©Michael Zanghellini

Drużyna BMC Development Team kończy swoją misję po sezonie 2017. Taką decyzję ogłosił manager ekipy Jim Ochowicz.

Ekipa młodzieżowa powstała przy BMC Racing Team w 2013 roku. Od tamtej pory „wychowała” i wprowadziła do swojego dorosłego odpowiednika między innymi Florisa Gertsa, Stefana Künga czy aktualnego lidera Tour de Wallonie – Dylana Teunsa.

Powody zamknięcia tego pożytecznego projektu przedstawił generalny manager Jim Ochowicz:

Rozpoczęliśmy wszystko w 2013 roku i nie zakładaliśmy sobie daty końcowej. Chcieliśmy rozwijać młodych kolarzy i powoli wprowadzać ich do naszej dorosłej drużyny. Od początku istnienia Development Team ośmiu zawodników zasiliło z dobrym skutkiem BMC Racing Team.

Niestety czasy się zmieniły i nawet bardzo młodzi kolarze mają swoich agentów, którzy próbują przechwycić ich do innych drużyn. Na takie rozwiązanie nie możemy sobie pozwolić. Nie mamy zamiaru na nasz koszt rozwijać innych drużyn. Poza tym UCI w żaden sposób nie chroni takich szkółek i pozwala na takie praktyki.

Wiele wskazuje na to, że o tej bardzo trudnej decyzji zadecydowała przyszłość jednego z największych talentów młodzieżowego kolarstwa, Pavla Sivakova. Według wielu mediów Rosjanin został „przechwycony” przez Team Sky.

 

Poprzedni artykułAdam Hansen śrubuje rekord
Następny artykułChris Froome spróbuje ustrzelić dublet Tour-Vuelta
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments