Patrik Patek/ Závod míru juniorů

Norweg Idar Andersen wygrał pierwszy etap Wyścigu Pokoju Juniorów. Artur Lewandowski zajął 19. miejsce.

46. edycja Course de la Paix Juniors była kolejną odsłoną Pucharu Narodów w kategorii juniorów. Pierwszy etap liczył ponad 102 kilometry i rozgrywał się na trudnej, pagórkowatej trasie wokół Litomeric.

Wśród 23. narodowych drużyn polskie kolarstwo reprezentowali: Wojciech Bystrzycki, Mateusz Kostański, Adam Kuś, Artur Lewandowski, Kacper Półtorak i Piotr Klimkowski.

Decydującym momentem była akcja na drugim podjeździe (około 40 kilometrów przed metą). W odjazd zabrała się silna, siedmioosobowa grupka. Na ostatnim zjeździe skontrował Norweg Idar Andersen i to on samotnie przejechał linię mety.

Trzy sekundy stracił Holender Maikel Zijlaard, a dwadzieście jeden Włoch Andrea Bagioli. Najlepszym z Polaków był Artur Lewandowski, który finiszował na 19. pozycji.

Dzisiaj przed kolarzami dwa etapy – poranna jazda indywidualna na czas i wymagający, choć krótki etap w miejscowości Roudnice nad Labem.

Wyniki pierwszego etapu:

1 Idar Andersen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 2:41:45
2 Maikel Zijlaard (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:03
3 Andrea Bagioli (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:21
4 Cole Davis (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:21
5 Daan Hoole (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:21
6 Sébastien Grignard (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:21
7 Arthur Kluckers (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:00:25
8 Filippo Zana (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:18
9 Minne Verboom (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:20
10 Florian Kierner (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:01:20
11 Søren Wærenskjold (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:20
12 Filippo Magli (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:20
13 Olav Hjemsæter (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:20
14 Marijn Van Den Berg (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:20
15 Mario Gamper (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:01:20
16 Ádám Karl (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:01:20
17 Loran Cassaert (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:20
18 Aljaž Jarc (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:01:20
19 Artur Lewandowski (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:01:20
20 Ken Conter (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:01:20
21 Niklas Märkl (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:20
22 Adam Foltán (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:20
23 Ilan Van Wilder (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:20
24 Antoine Raugel (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:20
25 Tomáš Bárta (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:01:20
26 Ludvig Aasheim (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:20
27 Richard Holec (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:01:20
28 Tobias Bayer (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:01:20
29 Paul Lefaure (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:20
30 Samuele Manfredi (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:20
31 Yevgeniy Fedorov (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:01:20
32 Jacob Hindsgaul (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:20
33 Jacob Eriksson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:20
34 Vladislav Stepanov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:20
35 Andreas Leknessund (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:20
36 Daniel Rybín (Cze) 0:01:20
37 Stan Van Tricht (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:20
38 Johan Langballe (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:20
39 Kristers Ansons (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:01:20
40 Giulio Masotto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:20
41 Nikita Bondarchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:31
42 Veljko Stojnic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:01:38
43 Tim Naberman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:38
44 Mathijs De Leng (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:38
45 Štefan Michalicka (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:38
46 Piotr Klimkowski (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:01:38
47 Nurbergen Nurlykhassym (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:01:38
48 Dominik Röber (GER) 0:01:38
49 Linus Kvist (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:38
50 Raphaël Kockelmann (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:01:38
51 Camden Vodicka (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:38
52 Andreas Andersson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:38
53 Matej Blaško (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:38
54 Jeremy Montauban (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:38
55 Daniil Marukhin (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:01:38
56 Matúš Štocek (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:38
57 Aljaž Omrzel (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:01:38
58 Per Münstermann (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:38
59 Olzhas Bayembayev (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:01:38
60 Gauthier Maertens (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:38
61 Thibaut Ponsaerts (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:38
62 Tomáš Meriac (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:38
63 Konstantin Nekrasov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:38
64 Juri Hollmann (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:38
65 Adam Kus (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:01:38
66 Kendrick Boots (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:38
67 Gergo Orosz (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:01:38
68 Mateusz Kostanski (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:01:38
69 Viktor Potocki (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:01:38
70 Daniil Pronskiy (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:01:38
71 Mathias Larsen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:38
72 Nik Cemažar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:01:38
73 Gilles Kirsch (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:01:38
74 Conor Schunk (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:38
75 Wojciech Bystrzycki (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:01:38
76 Oskar Palm (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:38
77 Leon Heinschke (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:38
78 Mikkel Feldtmann Hansen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:38
79 Théo Nonnez (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:38
80 Karel Vacek (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:01:38
81 Oleg Kanaka (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:01:38
82 Matis Louvel (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:38
83 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:38
84 Timofei Sherstnev (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:38
85 Matouš Meštan (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:01:59
86 Bjorn Larsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:02:02
87 Igor Chzhan (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:02:02
88 Christoffer Wall (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:02:16
89 Florian Gamper (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:02:16
90 Luka Sagadin (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:02:16
91 Erik Bergström Frisk (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:02:16
92 Rik Karier (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:02:24
93 Johan Price-Pejtersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:02:51
94 Mattias Skjelmose Jensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:02:51
95 Nikita Martynov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:02:56
96 Vojtech Sedlácek (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:03:02
97 Daniel Babor (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:03:10
98 Jon Knolle (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:17
99 Lukáš Kubiš (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:06:24
100 Kacper Póltorak (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:07:13
101 David Herzele (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:07:42
102 Marian Reineck (GER) 0:12:22
103 Mark Yaroshevsky (USA) Nationalmannschaft USA 0:12:35
104 Jan Kašpar (Cze) 0:13:43
105 Rico Brückner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:13:49
106 Dorde Duric (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:14:04
107 Franz Werner (GER) 0:14:04
108 Dušan Veselinovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:14:10
109 Ricards Sauja (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:14:10
110 Štepán Stloukal (Cze) 0:14:10
111 Davide Bomboi (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:14:10
112 Nace Malovic (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:14:10
113 Kristaps Pelcers (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:14:10
114 Dominik Amann (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:14:23
115 Davide Ferrari (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:14:28
116 Nemanja Stojanovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:14:58
117 David Cadež (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:15:00
118 Gábor Molnár (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:16:00
119 Yaroslav Parashchak (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:16:55
120 Kostiantyn Dakhovskyi (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:16:55
121 Arvis Rendors (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:19:33
122 Charel Meyers (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:23:55
123 Máté Sipos (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:23:55
124 András Forray (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:24:52
125 Sergei Barushko (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:24:52
126 Aleksa Kozoderovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:28:15
127 Hunor Máté Kiss (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:28:15
128 Yaroslav Kozakov (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:29:01
129 Ivan Grgic (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:30:29
OTL Aleks Logins (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:32:39
OTL Mykyta Miheyev (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:33:15
OTL Valentyn Solovei (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:34:59
OTL Kristijan Budimir (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:34:59
OTL Marin Jotanovic (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:35:24
DNF Deniss Trofimovs (Lat) Nationalmannschaft Lettland
DNF Pavle Kalaba (Srb) Nationalmannschaft Serbien

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Idar Andersen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 2:41:35
2 Maikel Zijlaard (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:07
3 Andrea Bagioli (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:27
4 Sébastien Grignard (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:29
5 Cole Davis (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:31
6 Daan Hoole (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:31
7 Arthur Kluckers (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:00:35
8 Filippo Zana (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:28
9 Antoine Raugel (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:29
10 Minne Verboom (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:30
11 Florian Kierner (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:01:30
12 Søren Wærenskjold (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:30
13 Filippo Magli (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:30
14 Olav Hjemsæter (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:30
15 Marijn Van Den Berg (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:30
16 Mario Gamper (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:01:30
17 Ádám Karl (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:01:30
18 Loran Cassaert (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:30
19 Aljaž Jarc (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:01:30
20 Artur Lewandowski (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:01:30
21 Ken Conter (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:01:30
22 Niklas Märkl (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:30
23 Adam Foltán (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:30
24 Ilan Van Wilder (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:30
25 Tomáš Bárta (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:01:30
26 Ludvig Aasheim (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:30
27 Richard Holec (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:01:30
28 Tobias Bayer (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:01:30
29 Paul Lefaure (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:30
30 Samuele Manfredi (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:30
31 Yevgeniy Fedorov (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:01:30
32 Jacob Hindsgaul (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:30
33 Jacob Eriksson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:30
34 Vladislav Stepanov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:30
35 Andreas Leknessund (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:30
36 Daniel Rybín (Cze) 0:01:30
37 Stan Van Tricht (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:30
38 Johan Langballe (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:30
39 Kristers Ansons (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:01:30
40 Giulio Masotto (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:30
41 Nikita Bondarchuk (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:41
42 Jeremy Montauban (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:42
43 Matúš Štocek (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:46
44 Andreas Andersson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:47
45 Veljko Stojnic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:01:48
46 Tim Naberman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:48
47 Mathijs De Leng (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:48
48 Štefan Michalicka (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:48
49 Piotr Klimkowski (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:01:48
50 Nurbergen Nurlykhassym (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:01:48
51 Dominik Röber (GER) 0:01:48
52 Linus Kvist (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:48
53 Raphaël Kockelmann (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:01:48
54 Camden Vodicka (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:48
55 Matej Blaško (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:48
56 Daniil Marukhin (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:01:48
57 Aljaž Omrzel (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:01:48
58 Per Münstermann (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:48
59 Olzhas Bayembayev (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:01:48
60 Gauthier Maertens (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:48
61 Thibaut Ponsaerts (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:48
62 Tomáš Meriac (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:01:48
63 Konstantin Nekrasov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:48
64 Juri Hollmann (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:48
65 Adam Kus (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:01:48
66 Kendrick Boots (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:48
67 Gergo Orosz (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:01:48
68 Mateusz Kostanski (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:01:48
69 Viktor Potocki (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:01:48
70 Daniil Pronskiy (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:01:48
71 Mathias Larsen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:48
72 Nik Cemažar (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:01:48
73 Gilles Kirsch (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:01:48
74 Conor Schunk (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:48
75 Wojciech Bystrzycki (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:01:48
76 Oskar Palm (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:48
77 Leon Heinschke (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:48
78 Mikkel Feldtmann Hansen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:01:48
79 Théo Nonnez (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:48
80 Karel Vacek (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:01:48
81 Oleg Kanaka (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:01:48
82 Matis Louvel (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:01:48
83 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:01:48
84 Timofei Sherstnev (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:48
85 Matouš Meštan (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:02:09
86 Bjorn Larsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:02:12
87 Igor Chzhan (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:02:12
88 Christoffer Wall (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:02:26
89 Florian Gamper (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:02:26
90 Luka Sagadin (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:02:26
91 Erik Bergström Frisk (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:02:26
92 Rik Karier (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:02:34
93 Johan Price-Pejtersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:03:01
94 Mattias Skjelmose Jensen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:03:01
95 Nikita Martynov (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:06
96 Vojtech Sedlácek (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:03:12
97 Daniel Babor (Cze) Nationalmannschaft Tschechien 0:03:20
98 Jon Knolle (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:27
99 Lukáš Kubiš (Svk) Nationalmannschaft Slowakei 0:06:34
100 Kacper Póltorak (Pol) Nationalmannschaft Polen 0:07:23
101 David Herzele (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:07:52
102 Marian Reineck (GER) 0:12:32
103 Mark Yaroshevsky (USA) Nationalmannschaft USA 0:12:45
104 Jan Kašpar (Cze) 0:13:53
105 Rico Brückner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:13:59
106 Dorde Duric (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:14:14
107 Franz Werner (GER) 0:14:14
108 Dušan Veselinovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:14:20
109 Ricards Sauja (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:14:20
110 Štepán Stloukal (Cze) 0:14:20
111 Davide Bomboi (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:14:20
112 Nace Malovic (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:14:20
113 Kristaps Pelcers (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:14:20
114 Dominik Amann (AUT) Nationalmannschaft Österreich 0:14:33
115 Davide Ferrari (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:14:38
116 Nemanja Stojanovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:15:08
117 David Cadež (Slo) Nationalmannschaft Slowenien 0:15:10
118 Gábor Molnár (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:16:10
119 Yaroslav Parashchak (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:17:05
120 Kostiantyn Dakhovskyi (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:17:05
121 Arvis Rendors (Lat) Nationalmannschaft Lettland 0:19:43
122 Charel Meyers (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:24:05
123 Máté Sipos (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:24:05
124 András Forray (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:25:02
125 Sergei Barushko (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:25:02
126 Aleksa Kozoderovic (Srb) Nationalmannschaft Serbien 0:28:25
127 Hunor Máté Kiss (Hun) Nationalmannschaft Ungarn 0:28:25
128 Yaroslav Kozakov (Ukr) Nationalmannschaft Ukraine 0:29:11
129 Ivan Grgic (Cro) Nationalmannschaft Kroatien 0:30:39