Wiggle High5 / Anton Vos

Belgijka wygrała ostatni etap chińskiego wyścigu WorldTour i dzięki temu zwyciężyła też w klasyfikacji generalnej!

Trzeciego dnia rywalizacji panie miały do pokonania 111.6km. Profil ponownie był płaski i faworytkami były sprinterki.

Na pierwszej premii lotnej peleton wciąż był razem i o bonifikaty walczyły faworytki – Chloe Hosking (Ale Cipollini) wygrała i (wirtualnie) odebrała trzeciej Jolien D’hoore (Wiggle High5) koszulkę liderki.

Po kilku kilometrach kibice obejrzeli ucieczkę czterech zawodniczek. W czołówce zameldowały się Katia Ragusa (Bepink), Kseniya Dobrynina (Servetto Giusta), Yixian Pu (China Chongming-Liv Pro Cycling) i Anastasia Iakovenko (Rosja). Ich akcja skończyła się około 15km przed metą.

5km dalej na zaskakujący atak zdecydowała się Valentina Scandolara (WM3 Pro Cycling). Włoszka wykorzystała rozluźnienie ekip sprinterek i uzyskała sporą przewagę. Jej atutem była spora strata w klasyfikacji generalnej – na wczorajszym etapie Scandolara uczestniczyła w kraksie i straciła prawie 7 minut.

7km przed metą w pogoń rzuciła się Mia Radotić (BTC City Ljubljana), ale dość szybko została złapana. Niestety nie udała się też akcja zawodniczki WM3 Pro Cycling – peleton dogonił ją 700m przed metą!

W sprincie jako pierwszy zaatakowała Kirsten Wild (Cylance Pro Cycling). Holenderka nie wytrzymała jednak do końca i 100m przed finiszem została wyprzedzona przez Jolien D’hoore (Wiggle-High5). Dzięki triumfowi to Belgijka zdobyła też klasyfikację generalną!

TOP20 etapu:

1    Jolien D'HOORE                 BEL  WHT  2:48:31  
2    Kirsten WILD                   NED  CPC  +0       
3    Chloe HOSKING                  AUS  ALE  +0       
4    Sarah ROY                      AUS  ORS  +0       
5    Jelena ERIC                    SRB  BTC  +0       
6    Kendall RYAN                   USA  TIB  +0       
7    Simona FRAPPORTI               ITA  HPU  +0       
8    Emilie MOBERG                  NOR  HPU  +0       
9    Arianna FIDANZA                ITA  ASA  +0       
10   Daniela GASS                   GER  SER  +0       
11   Alison JACKSON                 CAN  BPK  +0       
12   Xi Sha ZHAO                    CHN  GPC  +0       
13   Agnieszka SKALNIAK             POL  ASA  +0       
14   Maria Vittoria SPEROTTO        ITA  BPK  +0       
15   Mia RADOTIC                    CRO  BTC  +0       
16   Ilona HOEKSMA                  NED  HPU  +0       
17   Christina SIGGAARD             DEN  TVW  +0       
18   Chia Hui LIN                   TPE  TPE  +0       
19   Karina KASENOVA                RUS  RUS  +0       
20   Camilla PEDERSEN               DEN  TVW  +0

Klasyfikacja końcowa:

1    Jolien D'HOORE                 BEL  WHT  9:24:09  
2    Kirsten WILD                   NED  CPC  +5       
3    Chloe HOSKING                  AUS  ALE  +6       
4    Sarah ROY                      AUS  ORS  +23      
5    Christina SIGGAARD             DEN  TVW  +23      
6    Anna Zita Maria STRICKER       ITA  BTC  +23      
7    Emilie MOBERG                  NOR  HPU  +24      
8    KSENIIA DOBRYNINA              RUS  SER  +24      
9    Maria Vittoria SPEROTTO        ITA  BPK  +25      
10   Annette EDMONDSON              AUS  WHT  +25      
11   Anastasiia IAKOVENKO           RUS  RUS  +25      
12   Jelena ERIC                    SRB  BTC  +26      
13   Yixian PU                      CHN  GPC  +26      
14   Arianna FIDANZA                ITA  ASA  +27      
15   Alison JACKSON                 CAN  BPK  +27      
16   Kendall RYAN                   USA  TIB  +27      
17   Xi Sha ZHAO                    CHN  GPC  +27      
18   Mia RADOTIC                    CRO  BTC  +27      
19   Daniela GASS                   GER  SER  +27      
20   Ting Ying HUANG                TPE  SER  +27      
21   Camilla PEDERSEN               DEN  TVW  +27      
22   Tatsiana SHARAKOVA             BLR  MCC  +27      
23   Lucy GARNER                    GBR  WHT  +27      
24   Chia Hui LIN                   TPE  TPE  +27      
25   Marta BASTIANELLI              ITA  ALE  +27      
26   Hanna TSERAH                   BLR  MCC  +27      
27   Agnieszka SKALNIAK             POL  ASA  +27      
28   Anna TREVISI                   ITA  ALE  +27      
29   Ilona HOEKSMA                  NED  HPU  +27      
30   Karina KASENOVA                RUS  RUS  +27      
31   Xiao Juan DIAO                 HKG  HKG  +27      
32   Lauren KITCHEN                 AUS  WM3  +27      
33   Jeanne KOREVAAR                NED  WM3  +27      
34   Amiliya ISKAKOVA               KAZ  ASA  +27      
35   Yao PANG                       HKG  HKG  +27      
36   Rinata AKHMETCHA               KAZ  ASA  +27      
37   Marina SHEVCHENKA              BLR  MCC  +27      
38   Elizaveta OSHURKOVA            RUS  RUS  +27      
39   Aleksandra LEBEDEVA            RUS  RUS  +27      
40   Nina KESSLER                   NED  HPU  +27      
41   Wing Yee LEUNG                 HKG  HKG  +27      
42   Alexandra CHEKINA              RUS  RUS  +27      
43   Zhanerke SANAKBAYEVA           KAZ  ASA  +27      
44   Bo Yee LEUNG                   HKG  HKG  +27      
45   Katia RAGUSA                   ITA  BPK  +27      
46   Svetlana VASILEVA              RUS  RUS  +27      
47   Anna POTOKINA                  RUS  SER  +27      
48   Taisa NASKOVICH                BLR  MCC  +27      
49   Romy KASPER                    GER  ALE  +27      
50   Alexandra MANLY                AUS  ORS  +27      
51   Chia Yun LI                    TPE  TPE  +27      
52   Natalya SOKOVNINA              KAZ  SER  +27      
53   Jupha SOM NET                  MAS  MAS  +27      
54   Lisa MORZENTI                  ITA  ASA  +27      
55   Julie LETH                     DEN  WHT  +27      
56   Yi Ju LIN                      TPE  TPE  +27      
57   Corinna LECHNER                GER  BTC  +27      
58   Kathrin HAMMES                 GER  TIB  +27      
59   Charlotte BECKER               GER  HPU  +27      
60   Xue SUN                        CHN  GPC  +27      
61   Nicolle BRUDERER               GUA  TIB  +27      
62   Madeleine PARK                 NZL  TIB  +27      
63   Anna PLICHTA                   POL  WM3  +27      
64   Rachele BARBIERI               ITA  CPC  +36      
65   Ilaria SANGUINETI              ITA  BPK  +36      
66   Ke Xin ZENG                    TPE  TPE  +36      
67   Qianyu YANG                    HKG  HKG  +36      
68   Simona FRAPPORTI               ITA  HPU  +39      
69   Grace GARNER                   GBR  WHT  +39      
70   Georgia WILLIAMS               NZL  ORS  +41      
71   Nur Aisyah MOHAMAD ZUBIR       MAS  MAS  +45      
72   Jessica ALLEN                  AUS  ORS  +46      
73   Jennifer TETRICK               USA  TIB  +49      
74   Martina ALZINI                 ITA  ALE  +51      
75   Li HUANG                       CHN  GPC  +55      
76   Sheyla GUTIERREZ RUIZ          ESP  CPC  +1:12    
77   Erica ZAVETA                   USA  CPC  +1:12    
78   Soraya PALADIN                 ITA  ALE  +1:21    
79   Rachel NEYLAN                  AUS  ORS  +1:39    
80   Amy ROBERTS                    GBR  WHT  +1:50    
81   Sara PENTON                    SWE  TVW  +6:18    
82   Claudia KOSTER                 NED  TVW  +6:18    
83   Laura Camila LOZANO RAMIREZ    COL  SER  +6:18    
84   Grace PHANG                    MAS  MAS  +6:41    
85   Sharifah Ilyana SYED ZULKIFLI  MAS  MAS  +6:41    
86   Hoi Wah LEUNG                  HKG  HKG  +6:41    
87   Darya DATSYK                   BLR  MCC  +6:41    
88   Hsuan CHOU                     TPE  TPE  +6:41    
89   Silvia VALSECCHI               ITA  BPK  +6:41    
90   Urška Žigart                   SLO  BTC  +6:41    
91   Yara KASTELIJN                 NED  WM3  +7:13    
92   Tone Hatteland LIMA            NOR  HPU  +7:51    
93   Valentina SCANDOLARA           ITA  WM3  +8:01    
94   Wubbigje Regina KNOL           NED  CPC  +8:18    
95   Tzu Fang YUN                   TPE  TPE  +11:44   
DNF  Rotem GAFINOVITZ               ISR  WM3           
DNF  Marta TAGLIAFERRO              ITA  CPC           
DNF  Sara MUSTONEN LICHAN           SWE  TVW           
DNF  Olga ZABELINSKAYA              RUS  BPK           
DNF  Tanja ELSNER                   SLO  BTC           
DNF  Zhao Juan MENG                 HKG  GPC           
DNF  Wan Tong WANG                  CHN  GPC           
DNF  Anastasia SAFONAVA             BLR  MCC           
DNF  Nurul SUHADA ZAINAL            MAS  MAS