Foto: Zamana Group

Serock gościć będzie najbardziej utytułowanych zawodników. Dawne miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego będzie świadkiem rywalizacji o najwyższe laury.

Impreza organizowana przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów odbędzie się 23 lipca. Rozpocznie ją uroczysta ceremonia otwarcia mistrzostw, którą przewidziano na 8:00. Organizatorzy przygotowali szeroką gamę kategorii, tak aby każdy mógł spróbować swoich sił. Zaplanowane są także wyścigi w kategorii Cyklosport, w których zobaczymy kobiety i mężczyzn w wieku od 18-29 lat. O 9:00 rusza I tura, którą rozpoczną wyścigi dla Amatorów. Następnie do rywalizacji przystąpią panowie i panie z wyższych kategoriach wiekowych. II tura startuje o 11:30. Zobaczymy w niej zawodników rywalizujących w kategoriach M50A i B, oraz M60A i B.

Na 12:30 zaplanowano uroczystość dekoracji zwycięzców wszystkich kategorii Mistrzostw dla Amatorów.

Natomiast od godziny 14:00 odbywać się będą wyścigi Mistrzostw Polski masters. Właśnie wtedy na trasę wyruszą najbardziej utytułowani zawodnicy, co gwarantuje rywalizację na najwyższym poziomie. Dekorację zwycięzców MP Masters i Cyklosport zaplanowano na 18:00. Tego samego dnia obędą się również Mistrzostwa Polski branży IT. Wydarzenie jest objęte szczególnym patronatem włodarzy miasta, ponieważ w tym roku obchodzi ono 600-lecie nadania praw miejskich.

Aby wziąć udział w imprezie wystarczy wykonać trzy proste kroki. Mastersi zaczynają od rejestracji w internetowej bazie cyklu SUPER PRESTIGE – ŻTC BIKE RACE (www.ztc.pl) , a Amatorzy od rejestracji w internetowej bazie cyklu FIT RACE – ŻTC BIKE RACE (www.ztc.pl) . Następnie należy wysłać zgłoszenie do Mistrzostw na adres ztc@onet.eu. Ostatni krok to wniesie opłaty startowej w wysokości 60 zł. Więcej informacji na stronie wyścigu i w regulaminie imprezy, dostępnym na stronie www.ztc.pl.