Movistar Team 2017

Nairo Quintana będzie miał do dyspozycji bardzo silnych pomocników zarówno na płaskich jak i górskich etapach.

Już dość dawno informacje o próbie ataku na dublet Giro-Tour w wykonaniu Nairo Quintany znalazły potwierdzenie w oficjalnych komunikatach drużyny. Teraz Team Movistar opublikował też skład zespołu zbudowanego wokół filigranowego Kolumbijczyka.

Bardzo dużą część trasy setnego Giro d’Italia stanowią góry, więc niezwykle ważni będą przyboczni, którzy potrafią się znakomicie wspinać. Quintana nie może narzekać na brak takiego wsparcia – najważniejszym gregario będzie Andrey Amador, który w 2015 roku zajął czwarte miejsce w La Corsa Rosa. Na podjazdach bardzo ważni będą też Winner Anacona, Jose Herrada, Gorka Izagirre i Victor de La Parte, który poprzedni sezon spędził w CCC Sprandi Polkowice.

Na płaskich i pagórkowatych etapach najważniejsi są silni kolarze, którzy potrafią ochronić lidera przed wiatrem. Tutaj zadziała doświadczenie – Daniele Bennati, Jose Joaquin Rojas i Rory Sutherland w sumie mają na koncie 10 startów w Giro d’Italia i aż 37 Wielkich Tourów!

Skład Team Movistar na 100. Giro d’Italia:

Nairo Quintana, Andrey Amador, Winner Anacona, Daniele Bennati, Víctor de la Parte, José Herrada, Gorka Izagirre, José Joaquín Rojas i Rory Sutherland