RCS Sport / Lapresse

Kolumbijczyk był najszybszy w Mesynie po sprinterskim finiszu z peletonu. Liderem pozostał Bob Jungels (Quick-Step Floors). Drugie miejsce zajął Jakub Mareczko (Wilier-Triestina)!

Piąty etap ścigania w La Corsa Rosa miał 159km długości i prowadził po Sycylii – z Pedary do Mesyny. Ojczyzna Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida) przygotowała dla kolarzy piękną pogodę i fantastyczne, nadmorskie widoki. W końcówce czekało krótkie, 6-kilometrowe okrążenie po ulicach miasta.

Bardzo wcześnie po starcie od peletonu oderwała się ucieczka. Tym razem znaleźli się w niej tylko dwaj kolarze – Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) i Jewgienij Szalunow (Gazprom-Rusvelo). Ich przewaga nie była zbyt duża, osiągnęła maksymalnie około 4 minuty, ale jednocześnie nie spadała zbyt szybko. Sporą aktywność na lotnych premiach wykazywał Fernando Gaviria (Quick-Step Floors), który za każdym razem finiszował po trzecią lokatę. Dzięki temu Kolumbijczyk jeszcze przed metą wyprzedził Andre Greipela (Lotto-Soudal) w klasyfikacji sprinterów.

W czołówce wyraźnie mocniejsze zmiany dawał Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Niestety jedyną nagrodą dla Polaka były wygrane premie, peleton nie odpuścił harcowników i złapał ich po 144km ucieczki, 15km przed metą. Niecałe 8km przed finiszem od peletonu odskoczył Luke Pibernik (Bahrain-Merida). Słoweniec utrzymywał się kilka sekund przed grupą. Przekroczył linię mety z wielką radością i celebrując spory sukces – nie zorientował się, że do końca pozostaje jeszcze jedno okrążenie po ulicach Mesyny.

Do samego finiszu już nikt nie zdecydował się na atak. W pojedynku uczestniczyły głównie pociągi Lotto-Soudal i Quick-Step Floors. Wysoko jechali też zawodnicy BORA-hansgrohe, UAE Team Emirates i Orica-Scott. Sytuacja mocno się skomplikowała po ostatnim rondzie. Najszybszy ostatecznie okazał się Fernando Gaviria (Quick-Step Floors). Bardzo ładnie finiszował Jakub Mareczko (Wilier-Triestina) – urodzony w Polsce Włoch zajął drugie miejsce!

Wyniki etapu:

1 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 3:40:11
2 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
3 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:00:00
4 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:00
5 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:00:00
6 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:00:00
7 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
8 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
9 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
10 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
11 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
12 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
13 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:00:00
14 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
15 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:00
16 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:00
17 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:00:00
18 Georg Preidler (AUT) Team Sunweb 0:00:00
19 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
20 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:00
21 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
22 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
23 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 0:00:00
24 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:00
25 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:00
26 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
27 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
28 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
29 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:00
30 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:00:00
31 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
32 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:00
33 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:00
34 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
35 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:00:00
36 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
37 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:00
38 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
39 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 0:00:00
40 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
41 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
42 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
43 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
44 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
45 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
46 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:00
47 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:00
48 William Bonnet (Fra) FDJ 0:00:00
49 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:00:00
50 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
51 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
52 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
53 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
54 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
55 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:00
56 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
57 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:00
58 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:00:00
59 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
60 Nicola Boem (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
61 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:00:00
62 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
63 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:00
64 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:00:00
65 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:00:00
66 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
67 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:00:00
68 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
69 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
70 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:00
71 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
72 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:00:00
73 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
74 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
75 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:00:00
76 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
77 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
78 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
79 Michael Woods (Can) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
80 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
81 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
82 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
83 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
84 Alexander Edmondson (Aus) Orica – Scott 0:00:00
85 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
86 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
87 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
88 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:00:00
89 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:00:00
90 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
91 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:00:00
92 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:00:00
93 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
94 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
95 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:00:00
96 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
97 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
98 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
99 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
100 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
101 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
102 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
103 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:00:00
104 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
105 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:00:00
106 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:00
107 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
108 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
109 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
110 Winner Andrew Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:00:00
111 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:00:16
112 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:20
113 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:00:20
114 Victor De La Parte Gonzalez (Esp) Movistar Team 0:00:20
115 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:20
116 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:20
117 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:20
118 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:00:20
119 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:00:20
120 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo 0:00:20
121 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:00:20
122 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:20
123 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:20
124 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:20
125 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:00:20
126 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:20
127 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:00:20
128 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:00:20
129 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:00:20
130 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:20
131 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:00:20
132 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:20
133 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:20
134 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:00:20
135 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:20
136 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:00:20
137 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:00:20
138 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:20
139 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:00:20
140 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:20
141 Jan Bárta (Cze) Bora – Hansgrohe 0:00:20
142 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:00:20
143 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:00:20
144 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:00:20
145 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:20
146 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:00:20
147 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:20
148 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:00:20
149 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:20
150 Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin 0:00:20
151 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:00:20
152 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:20
153 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:00:33
154 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:00:52
155 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:06
156 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:01:11
157 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:01:28
158 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:01:28
159 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:01:28
160 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:01:28
161 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
162 Ruben Plaza (Esp) Orica – Scott 0:01:28
163 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:01:28
164 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:28
165 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:01:28
166 Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:28
167 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 0:02:03
168 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:02:11
169 Sean De Bie (Bel) Lotto – Soudal 0:02:44
170 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:02:52
171 Carlos Verona (Esp) Orica – Scott 0:03:06
172 Omar Fraile Matarranz (Esp) Team Dimension Data 0:03:06
173 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:25
174 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:03:27
175 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:27
176 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:03:27
177 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:03:27
178 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data 0:03:59
179 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:05:10
180 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:06:16
181 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:07:01
182 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:07:01
183 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:07:01
184 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:07:01
185 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:01
186 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:07:01
187 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:07:01
188 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:07:01
189 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:07:01
190 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:07:01
191 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:07:01

Klasyfikacja generalna:

1 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 23:22:07
2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:06
3 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:00:10
4 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:10
5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:10
6 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:10
7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:10
8 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:10
9 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:10
10 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:00:10
11 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:10
12 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:10
13 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:10
14 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:14
15 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:23
16 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:23
17 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:46
18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:54
19 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:58
20 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:01:14
21 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 0:01:23
22 Michael Woods (Can) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:27
23 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:01:32
24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:01:50
25 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:02:17
26 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:02:59
27 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:01
28 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:03:06
29 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:03:11
30 Winner Andrew Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:03:34
31 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:03:38
32 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:03:39
33 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:17
34 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:04:32
35 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:04:52
36 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:05:09
37 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:05:20
38 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:06:00
39 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:06:03
40 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:06:55
41 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:07:09
42 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:08:02
43 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:08:32
44 Rudy Molard (Fra) FDJ 0:08:52
45 Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin 0:09:14
46 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:09:46
47 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:09:57
48 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:10:19
49 Victor De La Parte Gonzalez (Esp) Movistar Team 0:10:20
50 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:10:25
51 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:10:26
52 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:10:26
53 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:10:26
54 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:10:35
55 Georg Preidler (AUT) Team Sunweb 0:11:01
56 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:11:26
57 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:11:48
58 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:11:48
59 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:01
60 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:12:48
61 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:13:13
62 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:13:13
63 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:13:19
64 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:13:36
65 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:13:47
66 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:13:49
67 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:14:17
68 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:14:17
69 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:17
70 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:14:51
71 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:09
72 Ruben Plaza (Esp) Orica – Scott 0:15:11
73 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:15:46
74 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:15:48
75 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:50
76 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:16:07
77 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:16:08
78 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:16:34
79 Carlos Verona (Esp) Orica – Scott 0:16:37
80 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:16:42
81 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:16:43
82 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:16:58
83 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:17:06
84 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:17:23
85 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:17:56
86 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:18:14
87 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:18:14
88 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:19:16
89 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:19:17
90 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:19:26
91 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:19:36
92 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:20:02
93 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:20:18
94 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:20:51
95 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:20:51
96 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:21:14
97 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:21:38
98 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:22:00
99 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:22
100 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:22:24
101 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:22:33
102 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:22:51
103 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:22:51
104 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:23:43
105 Omar Fraile Matarranz (Esp) Team Dimension Data 0:23:46
106 William Bonnet (Fra) FDJ 0:23:55
107 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:23:57
108 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:24:10
109 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:24:16
110 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:24:22
111 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:24:44
112 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:24:45
113 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:24:47
114 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Soudal 0:25:05
115 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:25:06
116 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:25:18
117 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:25:26
118 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:25:27
119 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:25:53
120 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:25:55
121 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:26:10
122 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:26:16
123 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 0:26:22
124 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:26:22
125 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:26:29
126 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:26:35
127 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:26:40
128 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:26:46
129 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:26:53
130 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:26:55
131 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:26:58
132 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 0:27:04
133 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:27:04
134 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:27:25
135 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:27:31
136 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:27:41
137 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:27:44
138 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:27:57
139 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:28:07
140 Alexander Edmondson (Aus) Orica – Scott 0:28:09
141 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:28:20
142 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:28:23
143 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:28:28
144 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:28:36
145 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:29:13
146 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:29:21
147 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:29:23
148 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data 0:29:28
149 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:29:48
150 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:30:05
151 Julen Amezqueta (Esp) Wilier Triestina – Selle Italia 0:30:19
152 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:30:34
153 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:31:05
154 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – RusVelo 0:31:13
155 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:31:28
156 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:31:33
157 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:31:59
158 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:32:09
159 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo 0:32:22
160 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:32:23
161 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:32:30
162 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:32:54
163 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:33:12
164 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:33:17
165 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 0:33:44
166 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 0:33:44
167 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:34:10
168 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:34:15
169 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:34:54
170 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:34:54
171 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:35:04
172 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:35:11
173 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:35:47
174 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:37:41
175 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:38:29
176 Sean De Bie (Bel) Lotto – Soudal 0:38:35
177 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:38:50
178 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:39:21
179 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:40:03
180 Nicola Boem (Ita) Bardiani – CSF 0:41:18
181 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:41:45
182 Jan Bárta (Cze) Bora – Hansgrohe 0:41:46
183 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:44:45
184 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:45:04
185 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:46:45
186 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:47:34
187 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:48:43
188 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:50:36
189 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:52:16
190 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:52:52
191 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:54:44