Foto: KL Photo

Dwaj kolarze Bardiani-CSF wpadli jeszcze przed pierwszym etapem jubileuszowej imprezy. Za podwójny przypadek dopingu ekipie grozi zawieszenie.

Bardiani-CSF ma w pełni włoski skład. W zeszłym roku ekipa ProContinental wywalczyła Puchar Włoch, co zapewniło jej miejsce w Giro d’Italia. Dzień przed startem Giro100 na kibiców i obserwatorów gruchnęła nieprzyjemna wiadomość – Nicola Ruffoni i Stefano Pirazzi, liderzy ekipy, zostali złapani na dopingu. Kontrola przeprowadzona przez UCI nie była związana z wyścigiem – była to jedna z rutynowych „łapanek” – przeprowadzone odpowiednio 25 i 26 kwietnia. We krwi kolarzy odkryto substancje hormonalne – GHRP wywołujące wzmożone działanie przysadki i produkowanie hormonu wzrostu.

Pirazzi był najlepszym góralem Giro d’Italia 2013, a w następnej edycji wygrał etap w Veneto. Ruffoni z kolei był w niezłej formie – wygrał dwa etapy Tour of Croatia i z pewnością liczył na świetny wynik w swoim narodowym tourze. Obu grozi wyrzucenie ze składu, a Bardiani-CSF może zostać wykluczone z rywalizacji na okres od 15 do 45 dni. Kary najprawdopodobniej nie pojawią się od razu – Włochom przysługuje odwołanie i sprawdzenie próbki B.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments