Giro d'Italia

Australijczyk był najszybszy po sprincie z peletonu. Liderem pozostał Bob Jungels (Quick-Step Floors).

Siódmy etap z Castrovillari do Alberobello miał długość 224km i był jednym z ostatnich przeznaczonych dla sprinterów. Jedyną trudnością była premia górska czwartej kategorii umiejscowiona w środkowej części odcinka.

Na starcie od razu pojawiła się ucieczka – najpierw zaatakował Dmitri Kozonchuk (Gazprom-Rusvelo), a za nim skoczyli Simone Ponzi (CCC Sprandi Polkowice) i Giuseppe Fonzi (Wilier-Triestina). Niestety kolarz „Pomarańczowych” niedługo zaliczył defekt i nie zdołał już powrócić do czołówki.

Włosko-rosyjska para zgodnie współpracowała i dzieliła się łupami – Kozonchuk wygrywał premie lotne, a Fonzi górską. Dość spokojnie jadący peleton bardzo mocno pilnował odpowiedniego dystansu do harcowników i ostatecznie złapał ich 18.5km przed metą.

Końcowe kilometry to dość tradycyjne na płaskich etapach pojedynki pociągów sprinterów. 4km przed metą, na krótkiej wspinaczce, na atak zdecydował się Kristijan Koren (Cannondale-Drapac). Słoweniec uzyskał kilkadziesiąt metrów przewagi i próbował powtórzyć wyczyn Lukasa Postlbergera (BORA-hansgrohe) z pierszego etapu. Harce kolarza amerykańskiej grupy spełzły jednak na niczym 3km przed metą.

Na ostatniej prostej bardzo dobrze zapracowali kolarze Orica-Scott i BORA-hansgrohe. Ostatecznie najszybszy był Caleb Ewan (Orica-Scott), ale pierwszą trójkę dzieliło zaledwie pół koła! Drugi był Fernando Gaviria (Quick-Step Floors), a trzeci Sam Bennett (BORA-hansgrohe).

Liderem pozostał Bob Jungels (Quick – Step Floors).

Wyniki siódmego etapu:

1 AUS EWAN Caleb ORICA – SCOTT 5h 35’ 18” 0’ 10” 0’ 00”
2 COL GAVIRIA Fernando QUICK-STEP FLOORS 5h 35’ 18” 0’ 07” 0’ 00”
3 IRL BENNETT Sam BORA – HANSGROHE 5h 35’ 18” 0’ 04” 0’ 00”
4 GER GREIPEL Andre’ LOTTO SOUDAL 5h 35’ 18” 0’ 00”
5 BEL STUYVEN Jasper TREK – SEGAFREDO 5h 35’ 18” 0’ 00”
6 RSA GIBBONS Ryan TEAM DIMENSION DATA 5h 35’ 18” 0’ 00”
7 ITA BATTAGLIN Enrico TEAM LOTTO NL – JUMBO 5h 35’ 20” 0’ 02”
8 GER SELIG Rudiger BORA – HANSGROHE 5h 35’ 20” 0’ 02”
9 RUS TCATEVICH Aleksei GAZPROM – RUSVELO 5h 35’ 20” 0’ 02”
10 ITA NIBALI Vincenzo BAHRAIN – MERIDA 5h 35’ 20” 0’ 02”
11 NED DUMOULIN Tom TEAM SUNWEB 5h 35’ 20” 0’ 02”
12 GBR THOMAS Geraint TEAM SKY 5h 35’ 20” 0’ 02”
13 ITA PUCCIO Salvatore TEAM SKY 5h 35’ 20” 0’ 02”
14 ITA MODOLO Sacha UAE TEAM EMIRATES 5h 35’ 20” 0’ 02”
15 GBR YATES Adam ORICA – SCOTT 5h 35’ 20” 0’ 02”
16 SLO MEZGEC Luka ORICA – SCOTT 5h 35’ 20” 0’ 02”
17 ITA POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE 5h 35’ 20” 0’ 02”
18 ITA BARBIN Enrico BARDIANI CSF 5h 35’ 20” 0’ 02”
19 ITA FORMOLO Davide CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 5h 35’ 20” 0’ 02”
20 ITA MARTINELLI Davide QUICK-STEP FLOORS 5h 35’ 20” 0’ 02”
21 LUX JUNGELS Bob QUICK-STEP FLOORS 5h 35’ 20” 0’ 02”
22 GER BAUHAUS Phil TEAM SUNWEB 5h 35’ 20” 0’ 02”
23 ESP ROJAS Jose MOVISTAR TEAM 5h 35’ 20” 0’ 02”
24 POR FARIA DA COSTA Rui Alberto UAE TEAM EMIRATES 5h 35’ 20” 0’ 02”
25 COL QUINTANA Nairo MOVISTAR TEAM 5h 35’ 20” 0’ 02”
26 FRA BIDARD François AG2R LA MONDIALE 5h 35’ 20” 0’ 02”
27 CRC AMADOR Andrey MOVISTAR TEAM 5h 35’ 20” 0’ 02”
28 ITA CONTI Valerio UAE TEAM EMIRATES 5h 35’ 20” 0’ 02”
29 NED KRUIJSWIJK Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO 5h 35’ 20” 0’ 02”
30 NED MOLLEMA Bauke TREK – SEGAFREDO 5h 35’ 20” 0’ 02”
31 BLR KIRYIENKA Vasil TEAM SKY 5h 35’ 20” 0’ 02”
32 RUS KUZNETSOV Viacheslav TEAM KATUSHA ALPECIN 5h 35’ 20” 0’ 02”
33 ESP LANDA MEANA Mikel TEAM SKY 5h 35’ 20” 0’ 02”
34 ITA BOARO Manuele BAHRAIN – MERIDA 5h 35’ 20” 0’ 02”
35 FRA PINOT Thibaut FDJ 5h 35’ 20” 0’ 02”
36 USA VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM 5h 35’ 20” 0’ 02”
37 ITA ALBANESE Vincenzo BARDIANI CSF 5h 35’ 20” 0’ 02”
38 ITA MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE 5h 35’ 20” 0’ 02”
39 BEL MONFORT Maxime LOTTO SOUDAL 5h 35’ 20” 0’ 02”
40 NED KELDERMAN Wilco TEAM SUNWEB 5h 35’ 20” 0’ 02”
41 ITA CATALDO Dario ASTANA PRO TEAM 5h 35’ 20” 0’ 02”
42 RUS ZAKARIN Ilnur TEAM KATUSHA ALPECIN 5h 35’ 20” 0’ 02”
43 AUT PREIDLER Georg TEAM SUNWEB 5h 35’ 20” 0’ 02”
44 USA HOWES Alex CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 5h 35’ 20” 0’ 02”
45 ESP SANCHEZ Luis León ASTANA PRO TEAM 5h 35’ 29” 0’ 11”
46 ERI BERHANE Natnael TEAM DIMENSION DATA 5h 35’ 29” 0’ 11”
47 USA HAGA Chad TEAM SUNWEB 5h 35’ 29” 0’ 11”
48 ESP VENTOSO Francisco BMC RACING TEAM 5h 35’ 29” 0’ 11”
49 USA ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM 5h 35’ 29” 0’ 11”
50 ITA FERRARI Roberto UAE TEAM EMIRATES 5h 35’ 29” 0’ 11”
51 SLO POLANC Jan UAE TEAM EMIRATES 5h 35’ 29” 0’ 11”
52 EST KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM 5h 35’ 29” 0’ 11”
53 ITA PETILLI Simone UAE TEAM EMIRATES 5h 35’ 29” 0’ 11”
54 ARG RICHEZE Maximiliano QUICK-STEP FLOORS 5h 35’ 29” 0’ 11”
55 CAN WOODS Michael CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 5h 35’ 29” 0’ 11”
56 BEL DE PLUS Laurens QUICK-STEP FLOORS 5h 35’ 29” 0’ 11”
57 BLR SIUTSOU Kanstantsin BAHRAIN – MERIDA 5h 35’ 29” 0’ 11”
58 ESP IZAGUIRRE Gorka MOVISTAR TEAM 5h 35’ 29” 0’ 11”
59 POL MARCZYNSKI Tomasz LOTTO SOUDAL 5h 35’ 29” 0’ 11”
60 ITA MAESTRI Mirco BARDIANI CSF 5h 35’ 29” 0’ 11”
61 SLO KOREN Kristijan CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 5h 35’ 29” 0’ 11”
62 POR GONÇALVES Jose’ TEAM KATUSHA ALPECIN 5h 35’ 29” 0’ 11”
63 ESP HERRADA Jose MOVISTAR TEAM 5h 35’ 29” 0’ 11”
64 LUX GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE 5h 35’ 29” 0’ 11”
65 FRA DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE 5h 35’ 29” 0’ 11”
66 LUX DIDIER Laurent TREK – SEGAFREDO 5h 35’ 29” 0’ 11”
67 AUT KONRAD Patrick BORA – HANSGROHE 5h 35’ 29” 0’ 11”
68 AUT MÜHLBERGER Gregor BORA – HANSGROHE 5h 35’ 29” 0’ 11”
69 DEN BAK YTTING Lars LOTTO SOUDAL 5h 35’ 29” 0’ 11”
70 ERI TEKLEHAIMANOT Daniel TEAM DIMENSION DATA 5h 35’ 29” 0’ 11”
71 CZE HIRT Jan CCC SPRANDI POLKOWICE 5h 35’ 29” 0’ 11”
72 FRA MOLARD Rudy FDJ 5h 35’ 35” 0’ 17”
73 AUT POSTLBERGER Lukas BORA – HANSGROHE 5h 35’ 35” 0’ 17”
74 ITA VILLELLA Davide CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 5h 35’ 35” 0’ 17”
75 SWE LUDVIGSSON Tobias FDJ 5h 35’ 35” 0’ 17”
76 RUS BRUTT Pavel GAZPROM – RUSVELO 5h 35’ 35” 0’ 17”
77 NED TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO 5h 35’ 35” 0’ 17”
78 SLO TRATNIK Jan CCC SPRANDI POLKOWICE 5h 35’ 35” 0’ 17”
79 KAZ ZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM 5h 35’ 35” 0’ 17”
80 NED CLEMENT Stef TEAM LOTTO NL – JUMBO 5h 35’ 35” 0’ 17”
81 DEN HANSEN Jesper ASTANA PRO TEAM 5h 35’ 35” 0’ 17”
82 FRA CHEVRIER Clement AG2R LA MONDIALE 5h 35’ 35” 0’ 17”
83 POR MENDES Jose’ BORA – HANSGROHE 5h 35’ 35” 0’ 17”
84 BEL DE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL 5h 35’ 35” 0’ 17”
85 AUS HAAS Nathan TEAM DIMENSION DATA 5h 35’ 35” 0’ 17”
86 POL OWSIAN Lukasz CCC SPRANDI POLKOWICE 5h 35’ 35” 0’ 17”
87 RUS FIRSANOV Sergey GAZPROM – RUSVELO 5h 35’ 35” 0’ 17”
88 POL GOLAS Michal TEAM SKY 5h 35’ 35” 0’ 17”
89 SLO MOHORIC Matej UAE TEAM EMIRATES 5h 35’ 35” 0’ 17”
90 BEL KEISSE Iljo QUICK-STEP FLOORS 5h 35’ 35” 0’ 17”
91 BEL HERMANS Ben BMC RACING TEAM 5h 35’ 35” 0’ 17”
92 NED TEN DAM Laurens TEAM SUNWEB 5h 35’ 35” 0’ 17”
93 SUI MORABITO Steve FDJ 5h 35’ 35” 0’ 17”
94 FRA LADAGNOUS Matthieu FDJ 5h 35’ 35” 0’ 17”
95 USA STETINA Peter TREK – SEGAFREDO 5h 35’ 35” 0’ 17”
96 COL HENAO GOMEZ Sebastian TEAM SKY 5h 35’ 35” 0’ 17”
97 ITA MARECZKO Jakub WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 5h 35’ 35” 0’ 17”
98 NED VAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO 5h 35’ 35” 0’ 17”
99 ALB ZHUPA Eugert WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 5h 35’ 35” 0’ 17”
100 RUS FOLIFOROV Alexander GAZPROM – RUSVELO 5h 35’ 35” 0’ 17”
101 ESP ANTON Igor TEAM DIMENSION DATA 5h 35’ 35” 0’ 17”
102 NED CASTELIJNS Twan TEAM LOTTO NL – JUMBO 5h 35’ 35” 0’ 17”
103 ESP RODRIGUEZ MARTIN Cristian WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 5h 35’ 35” 0’ 17”
104 RUS BELKOV Maxim TEAM KATUSHA ALPECIN 5h 35’ 35” 0’ 17”
105 CRO KISERLOVSKI Robert TEAM KATUSHA ALPECIN 5h 35’ 35” 0’ 17”
106 ITA PELLIZOTTI Franco BAHRAIN – MERIDA 5h 35’ 35” 0’ 17”
107 ITA GASPAROTTO Enrico BAHRAIN – MERIDA 5h 35’ 35” 0’ 17”
108 ESP VICIOSO Angel TEAM KATUSHA ALPECIN 5h 35’ 35” 0’ 17”
109 ITA BUSATO Matteo WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 5h 35’ 47” 0’ 29”
110 AUS EDMONDSON Alexander ORICA – SCOTT 5h 35’ 47” 0’ 29”
111 ITA PELUCCHI Matteo BORA – HANSGROHE 5h 35’ 47” 0’ 29”
112 AUS HEPBURN Michael ORICA – SCOTT 5h 35’ 50” 0’ 32”
113 ESP DE LA PARTE Victor MOVISTAR TEAM 5h 35’ 50” 0’ 32”
114 ITA TIRALONGO Paolo ASTANA PRO TEAM 5h 35’ 50” 0’ 32”
115 COL ANACONA Winner MOVISTAR TEAM 5h 35’ 50” 0’ 32”
116 ITA POZZATO Filippo WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 5h 35’ 50” 0’ 32”
117 FRA BERNARD Julien TREK – SEGAFREDO 5h 35’ 50” 0’ 32”
118 NED KEIZER Martijn TEAM LOTTO NL – JUMBO 5h 35’ 50” 0’ 32”
119 NOR LUNKE Sindre Skjøstad TEAM SUNWEB 5h 35’ 50” 0’ 32”
120 ITA BENNATI Daniele MOVISTAR TEAM 5h 35’ 50” 0’ 32”
121 POL PATERSKI Maciej CCC SPRANDI POLKOWICE 5h 35’ 50” 0’ 32”
122 ITA VISCONTI Giovanni BAHRAIN – MERIDA 5h 35’ 50” 0’ 32”
123 RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques TEAM DIMENSION DATA 5h 35’ 50” 0’ 32”
124 FRA BERARD Julien AG2R LA MONDIALE 5h 35’ 50” 0’ 32”
125 FRA ROY Jérémy FDJ 5h 35’ 50” 0’ 32”
126 CZE SCHLEGEL Michal CCC SPRANDI POLKOWICE 5h 35’ 50” 0’ 32”
127 ITA SBARAGLI Kristian TEAM DIMENSION DATA 5h 35’ 50” 0’ 32”
128 ITA MARCATO Marco UAE TEAM EMIRATES 5h 35’ 50” 0’ 32”
129 BLR SAMOILAU Branislau CCC SPRANDI POLKOWICE 5h 35’ 50” 0’ 32”
130 NED STAMSNIJDER Tom TEAM SUNWEB 5h 35’ 50” 0’ 32”
131 ITA PONZI Simone CCC SPRANDI POLKOWICE 5h 36’ 04” 0’ 46”
132 BEL DEVENYNS Dries QUICK-STEP FLOORS 5h 36’ 27” 01’ 09”
133 NED HOFLAND Moreno LOTTO SOUDAL 5h 36’ 33” 01’ 15”
134 FRA BONNET William FDJ 5h 36’ 33” 01’ 15”
135 SUI REICHENBACH Sébastien FDJ 5h 36’ 33” 01’ 15”
136 FRA VAUGRENARD Benoit FDJ 5h 36’ 33” 01’ 15”
137 ITA QUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM 5h 36’ 50” 01’ 32”
138 ESP BILBAO LOPEZ Pello ASTANA PRO TEAM 5h 36’ 50” 01’ 32”
139 BEL VAN DEN BROECK Jurgen TEAM LOTTO NL – JUMBO 5h 36’ 50” 01’ 32”
140 KAZ BIZHIGITOV Zhandos ASTANA PRO TEAM 5h 36’ 50” 01’ 32”
141 CZE BARTA Jan BORA – HANSGROHE 5h 36’ 50” 01’ 32”
142 GER GESCHKE Simon TEAM SUNWEB 5h 36’ 50” 01’ 32”
143 GBR CARTHY Hugh CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 5h 36’ 50” 01’ 32”
144 RUS SAVITCKII Ivan GAZPROM – RUSVELO 5h 35’ 20” 0’ 02”
145 ITA NIZZOLO Giacomo TREK – SEGAFREDO 5h 37’ 00” 01’ 42”
146 SLO PIBERNIK Luka BAHRAIN – MERIDA 5h 37’ 00” 01’ 42”
147 RSA VAN ZYL Johann TEAM DIMENSION DATA 5h 37’ 00” 01’ 42”
148 ITA AGNOLI Valerio BAHRAIN – MERIDA 5h 37’ 23” 02’ 05”
149 ITA ROSA Diego TEAM SKY 5h 37’ 23” 02’ 05”
150 ITA CAPECCHI Eros QUICK-STEP FLOORS 5h 37’ 23” 02’ 05”
151 ESP AMEZQUETA MORENO Julen WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 5h 37’ 23” 02’ 05”
152 ITA ALAFACI Eugenio TREK – SEGAFREDO 5h 37’ 23” 02’ 05”
153 RUS LAGUTIN Sergey GAZPROM – RUSVELO 5h 37’ 23” 02’ 05”
154 ITA RAVASI Edward UAE TEAM EMIRATES 5h 37’ 23” 02’ 05”
155 BEL DE CLERCQ Bart LOTTO SOUDAL 5h 37’ 23” 02’ 05”
156 DEN PEDERSEN Mads TREK – SEGAFREDO 5h 37’ 23” 02’ 05”
157 BEL TEUNS Dylan BMC RACING TEAM 5h 37’ 23” 02’ 05”
158 SUI DILLIER Silvan BMC RACING TEAM 5h 37’ 23” 02’ 05”
159 ITA SENNI Manuel BMC RACING TEAM 5h 37’ 23” 02’ 05”
160 IRL DEIGNAN Philip TEAM SKY 5h 37’ 23” 02’ 05”
161 FRA JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE 5h 37’ 23” 02’ 05”
162 FRA ELISSONDE Kenny TEAM SKY 5h 37’ 23” 02’ 05”
163 ESP PLAZA Ruben ORICA – SCOTT 5h 37’ 23” 02’ 05”
164 ESP LOSADA Alberto TEAM KATUSHA ALPECIN 5h 37’ 23” 02’ 05”
165 RUS ROVNY Ivan GAZPROM – RUSVELO 5h 37’ 23” 02’ 05”
166 AUT GROSSCHARTNER Felix CCC SPRANDI POLKOWICE 5h 37’ 23” 02’ 05”
167 ESP HERNANDEZ Jesus TREK – SEGAFREDO 5h 37’ 23” 02’ 05”
168 RUS SHALUNOV Evgeny GAZPROM – RUSVELO 5h 37’ 23” 02’ 05”
169 NED SLAGTER Tom-Jelte CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 5h 37’ 52” 02’ 34”
170 ITA BENEDETTI Cesare BORA – HANSGROHE 5h 37’ 57” 02’ 39”
171 COL MARTINEZ POVEDA Daniel WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 5h 38’ 01” 02’ 43”
172 ESP FRAILE Omar TEAM DIMENSION DATA 5h 38’ 02” 02’ 44”
173 USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 5h 38’ 04” 02’ 46”
174 BEL CAMPENAERTS Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO 5h 38’ 16” 02’ 58”
175 BEL DE BIE Sean LOTTO SOUDAL 5h 38’ 16” 02’ 58”
176 ESP VERONA Carlos ORICA – SCOTT 5h 38’ 25” 03’ 07”
177 CAN TUFT Svein ORICA – SCOTT 5h 38’ 28” 03’ 10”
178 AUS HANSEN Adam LOTTO SOUDAL 5h 38’ 28” 03’ 10”
179 POL BIALOBLOCKI Marcin CCC SPRANDI POLKOWICE 5h 38’ 59” 03’ 41”
180 AUS SUTHERLAND Rory MOVISTAR TEAM 5h 39’ 04” 03’ 46”
181 BLR KOSHEVOY Ilia WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 5h 39’ 04” 03’ 46”
182 RUS MAMYKIN Matvey TEAM KATUSHA ALPECIN 5h 39’ 04” 03’ 46”
183 DEN JUUL JENSEN Christopher ORICA – SCOTT 5h 40’ 35” 05’ 17”
184 ITA BOEM Nicola BARDIANI CSF 5h 40’ 35” 05’ 17”
185 FRA ROLLAND Pierre CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 5h 40’ 35” 05’ 17”
186 ITA CICCONE Giulio BARDIANI CSF 5h 41’ 57” 06’ 39”
187 ITA ANDREETTA Simone BARDIANI CSF 5h 41’ 57” 06’ 39”
188 ITA FONZI Giuseppe WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 5h 42’ 57” 0’ 02” 07’ 39”
189 ITA ROTA Lorenzo BARDIANI CSF 5h 42’ 57” 07’ 39”
190 RUS KOZONTCHUK Dmitriy GAZPROM – RUSVELO 5h 42’ 57” 0’ 03” 07’ 39”
191 BEL SERRY Pieter QUICK-STEP FLOORS 5h 43’ 03” 07’ 45”

Klasyfikacja generalna po siódmym etapie:

1 LUX JUNGELS Bob QUICK-STEP FLOORS 33h 56’ 07” 0’ 00”
2 GBR THOMAS Geraint TEAM SKY 33h 56’ 13” 0’ 06”
3 GBR YATES Adam ORICA – SCOTT 33h 56’ 17” 0’ 10”
4 ITA NIBALI Vincenzo BAHRAIN – MERIDA 33h 56’ 17” 0’ 10”
5 ITA POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE 33h 56’ 17” 0’ 10”
6 NED DUMOULIN Tom TEAM SUNWEB 33h 56’ 17” 0’ 10”
7 COL QUINTANA Nairo MOVISTAR TEAM 33h 56’ 17” 0’ 10”
8 NED MOLLEMA Bauke TREK – SEGAFREDO 33h 56’ 17” 0’ 10”
9 CRC AMADOR Andrey MOVISTAR TEAM 33h 56’ 17” 0’ 10”
10 USA VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM 33h 56’ 17” 0’ 10”
11 FRA PINOT Thibaut FDJ 33h 56’ 17” 0’ 10”
12 ESP LANDA MEANA Mikel TEAM SKY 33h 56’ 17” 0’ 10”
13 ITA FORMOLO Davide CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 33h 56’ 17” 0’ 10”
14 RUS ZAKARIN Ilnur TEAM KATUSHA ALPECIN 33h 56’ 21” 0’ 14”
15 NED KRUIJSWIJK Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO 33h 56’ 30” 0’ 23”
16 NED KELDERMAN Wilco TEAM SUNWEB 33h 56’ 30” 0’ 23”
17 POR FARIA DA COSTA Rui Alberto UAE TEAM EMIRATES 33h 56’ 53” 0’ 46”
18 EST KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM 33h 57’ 10” 01’ 03”
19 SLO POLANC Jan UAE TEAM EMIRATES 33h 57’ 25” 01’ 18”
20 ITA CATALDO Dario ASTANA PRO TEAM 33h 57’ 39” 01’ 32”
21 ITA PETILLI Simone UAE TEAM EMIRATES 33h 57’ 41” 01’ 34”
22 CAN WOODS Michael CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 33h 57’ 43” 01’ 36”
23 BLR SIUTSOU Kanstantsin BAHRAIN – MERIDA 33h 57’ 59” 01’ 52”
24 ITA CONTI Valerio UAE TEAM EMIRATES 33h 58’ 17” 02’ 10”
25 BEL MONFORT Maxime LOTTO SOUDAL 33h 58’ 32” 02’ 25”
26 BEL HERMANS Ben BMC RACING TEAM 33h 59’ 45” 03’ 38”
27 ERI BERHANE Natnael TEAM DIMENSION DATA 33h 59’ 46” 03’ 39”
28 ITA MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE 33h 59’ 55” 03’ 48”
29 DEN HANSEN Jesper ASTANA PRO TEAM 34h 0’ 37” 04’ 30”
30 FRA DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE 34h 0’ 53” 04’ 46”
31 ITA PELLIZOTTI Franco BAHRAIN – MERIDA 34h 01’ 19” 05’ 12”
32 ESP IZAGUIRRE Gorka MOVISTAR TEAM 34h 01’ 25” 05’ 18”
33 POL MARCZYNSKI Tomasz LOTTO SOUDAL 34h 01’ 47” 05’ 40”
34 USA STETINA Peter TREK – SEGAFREDO 34h 01’ 51” 05’ 44”
35 COL ANACONA Winner MOVISTAR TEAM 34h 02’ 07” 06’ 00”
36 CZE HIRT Jan CCC SPRANDI POLKOWICE 34h 02’ 36” 06’ 29”
37 ESP HERRADA Jose MOVISTAR TEAM 34h 02’ 39” 06’ 32”
38 BEL DE PLUS Laurens QUICK-STEP FLOORS 34h 03’ 25” 07’ 18”
39 SUI REICHENBACH Sébastien FDJ 34h 03’ 30” 07’ 23”
40 ESP RODRIGUEZ MARTIN Cristian WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 34h 03’ 54” 07’ 47”
41 SWE LUDVIGSSON Tobias FDJ 34h 04’ 54” 08’ 47”
42 FRA MOLARD Rudy FDJ 34h 05’ 14” 09’ 07”
43 SUI MORABITO Steve FDJ 34h 05’ 31” 09’ 24”
44 FRA ROLLAND Pierre CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 34h 06’ 26” 10’ 19”
45 AUT KONRAD Patrick BORA – HANSGROHE 34h 06’ 42” 10’ 35”
46 AUT MÜHLBERGER Gregor BORA – HANSGROHE 34h 06’ 42” 10’ 35”
47 USA ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM 34h 07’ 19” 11’ 12”
48 ESP ROJAS Jose MOVISTAR TEAM 34h 08’ 10” 12’ 03”
49 AUT PREIDLER Georg TEAM SUNWEB 34h 08’ 12” 12’ 05”
50 COL HENAO GOMEZ Sebastian TEAM SKY 34h 08’ 32” 12’ 25”
51 CRO KISERLOVSKI Robert TEAM KATUSHA ALPECIN 34h 08’ 37” 12’ 30”
52 NED CLEMENT Stef TEAM LOTTO NL – JUMBO 34h 08’ 47” 12’ 40”
53 ESP SANCHEZ Luis León ASTANA PRO TEAM 34h 10’ 23” 14’ 16”
54 GER GESCHKE Simon TEAM SUNWEB 34h 10’ 29” 14’ 22”
55 RUS FOLIFOROV Alexander GAZPROM – RUSVELO 34h 10’ 30” 14’ 23”
56 ITA BATTAGLIN Enrico TEAM LOTTO NL – JUMBO 34h 10’ 34” 14’ 27”
57 FRA BIDARD François AG2R LA MONDIALE 34h 10’ 54” 14’ 47”
58 POR GONÇALVES Jose’ TEAM KATUSHA ALPECIN 34h 11’ 03” 14’ 56”
59 NED SLAGTER Tom-Jelte CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 34h 11’ 04” 14’ 57”
60 LUX GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE 34h 11’ 44” 15’ 37”
61 RUS BRUTT Pavel GAZPROM – RUSVELO 34h 11’ 48” 15’ 41”
62 LUX DIDIER Laurent TREK – SEGAFREDO 34h 11’ 55” 15’ 48”
63 ITA PUCCIO Salvatore TEAM SKY 34h 12’ 27” 16’ 20”
64 ESP DE LA PARTE Victor MOVISTAR TEAM 34h 12’ 41” 16’ 34”
65 ITA ROSA Diego TEAM SKY 34h 12’ 43” 16’ 36”
66 RUS FIRSANOV Sergey GAZPROM – RUSVELO 34h 13’ 08” 17’ 01”
67 IRL DEIGNAN Philip TEAM SKY 34h 13’ 33” 17’ 26”
68 USA HAGA Chad TEAM SUNWEB 34h 13’ 42” 17’ 35”
69 SUI DILLIER Silvan BMC RACING TEAM 34h 14’ 17” 18’ 10”
70 NED TEN DAM Laurens TEAM SUNWEB 34h 14’ 22” 18’ 15”
71 ITA VISCONTI Giovanni BAHRAIN – MERIDA 34h 14’ 34” 18’ 27”
72 FRA BERNARD Julien TREK – SEGAFREDO 34h 14’ 41” 18’ 34”
73 NED TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO 34h 14’ 52” 18’ 45”
74 ESP BILBAO LOPEZ Pello ASTANA PRO TEAM 34h 14’ 56” 18’ 49”
75 ITA TIRALONGO Paolo ASTANA PRO TEAM 34h 14’ 59” 18’ 52”
76 ESP PLAZA Ruben ORICA – SCOTT 34h 15’ 06” 18’ 59”
77 ITA BOARO Manuele BAHRAIN – MERIDA 34h 15’ 17” 19’ 10”
78 ESP VENTOSO Francisco BMC RACING TEAM 34h 15’ 53” 19’ 46”
79 ITA CAPECCHI Eros QUICK-STEP FLOORS 34h 15’ 59” 19’ 52”
80 ESP ANTON Igor TEAM DIMENSION DATA 34h 16’ 32” 20’ 25”
81 RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques TEAM DIMENSION DATA 34h 16’ 41” 20’ 34”
82 AUS HANSEN Adam LOTTO SOUDAL 34h 16’ 59” 20’ 52”
83 AUT POSTLBERGER Lukas BORA – HANSGROHE 34h 17’ 05” 20’ 58”
84 FRA ROY Jérémy FDJ 34h 17’ 16” 21’ 09”
85 BEL STUYVEN Jasper TREK – SEGAFREDO 34h 17’ 41” 21’ 34”
86 KAZ ZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM 34h 18’ 45” 22’ 38”
87 GBR CARTHY Hugh CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 34h 20’ 27” 24’ 20”
88 POR MENDES Jose’ BORA – HANSGROHE 34h 20’ 49” 24’ 42”
89 CZE SCHLEGEL Michal CCC SPRANDI POLKOWICE 34h 20’ 59” 24’ 52”
90 ESP VERONA Carlos ORICA – SCOTT 34h 21’ 13” 25’ 06”
91 POL PATERSKI Maciej CCC SPRANDI POLKOWICE 34h 22’ 20” 26’ 13”
92 RSA GIBBONS Ryan TEAM DIMENSION DATA 34h 22’ 52” 26’ 45”
93 ITA GASPAROTTO Enrico BAHRAIN – MERIDA 34h 22’ 55” 26’ 48”
94 ESP FRAILE Omar TEAM DIMENSION DATA 34h 22’ 59” 26’ 52”
95 ITA PONZI Simone CCC SPRANDI POLKOWICE 34h 23’ 03” 26’ 56”
96 BEL VAN DEN BROECK Jurgen TEAM LOTTO NL – JUMBO 34h 23’ 15” 27’ 08”
97 BEL TEUNS Dylan BMC RACING TEAM 34h 23’ 37” 27’ 30”
98 ITA VILLELLA Davide CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 34h 23’ 43” 27’ 36”
99 ITA MARCATO Marco UAE TEAM EMIRATES 34h 24’ 19” 28’ 12”
100 FRA CHEVRIER Clement AG2R LA MONDIALE 34h 24’ 30” 28’ 23”
101 SLO MOHORIC Matej UAE TEAM EMIRATES 34h 24’ 37” 28’ 30”
102 COL GAVIRIA Fernando QUICK-STEP FLOORS 34h 24’ 39” 28’ 32”
103 BEL DEVENYNS Dries QUICK-STEP FLOORS 34h 24’ 43” 28’ 36”
104 ITA MODOLO Sacha UAE TEAM EMIRATES 34h 24’ 49” 28’ 42”
105 ITA BUSATO Matteo WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 34h 25’ 06” 28’ 59”
106 ITA RAVASI Edward UAE TEAM EMIRATES 34h 25’ 12” 29’ 05”
107 ITA SBARAGLI Kristian TEAM DIMENSION DATA 34h 25’ 21” 29’ 14”
108 NED VAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO 34h 25’ 29” 29’ 22”
109 SLO PIBERNIK Luka BAHRAIN – MERIDA 34h 25’ 32” 29’ 25”
110 FRA BERARD Julien AG2R LA MONDIALE 34h 25’ 38” 29’ 31”
111 NOR LUNKE Sindre Skjøstad TEAM SUNWEB 34h 26’ 14” 30’ 07”
112 RUS KUZNETSOV Viacheslav TEAM KATUSHA ALPECIN 34h 26’ 18” 30’ 11”
113 FRA LADAGNOUS Matthieu FDJ 34h 26’ 36” 30’ 29”
114 AUT GROSSCHARTNER Felix CCC SPRANDI POLKOWICE 34h 26’ 39” 30’ 32”
115 FRA VAUGRENARD Benoit FDJ 34h 26’ 40” 30’ 33”
116 DEN BAK YTTING Lars LOTTO SOUDAL 34h 26’ 45” 30’ 38”
117 FRA JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE 34h 27’ 21” 31’ 14”
118 FRA ELISSONDE Kenny TEAM SKY 34h 27’ 22” 31’ 15”
119 AUS HEPBURN Michael ORICA – SCOTT 34h 27’ 27” 31’ 20”
120 BEL DE CLERCQ Bart LOTTO SOUDAL 34h 27’ 31” 31’ 24”
121 BEL DE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL 34h 28’ 26” 32’ 19”
122 ALB ZHUPA Eugert WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 34h 28’ 44” 32’ 37”
123 SLO TRATNIK Jan CCC SPRANDI POLKOWICE 34h 28’ 54” 32’ 47”
124 ITA POZZATO Filippo WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 34h 29’ 01” 32’ 54”
125 ESP HERNANDEZ Jesus TREK – SEGAFREDO 34h 29’ 28” 33’ 21”
126 ITA AGNOLI Valerio BAHRAIN – MERIDA 34h 29’ 46” 33’ 39”
127 RUS MAMYKIN Matvey TEAM KATUSHA ALPECIN 34h 29’ 51” 33’ 44”
128 FRA BONNET William FDJ 34h 30’ 50” 34’ 43”
129 ITA BENNATI Daniele MOVISTAR TEAM 34h 30’ 52” 34’ 45”
130 USA HOWES Alex CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 34h 31’ 11” 35’ 04”
131 GER GREIPEL Andre’ LOTTO SOUDAL 34h 31’ 50” 35’ 43”
132 SLO KOREN Kristijan CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 34h 31’ 53” 35’ 46”
133 ITA BENEDETTI Cesare BORA – HANSGROHE 34h 31’ 55” 35’ 48”
134 RUS TCATEVICH Aleksei GAZPROM – RUSVELO 34h 32’ 04” 35’ 57”
135 RUS ROVNY Ivan GAZPROM – RUSVELO 34h 32’ 09” 36’ 02”
136 ITA FERRARI Roberto UAE TEAM EMIRATES 34h 32’ 55” 36’ 48”
137 BLR KIRYIENKA Vasil TEAM SKY 34h 33’ 00” 36’ 53”
138 SLO MEZGEC Luka ORICA – SCOTT 34h 33’ 02” 36’ 55”
139 ITA BARBIN Enrico BARDIANI CSF 34h 33’ 04” 36’ 57”
140 ITA QUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM 34h 33’ 32” 37’ 25”
141 POL GOLAS Michal TEAM SKY 34h 33’ 38” 37’ 31”
142 ITA MAESTRI Mirco BARDIANI CSF 34h 33’ 48” 37’ 41”
143 NED HOFLAND Moreno LOTTO SOUDAL 34h 35’ 23” 39’ 16”
144 NED KEIZER Martijn TEAM LOTTO NL – JUMBO 34h 35’ 25” 39’ 18”
145 DEN JUUL JENSEN Christopher ORICA – SCOTT 34h 35’ 52” 39’ 45”
146 GER SELIG Rudiger BORA – HANSGROHE 34h 35’ 57” 39’ 50”
147 AUS EWAN Caleb ORICA – SCOTT 34h 36’ 20” 40’ 13”
148 BLR SAMOILAU Branislau CCC SPRANDI POLKOWICE 34h 36’ 27” 40’ 20”
149 CAN TUFT Svein ORICA – SCOTT 34h 36’ 27” 40’ 20”
150 POL OWSIAN Lukasz CCC SPRANDI POLKOWICE 34h 36’ 31” 40’ 24”
151 ITA MARTINELLI Davide QUICK-STEP FLOORS 34h 37’ 34” 41’ 27”
152 ARG RICHEZE Maximiliano QUICK-STEP FLOORS 34h 37’ 40” 41’ 33”
153 AUS EDMONDSON Alexander ORICA – SCOTT 34h 37’ 47” 41’ 40”
154 ESP VICIOSO Angel TEAM KATUSHA ALPECIN 34h 37’ 54” 41’ 47”
155 DEN PEDERSEN Mads TREK – SEGAFREDO 34h 38’ 31” 42’ 24”
156 ITA ALBANESE Vincenzo BARDIANI CSF 34h 38’ 34” 42’ 27”
157 BEL KEISSE Iljo QUICK-STEP FLOORS 34h 38’ 47” 42’ 40”
158 RUS LAGUTIN Sergey GAZPROM – RUSVELO 34h 38’ 50” 42’ 43”
159 AUS HAAS Nathan TEAM DIMENSION DATA 34h 38’ 54” 42’ 47”
160 BEL CAMPENAERTS Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO 34h 39’ 31” 43’ 24”
161 ERI TEKLEHAIMANOT Daniel TEAM DIMENSION DATA 34h 39’ 35” 43’ 28”
162 ITA ALAFACI Eugenio TREK – SEGAFREDO 34h 40’ 07” 44’ 00”
163 ITA CICCONE Giulio BARDIANI CSF 34h 40’ 17” 44’ 10”
164 RUS SAVITCKII Ivan GAZPROM – RUSVELO 34h 40’ 24” 44’ 17”
165 NED STAMSNIJDER Tom TEAM SUNWEB 34h 41’ 06” 44’ 59”
166 ESP AMEZQUETA MORENO Julen WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 34h 41’ 33” 45’ 26”
167 ITA MARECZKO Jakub WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 34h 42’ 20” 46’ 13”
168 GER BAUHAUS Phil TEAM SUNWEB 34h 43’ 21” 47’ 14”
169 RSA VAN ZYL Johann TEAM DIMENSION DATA 34h 43’ 21” 47’ 14”
170 NED CASTELIJNS Twan TEAM LOTTO NL – JUMBO 34h 44’ 26” 48’ 19”
171 ITA NIZZOLO Giacomo TREK – SEGAFREDO 34h 45’ 06” 48’ 59”
172 COL MARTINEZ POVEDA Daniel WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 34h 45’ 09” 49’ 02”
173 RUS BELKOV Maxim TEAM KATUSHA ALPECIN 34h 45’ 13” 49’ 06”
174 ITA ROTA Lorenzo BARDIANI CSF 34h 46’ 06” 49’ 59”
175 USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd CANNONDALE-DRAPAC PRO C.T. 34h 46’ 49” 50’ 42”
176 ITA BOEM Nicola BARDIANI CSF 34h 47’ 09” 51’ 02”
177 CZE BARTA Jan BORA – HANSGROHE 34h 48’ 58” 52’ 51”
178 ITA ANDREETTA Simone BARDIANI CSF 34h 49’ 15” 53’ 08”
179 AUS SUTHERLAND Rory MOVISTAR TEAM 34h 50’ 36” 54’ 29”
180 BEL DE BIE Sean LOTTO SOUDAL 34h 50’ 42” 54’ 35”
181 RUS SHALUNOV Evgeny GAZPROM – RUSVELO 34h 51’ 17” 55’ 10”
182 RUS KOZONTCHUK Dmitriy GAZPROM – RUSVELO 34h 52’ 06” 55’ 59”
183 BEL SERRY Pieter QUICK-STEP FLOORS 34h 52’ 46” 56’ 39”
184 IRL BENNETT Sam BORA – HANSGROHE 34h 54’ 26” 58’ 19”
185 ITA SENNI Manuel BMC RACING TEAM 34h 59’ 57” 1h 03’ 50”
186 BLR KOSHEVOY Ilia WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 35h 0’ 29” 1h 04’ 22”
187 KAZ BIZHIGITOV Zhandos ASTANA PRO TEAM 35h 01’ 17” 1h 05’ 10”
188 ITA FONZI Giuseppe WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 35h 01’ 31” 1h 05’ 24”
189 ITA PELUCCHI Matteo BORA – HANSGROHE 35h 02’ 30” 1h 06’ 23”
190 POL BIALOBLOCKI Marcin CCC SPRANDI POLKOWICE 35h 05’ 06” 1h 08’ 59”
191 ESP LOSADA Alberto TEAM KATUSHA ALPECIN 35h 05’ 58” 1h 09’ 51”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments