Michał Kapusta / naszosie.pl

Czeska ekipa otrzymała karę miesięcznej dyskwalifikacji za dwa przypadki dopingu w ciągu 12 miesięcy.

Kara wejdzie w życie 4 maja i zakończy się 3 czerwca 2017 roku. Powodem są pozytywne wyniki badań antydopingowych z 12 listopada 2016 roku u dwóch kolarzy czeskiego zespołu – Jana Kovara i Michala Brazdy. Obaj otrzymali cztery lata dyskwalifikacji za wspomaganie się clenbuterolem i stanozololem. Przepisy UCI w takim przypadku są jednoznaczne – jeśli dwaj kolarze jednej drużyny zostaną złapani na dopingu w ciągu 12 miesięcy, drużynie grozi od 15 do 45 dni zawieszenia.

Dziś Międzynarodowa Unia Kolarska poinformowała, że komisja dyscyplinarna zdecydowała o 30 dniach kary i zakazie startów w międzynarodowych zawodach. To spory cios dla bardzo silnego zespołu, który straci m.in. start w CCC Tour-Grody Piastowskie. W barwach czeskiej drużyny jeździ m.in. Paweł Cieślik.

W sezonie 2017 Elkov-Author odniosło dwa zwycięstwa w wyścigach UCI – pierwsze podczas GP Słowacji w ramach Visegrad4Bicycle Race, a drugie dzisiaj, w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego. W obu triumfował Alois Kankovsky.

Poprzedni artykułGianni Moscon zawieszony na sześć tygodni
Następny artykułRekordowe Cyklo Gniewino 2017, otwiera sezon szosowy na Pomorzu!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments