Rusza społeczna akcja #SafeCycling, której celem jest budowanie świadomości rowerzystów i kierowców oraz zwiększenie bezpieczeństwa na wspólnych drogach. Twórcami akcji jest Akademia Michała Kwiatkowskiego Copernicus i partner strategiczny firma Oponeo, która wzięła na swoje barki komunikowanie i edukowanie kierowców. Portal naszosie.pl został partnerem akcji.

W gronie partnerów są znane marki, nie tylko z branży kolarskiej, angażując wszystkich użytkowników dróg do dbania o bezpieczne z nich korzystanie. Każdy z nas może wesprzeć inicjatywę, która ma szansę zmienić ostatnie, zatrważające statystyki wypadków na lepsze.

Wszyscy jesteśmy użytkownikami wspólnych dróg, dlatego łączymy siły by zadbać o możliwość bezpiecznego z nich korzystania. Wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni na drogi wyrusza tysiące rowerzystów, a pełnia sezonu dodatkowo zwiększa ich liczbę. Miasta są coraz lepiej przygotowane, pojawiają się stacje rowerów miejskich i ścieżki rowerowe, a jednak rośnie liczba wypadków z udziałem rowerzystów i kierowców.

Fot. Trek Bicycle

#SafeCycling ma za zadanie zwiększać świadomość zarówno jednych, jak i drugich, dzieląc się informacjami na temat przepisów prawa oraz produktów zwiększających widoczność rowerzystów.

Jeździsz na jednośladzie Ty lub Twoi bliscy? Nie ma znaczenia skąd jesteś i czym się zajmujesz, jak duża jest Twoja firma ani czy w ogóle ją masz! Wesprzyj inicjatywę #SafeCycling, czyniąc nasze wspólne drogi jeszcze bardziej przyjaznymi. Każdy z nas wsiadając na rower jest takim samym rowerzystą, czyimś bratem, ojcem, siostrą lub mamą. Jeździmy my, Wy i nasze dzieci – zmieniajmy dla nas nasze drogi poprawiając ich bezpieczeństwo!

„Każdego dnia na drogi wyjeżdżają setki kolarzy, w tym wielu bardzo młodych ludzi. Statystki wypadków z ich udziałem są zastraszające. Coraz częściej słychać też o tragicznych wypadkach znanych sportowców, którzy tracą życie podczas treningu kolarskiego. Wierzymy, że nie musi tak być, że można i trzeba to zmienić. Drogi są wspólną przestrzenią kolarzy i kierowców, edukujmy i pokazujmy jak można się nimi dzielić”

powiedział Michał Jackowiak, prezes Klubu Copernicus.

Oficjalna strona akcji: www.safecycling.pl

Profil na Facebooku: TUTAJ

Informacja prasowa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
AG
AG

No dobrze, wszedłem na Wasza stronę, ponieważ jestem rowerzystą i przeglądam ją czasem. Ale w jaki sposób artykuł ten ma dotrzeć do kierowców??? nie mam zielonego pojęcia…