WM3 Pro Cycling

Dwuetapowy wyścig rozgrywany równolegle do Tour de France w tym roku posiada zmienioną, ciekawą formułę.

Ostatnie edycje La Course by Le Tour odbywały się w niedzielny poranek ostatniego dnia Tour de France. Zawodniczki walczyły na płaskiej trasie etapu kończącego się na Polach Elizejskich, co oznaczało, że faworytkami były sprinterki. Tym razem o zwycięstwo powinny walczyć specjalistki od podjazdów.

Jedną z faworytek będzie Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling). Była, podwójna mistrzyni Polski będzie wspierana przez bardzo silny skład. Współliderką została Marianne Vos, a do dyspozycji Niewiadomej i Vos będą Anna Plichta, Lauren Kitchen, Anouska Koster i Valentina Scandolara.

Pierwszy etap, w czwartek 20 lipca, będzie miał 67km i poprowadzi na szczyt Col d’Izoard. Ważne będą różnice zanotowane na szczycie 10-kilometrowego podjazdu. W sobotę, 22 lipca, organizatorzy dopuszczą do startu czołową dwudziestkę z pierwszego dnia. Jazda indywidualna na czas nie będzie miała jednak tradycyjnego przebiegu – jako pierwsza wystartuje liderka, a za nią pojadą kolejne kolarki ruszające w odstępach odpowiadających stracie z Izoard. Można to porównać do biegu na dochodzenie z biathlonu.

Organizatorzy zapowiadają, że zależnie od strat na szczycie podjazdu mogą zmienić liczbę dopuszczonych do startu w sobotę zawodniczek.

Transmisja z La Course by Le Tour zostanie przeprowadzona w Eurosporcie. W czwartek w godzinach 10:00-12:30 i w sobotę w godzinach 13:00-13:45. Do mikrofonu, podobnie jak przed rokiem, zasiądzie Paulina Brzeźna-Bentkowska.