na którym rozstrzygany jest Amstel Gold Race. W sumie do pokonania było 165km.

Ucieczka dnia została utworzona już kilka kilometrów po starcie. Najpierw nieskutecznie atakowało siedmiu kolarzy, a chwilę potem oderwała się… siódemka w składzie: Petr Vakoc (Quick-Step Floors), Jenthe Biermans (Team Katusha-Alpecin), Michael Hepburn (Orica-SCOTT), Gediminas Bagdonas (AG2R), Piet Allegaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Elmar Reinders (Roompot-Nederlandse Loterij) i Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert). Ich przewaga osiągnęła prawie 5 minut.

Pomimo trudnej trasy czołówka zgodnie współpracowała i długo jechała razem. Niecałe 50km przed metą peleton goniący ucieczkę rozerwał się na dwie części, a po chwili okazało się, że stratę ma m.in. lider wyścigu Stefan Kung (BMC). Szwajcar został w drugiej grupie z powodu defektu i starał się złapać rywali. Kłopoty miał też Lars Boom (LottoNL-Jumbo) zajmujący szóste miejsce w “generalce”. Przez kilkanaście kilometrów trwała walka pomiędzy dwiema grupami prowadzonymi odpowiednio przez Lotto-Soudal i Team Sunweb (uciekający) oraz BMC Racing (goniący). Ostatecznie praca drużyny lidera osiągnęła efekt 21km przed metą.

Chwilę później stawka mocno zaczęła się rwać – z ucieczki zaatakowali Vakoc i Hepburn, a z peletonu Alexis Gougeard (AG2R). Pozostali harcownicy zostali złapani jeszcze przed podjazdem pod Schatsberg, za którym umieszczony był złoty kilometr. Tuż przed szczytem pojawiły się kolejne próby – za dwoma liderami ruszyli Michael Valgren (Astana) i Tim Wellens (Lotto-Soudal) i szybko złapali Gougearda. Różnice były jednak bardzo niewielkie.

13km przed metą grupka Wellensa złapała Vakoca i Hepburna, by utworzyć pięcioosobową ucieczkę. Na kolejnym podjeździe mocno nacisnął Wellens czym zerwał Hepburna, ale peleton deptał już czołówce po piętach. Kilometr dalej pierwsza grupa liczyła już kilkunastu kolarzy, a z przodu byli m.in. Peter Sagan (BORA-hansgrohe), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Lars Boom (LottoNL-Jumbo), Alexis Gougeard, Olivier Naesen i Jan Bakelants (AG2R), Danny Van Poppel (Team Sky), Sep Vanmarcke (Cannondale-Drapac), Michael Vagren (Astana), Jasha Sutterlin (Movistar), Petr Vakoc i Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), Tim Wellens i Andre Greipel (Lotto-Soudal), Greg Van Avermaet (BMC) i Tom Dumoulin (Team Sunweb). Zabrakło lidera Stefana Kunga (BMC) oraz wicelidera Macieja Bodnara (BORA-hansgrohe).

6km przed finiszem na kilka zrywów zdecydowali się Dumoulin i Sagan, ale nie było efektu. Niewielką przewagę zyskali Stuyven i Bakelants, ale szybko zostali złapani. Niecałe 2km przed metą zaatakował Vanmarcke, ale ponownie cała grupa odpowiedziała. Kolejnym śmiałkiem był Boom i tym razem Peter Sagan nie chciał pracować dla rywali i Holender odjechał.

Kolarz LottoNL-Jumbo do samego końca pracował i wjechał na metę kilka sekund przed grupą, z której najszybciej finiszowali Sagan i Van Avermaet. Dzięki bonifikacie Boom został nowym liderem.

1 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:43:46
2 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:03
3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:03
4 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:03
5 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:03
6 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:03
7 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:03
8 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:03
9 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:00:03
10 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:03
11 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:03
12 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:03
13 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:03
14 Petr Vakoc (Cze) Quick Step Floors 0:00:03
15 Jens Keukeleire (Bel) Orica – Scott 0:00:03
16 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:00:03
17 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:46
18 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:00:46
19 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:46
20 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:46
21 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:00:46
22 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:00:46
23 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:46
24 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:00:46
25 Alexander Edmondson (Aus) Orica – Scott 0:00:46
26 Ion Ander Insausti Irastorza (Esp) Bahrain – Merida 0:00:46
27 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:46
28 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:46
29 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:00:46
30 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:46
31 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:46
32 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:46
33 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:46
34 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:00:46
35 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:00:46
36 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:46
37 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:46
38 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:00:46
39 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:46
40 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:00:46
41 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:00:46
42 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:46
43 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:46
44 Mitchell Docker (Aus) Orica – Scott 0:00:46
45 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:00:46
46 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:00:46
47 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:46
48 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:00:46
49 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:00:46
50 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:00:46
51 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:46
52 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:46
53 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:46
54 Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team 0:00:46
55 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:46
56 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:46
57 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:00:46
58 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:00:46
59 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:46
60 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:00:46
61 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – Scott 0:00:46
62 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:46
63 Wout Van Aert (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:55
64 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:01:32
65 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:55
66 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:01:55
67 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:01:55
68 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:55
69 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:55
70 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:02:07
71 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:03
72 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:03
73 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:03:03
74 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:03:03
75 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:03:03
76 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:03:03
77 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:03:03
78 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:03:03
79 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:03:03
80 Simon Gerrans (Aus) Orica – Scott 0:03:03
81 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:03:03
82 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:03
83 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:04:44
84 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:04:44
85 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:19
86 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:19
87 Roger Kluge (GER) Orica – Scott 0:05:43
88 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:05:43
89 Tim Merlier (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:05:43
90 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:05:43
91 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:05:43
92 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:05:43
93 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:05:43
94 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:43
95 Tyler Farrar (USA) Team Dimension Data 0:05:43
96 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:05:43
97 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:05:47
98 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:06:13
99 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:08:53
100 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:08:53
101 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:08:53
102 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:08:53
103 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:08:53
104 Stijn Devolder (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:08:53
105 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:08:53
106 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:08:53
107 Marcel Kittel (GER) Quick Step Floors 0:08:53
108 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:08:53
109 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:08:53
110 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:08:53
111 Michael Goolaerts (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:08:53
112 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:08:53
113 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:08:53
114 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:08:53
115 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:09:24
116 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:10:39
117 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:41
118 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:41
119 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:12:41
120 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:12:41
121 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:12:41
122 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:12:41
123 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:12:41
124 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:12:41
125 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:12:41
126 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:12:41
127 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:12:41
128 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates 0:12:41
129 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 0:12:41
130 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:12:41
131 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:12:41
132 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:41
133 Sam Bewley (NZl) Orica – Scott 0:12:41
134 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:12:41
135 Marco Coledan (Ita) Trek – Segafredo 0:12:41
136 Huub Duijn (Ned) Vérandas Willems – Crelan 0:12:41
137 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:12:41
138 Michal Kolár (Svk) Bora – Hansgrohe 0:12:41
139 David Per (Slo) Bahrain – Merida 0:12:41
140 Marko Kump (Slo) UAE Team Emirates 0:12:41
141 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:12:41
142 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:12:41
143 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:12:41
144 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:12:41
145 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:12:41
146 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:12:41
147 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:12:41
148 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:12:41
149 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:12:41
150 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:12:41
151 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 0:12:41
152 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:12:41
153 Aidis Kruopis (Ltu) Vérandas Willems – Crelan 0:12:41
154 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:12:41
155 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:15:48
156 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:15:48
157 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:15:48
DNF Tony Gallopin (Fra) Lotto – Soudal
DNF Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo
DNF Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo
DNF Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
DNF Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
DNF Arnaud Démare (Fra) FDJ
DNF Jérémy Roy (Fra) FDJ
DNF Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team
DNF Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert
DNF Sander Cordeel (Bel) Vérandas Willems – Crelan

Klasyfikacja generalna:

1 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 15:23:17
2 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:02
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:08
4 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:19
5 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:27
6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:27
7 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:29
8 Petr Vakoc (Cze) Quick Step Floors 0:00:32
9 Jens Keukeleire (Bel) Orica – Scott 0:00:35
10 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:36
11 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:36
12 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:00:38
13 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:42
14 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:45
15 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:00:46
16 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:00:48
17 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:50
18 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:54
19 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:58
20 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:01:03
21 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:03
22 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:05
23 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:08
24 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:01:11
25 Alexander Edmondson (Aus) Orica – Scott 0:01:12
26 Wout Van Aert (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:01:16
27 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:01:17
28 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:01:17
29 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:01:18
30 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:01:18
31 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:01:21
32 Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team 0:01:22
33 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:23
34 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:01:26
35 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:01:29
36 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – Scott 0:01:30
37 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:31
38 Ion Ander Insausti Irastorza (Esp) Bahrain – Merida 0:01:31
39 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:01:31
40 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:01:33
41 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:01:37
42 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:37
43 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:38
44 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:01:41
45 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:42
46 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:01:48
47 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:01:48
48 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:01:54
49 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:01:58
50 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:01:59
51 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:02
52 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:09
53 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:11
54 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:13
55 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:02:19
56 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:27
57 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:31
58 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:02:38
59 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:44
60 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:47
61 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:02:56
62 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:02:56
63 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:02:56
64 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:03:12
65 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:03:17
66 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:03:30
67 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:03:50
68 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:03:51
69 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:04:04
70 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:04
71 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:23
72 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:04:25
73 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:04:30
74 Mitchell Docker (Aus) Orica – Scott 0:04:32
75 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:04:58
76 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:00
77 Simon Gerrans (Aus) Orica – Scott 0:05:23
78 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:05:27
79 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:05:41
80 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:05:59
81 Roger Kluge (GER) Orica – Scott 0:06:21
82 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:06:21
83 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:06:27
84 Tim Merlier (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:06:37
85 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:06:37
86 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:06:50
87 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:06:51
88 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:07:02
89 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:07:02
90 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:07:10
91 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:07:19
92 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:07:40
93 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:08:24
94 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:09:14
95 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:09:21
96 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:09:22
97 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:09:28
98 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:09:37
99 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:09:37
100 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:09:46
101 Michael Goolaerts (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:09:47
102 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:09:48
103 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:09:50
104 Stijn Devolder (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:09:50
105 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:09:51
106 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:10:03
107 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:10:08
108 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:10:31
109 Marcel Kittel (GER) Quick Step Floors 0:10:42
110 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:10:54
111 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:11:05
112 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:11:10
113 Tyler Farrar (USA) Team Dimension Data 0:11:26
114 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:11:51
115 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:12:30
116 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:12:59
117 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:13:06
118 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:13:16
119 Huub Duijn (Ned) Vérandas Willems – Crelan 0:13:21
120 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:13:29
121 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:13:31
122 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:13:31
123 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:13:33
124 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 0:13:44
125 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:13:47
126 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:13:48
127 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:49
128 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:13:51
129 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:13:53
130 Michal Kolár (Svk) Bora – Hansgrohe 0:13:53
131 Marko Kump (Slo) UAE Team Emirates 0:13:54
132 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:13:55
133 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates 0:14:04
134 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:14:12
135 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:14:30
136 David Per (Slo) Bahrain – Merida 0:14:41
137 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:14:44
138 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:14:51
139 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:15:10
140 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:16:12
141 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:16:56
142 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:13
143 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:19:24
144 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:19:39
145 Marco Coledan (Ita) Trek – Segafredo 0:19:42
146 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:19:43
147 Aidis Kruopis (Ltu) Vérandas Willems – Crelan 0:19:57
148 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:20:22
149 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 0:20:23
150 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:20:29
151 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:21:16
152 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:22:03
153 Sam Bewley (NZl) Orica – Scott 0:22:03
154 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:22:31
155 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:22:32
156 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:25:11
157 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:33:55