Polski Związek Kolarski

Z triumfów w kryterium o Puchar Burmistrza Miasta Darłowa cieszyli się przedstawiciele aż sześciu klubów.

W IV Ogólnopolskim Kryterium o Puchar Burmistrza Miasta Darłowa wystartowały panie w kategoriach od roczników 2005-2006 po elitę oraz chłopcy ze szkółek (2003-07). Rywalizacja toczyła się na okrążeniach o długości 1.1km prowadzących po ulicach Darłowa.

Najkrótszy dystans do pokonania miały dziewczęta z roczników 2005-2006. Trzy rundy najszybciej pokonała Katarzyna Krakowska (KS Romet-Renex Bydgoszcz), która wyprzedziła Tatianę Smyczyńską (Akademia Kolarska w Kołobrzegu) i Weronikę Mazurek (Cykloklasa Merida Rydułtowy). Młodziutkie kolarki osiągnęły znakomitą średnią prędkość – 30,38km/h!

Pojedynek rocznika 2004 toczył się pod dyktando Cykloklasy Merida Rydułtowy – zespołowi przypadło całe podium. Po 4.4km z triumfu cieszyła się Martyna Popiołek, za którą przyjechały jej koleżanki Łucja Szramowska i Paulina Landsfoit.

Jedyna męska kategoria ścigała się na tym samym dystansie nieco ponad 4 kilometrów. Ze sporą przewagą zwyciężył tutaj Dawid Łątkowski (Olsztyński KK), który uzbierał ponad dwa razy więcej punktów niż drugi Jakub Drwęcki (Kołobrzeskie Towarzystwo Cycklistów). Trzeci był Wiktor Rulewicz (Akademia Kolarska w Kołobrzegu).

W kategorii juniorek młodszych do pokonania było 12 okrążeń – 13.2km. Najwięcej punktów uzbierały Litwinki reprezentujące Poniewierze DSK Fortuna PKKSC – Paulina Patinskaite wyprzedziła Akvile Gedraityte. Trzecie miejsce zajęła Aukse Pikunaite z PKKSC Skel-Eko Sport. Najlepsza Polka, Nikola Wielowska (LUKS JF Duet Goleniów), była czwarta.

Elita razem z orliczkami i juniorkami miała do pokonania 20 rund, a więc w sumie 22km. W „open” zwyciężyła Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Deweloper) z niewielką przewagą nad Darią Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Edytą Jasińską (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Blisko podium była też triumfatorka z Torunia, Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Wśród juniorek zdecydowanie najlepsza była Marta Jaskulska (BMC Nowatex Ziemia Darłowska). Na podium znalazły się też Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) i Monika Rastauskaite (Fortuna).

Pełne wyniki – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments