CRÉDIT PHOTO QUENTIN LAFAYE - DIRECTVELO

Jakub Mareczko (Wilier Triestina) wygrał trzeci etap Le Tour de Bretagne Cycliste. Liderem pozostał Flavien Dassonville (HP BTP-Auber 93).

166 kilometrów z Saint-Pol-de-Léon do Scaër, w tym pięć górskich premii i wiele nieoznakowanych podjazdów – tak rysował się trzeci etap Le Tour de Bretagne Cycliste.

W jedną z akcji zabrał się dzisiaj Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction). Wraz z Polakiem na czele kręciło dziesięciu zawodników. W peletonie mocno pracowali kolarze Wilier Triestina. Niestety dla polskich kibiców ucieczka została skasowana na ostatnich kilometrach.

Finiszowy sprint to popis Jakuba Mareczko, który tym samym odwdzięczył się kolegom z Wilier Triestina za trud włożony w etap. Drugi był Stan Dewulf (Lotto – Soudal U-23), a podium etapowe uzupełnił Yannis Yssaad (Equipe Cycliste Armée de Terre).

Wyniki trzeciego etapu:

1 MARECZKO Jakub WIL les 166,1 km en 3h53’35” (mot. 42,666 km/h) (b : 10”)
2 * DEWULF Stan LOT à 0 (b : 7”)
3 YSSAAD Yannis ADT à 0 (b : 4”)
4 MALUCELLI Matteo ANS à 0
5 * PLANCKAERT Emiel LOT à 0
6 * SKAARSETH Anders TJI à 0
7 KRIEGER Alexander LPC à 0 (b : 3”)
8 GONZALEZ VELASCO A EUS à 0
9 * CHOKRI El Mehdi DDC à 0
10 * SCOTT Jacob SKT à 0
11 * POWLESS Neilson USA à 0
12 VERMEULEN Emiel RLM à 0
13 * HONORE Mikkel Froeli LOT à 0
14 * DUBOIS Corentin UCN à 0
15 * GARRISON Ian USA à 0
16 * MORIN Emmanuel SOJ à 0
17 * BARTA William USA à 0 (b : 1”)
18 VENDRAME Andrea ANS à 0
19 * OWEN Logan USA à 0
20 BENFATTO Marco ANS à 0
21 TRONET Steven ADT à 0
22 ZEPUNTKE Ruben DSU à 0
23 DASSONVILLE Flavien AUB à 0
24 MOTTIER Justin VCP à 0
25 MASNADA Fausto ANS à 0
26 * IRIZAR LASKURAIN Jul EUS à 0
27 NÕMMELA Aksel LPC à 0
28 CORBEL Erwann FVC à 0
29 BROCKHOFF Jan LPC à 0
30 * JASPERS Ward LOT à 0
31 * WELTEN Bram BDT à 0
32 PACIONI Luca ANS à 0
33 * CULLAIGH Gabriel SEG à 0
34 PONS Gaëtan LPC à 0
35 * TIETEMA Bas SKT à 0
36 GUILLEMOT Frederic CAC à 0
37 KASPERKIEWICZ Przem SKT à 0
38 * DE VRIES Hartthijs SEG à 0
39 * TURGIS Tanguy BDT à 0
40 VACHON Florian FVC à 0
41 FEILLU Brice FVC à 0
42 FERASSE Thibault ADT à 0 (b : 2”)
43 * GESBERT Elie FVC à 0 2
44 SKJERPING Kristoffer TJI à 0 (b : 3”)
45 MAGNUSSON Kim TTB à 0
46 * FARANTAKIS Stylianos SOJ à 0
47 * DLAMINI Nicholas DDC à 0
48 * RAPIN Martin SOJ à 0
49 ARTUS Willy SOJ à 0
50 ERLAND Andreas TSS à 0
51 * ERIKSSON Lucas SEG à 0
52 * SALMON Martin DSU à 0
53 OLABERRIA ARRUABAR EUS à 0
54 * FOSS Tobias S. TJI à 0
55 GOOS Marc DSU à 0
56 CALLEEUW Joeri RLM à 0
57 TURRIN Alex WIL à 0
58 * GUERNALEC Thibault BZH à 0
59 * EEKHOFF Nils DSU à 0
60 REKITA Szymon LPC à 0
61 GUYOT Yann ADT à 0
62 * VAN GOMPEL Mathias LOT à 0
63 * LEPLINGARD Antoine BZH à 0
64 * LAVRIČ Martin ATG à 0
65 TXOPERENA MATXIKOT EUS à 0
66 FONZI Giuseppe WIL à 0
67 * MAAS Jan SEG à 0
68 * KANTER Max DSU à 0
69 GUILLOUX Freddie UCN à 0
70 WETTERHALL Alexande TTB à 0
71 VOGT Mario ATG à 0
72 * STORK Florian DSU à 0
73 CAM Maxime CAC à 0
74 FOTI Carmelo LPC à 0
75 BALDO Nicolas AUB à 0
76 LANG Pirmin TRA à 0
77 RENAULT Maxime SOJ à 0
78 * CAM Florian BZH à 0
79 GUAY Julien SOJ à 0
80 GHEBREIGZABHIER WE DDC à 0
81 TELLIER Luc VCP à 0
82 GUERIN Camille VCP à 0
83 GOUAULT Pierre AUB à 0
84 * MACKINNON Sean SKT à 0
85 LE MONTAGNER Benja CAC à 0
86 SINNER Benoit UCN à 0
87 * MAIN Kent DDC à 0
88 POZZATO Filippo WIL à 0
89 * VAN DEN BERG Julius SEG à 0
90 SCHMIDT Fabien CAC à 0
91 * RIOU Alan BZH à 0
92 * GAREL Adrien VCP à 0
93 GICQUIAU Ivan VCP à 0
94 * BENNETT Sean USA à 0
95 DAHL Herman TSS à 0
96 * AASVOLD Kristian TSS à 0
97 UDONDO SANTAMARIA EUS à 0
98 TRONDSEN Trond Hako TSS à 0
99 SHUSHEMOIN Alexandr ATG à 0
100 ANTOMARCHI Julien RLM à 0
101 ZHUPA Eugert WIL à 0
102 BELLETTI Manuel WIL à 0
103 SHAW Damien SKT à 0
104 EYOB Metkel DDC à 0
105 LEDANOIS Kevin FVC à 0
106 PATOUX Cyrille VCP à 0
107 * MÜLLER Reto BDT à 17
108 * FORFANG Ole TJI à 17
109 * SPENGLER Mario BDT à 17
110 * TILLER Rasmus Fossu TJI à 19
111 LEBRETON Kevin ADT à 30
112 GAUDIN Damien ADT à 30
113 * PERRET Kevin UCN à 30
114 LEVEAU Jérémy RLM à 1 42 (b : 1”)
115 * LEMOINE Gaetan BZH à 3 1
116 LE LAVANDIER Maxime CAC à 3 1 (b : 2”)
117 * VANDERAERDEN Mass SKT à 0
118 * WILLIAMS Stephen SEG à 3 22
119 * DE BOD Stefan DDC à 5 4
120 CABOT Jeremy RLM à 5 12
121 DANIEL Maxime FVC à 6 17 (b : 3”)
122 MARY Clement UCN à 6 17
123 MARTZ Alder ATG à 6 36
124 * APPELT Léo BDT à 8 59
125 BESCOND Jeremy AUB à 11 18
126 MALDONADO Anthony AUB à 11 18
127 VANGSTAD Andreas TSS à 11 18
128 LARSEN Richard TTB à 11 18
129 * BLAMPAIN Maxime BZH à 14 14
130 * KASTEMYR Pontus TTB à 14 14
131 * SAJNOK Szymon ATG à 14 14

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 DASSONVILLE Flavien AUB les 522 km en 12h38’29” (moy. 41,281 km/h)
2 * DEWULF Stan LOT à 29
3 CAM Maxime CAC à 36
4 MOTTIER Justin VCP à 39
5 * MACKINNON Sean SKT à 42
6 MARECZKO Jakub WIL à 1 43
7 * TURGIS Tanguy BDT à 1 48
8 ZEPUNTKE Ruben DSU à 1 48
9 SKJERPING Kristoffer TJI à 1 51
10 SHAW Damien SKT à 1 51
11 KRIEGER Alexander LPC à 1 53
12 * GESBERT Elie FVC à 1 54
13 FERASSE Thibault ADT à 1 55
14 * BARTA William USA à 1 56
15 FONZI Giuseppe WIL à 1 56
16 * SKAARSETH Anders TJI à 1 57
17 * HONORE Mikkel Froelich LOT à 1 57
18 * PLANCKAERT Emiel LOT à 1 57
19 NÕMMELA Aksel LPC à 1 57
20 * MORIN Emmanuel SOJ à 1 57
21 CORBEL Erwann FVC à 1 57
22 GUILLEMOT Frederic CAC à 1 57
23 * SCOTT Jacob SKT à 1 57
24 KASPERKIEWICZ Przemy SKT à 1 57
25 * TIETEMA Bas SKT à 1 57
26 * FARANTAKIS Stylianos SOJ à 1 57
27 ARTUS Willy SOJ à 1 57
28 BROCKHOFF Jan LPC à 1 57
29 * CULLAIGH Gabriel SEG à 1 57
30 TRONET Steven ADT à 1 57
31 * IRIZAR LASKURAIN Jule EUS à 1 57
32 MAGNUSSON Kim TTB à 1 57
33 VENDRAME Andrea ANS à 1 57
34 PATOUX Cyrille VCP à 1 57
35 * DE VRIES Hartthijs SEG à 1 57
36 VACHON Florian FVC à 1 57
37 LE MONTAGNER Benjami CAC à 1 57
38 * GAREL Adrien VCP à 1 57
39 TXOPERENA MATXIKOTE EUS à 1 57
40 * VAN GOMPEL Mathias LOT à 1 57
41 MASNADA Fausto ANS à 1 57
42 GUILLOUX Freddie UCN à 1 57
43 GOOS Marc DSU à 1 57
44 CALLEEUW Joeri RLM à 1 57
45 VOGT Mario ATG à 1 57
46 GUYOT Yann ADT à 1 57
47 SCHMIDT Fabien CAC à 1 57
48 * GUERNALEC Thibault BZH à 1 57
49 WETTERHALL Alexander TTB à 1 57
50 * STORK Florian DSU à 1 57
51 FEILLU Brice FVC à 1 57
52 * RIOU Alan BZH à 1 57
53 * MAAS Jan SEG à 1 57
54 * FOSS Tobias S. TJI à 1 57
55 * CAM Florian BZH à 1 57
56 * VANDERAERDEN Massi SKT à 1 57
57 * ERIKSSON Lucas SEG à 1 57
58 GOUAULT Pierre AUB à 1 57
59 ZHUPA Eugert WIL à 1 57
60 RENAULT Maxime SOJ à 1 57
61 GUAY Julien SOJ à 1 57
62 * VAN DEN BERG Julius SEG à 1 57
63 TELLIER Luc VCP à 1 57
64 POZZATO Filippo WIL à 1 57
65 GICQUIAU Ivan VCP à 1 57
66 ANTOMARCHI Julien RLM à 1 57
67 BALDO Nicolas AUB à 2 13
68 * OWEN Logan USA à 2 37
69 * POWLESS Neilson USA à 3 3
70 * DLAMINI Nicholas DDC à 3 9
71 OLABERRIA ARRUABARR EUS à 3 26
72 * SALMON Martin DSU à 3 26
73 * MÜLLER Reto BDT à 3 36
74 REKITA Szymon LPC à 4 15
75 PACIONI Luca ANS à 4 16
76 * AASVOLD Kristian TSS à 4 30
77 TRONDSEN Trond Hakon TSS à 4 30
78 LE LAVANDIER Maxime CAC à 4 56
79 TURRIN Alex WIL à 4 58
80 LEDANOIS Kevin FVC à 5 26
81 FOTI Carmelo LPC à 5 59
82 * CHOKRI El Mehdi DDC à 6 36
83 * LAVRIČ Martin ATG à 6 36
84 * MAIN Kent DDC à 7 19
85 LEBRETON Kevin ADT à 7 52
86 DANIEL Maxime FVC à 8 31
87 * FORFANG Ole TJI à 8 32
88 * TILLER Rasmus Fossum TJI à 8 34
89 * LEPLINGARD Antoine BZH à 11 45
90 GAUDIN Damien ADT à 12 15
91 LARSEN Richard TTB à 13 15
92 YSSAAD Yannis ADT à 14 44
93 * DUBOIS Corentin UCN à 14 48
94 * RAPIN Martin SOJ à 14 48
95 SINNER Benoit UCN à 14 48
96 EYOB Metkel DDC à 15 45
97 MALUCELLI Matteo ANS à 16 21
98 LEVEAU Jérémy RLM à 16 29
99 * LEMOINE Gaetan BZH à 17 49
100 * KASTEMYR Pontus TTB à 18 30
101 * WELTEN Bram BDT à 18 45
102 DAHL Herman TSS à 18 53
103 * BENNETT Sean USA à 18 54
104 BENFATTO Marco ANS à 18 55
105 * EEKHOFF Nils DSU à 18 55
106 * GARRISON Ian USA à 18 55
107 ERLAND Andreas TSS à 18 55
108 * KANTER Max DSU à 18 55
109 * JASPERS Ward LOT à 18 55
110 PONS Gaëtan LPC à 18 55
111 GUERIN Camille VCP à 18 55
112 UDONDO SANTAMARIA G EUS à 18 55
113 BELLETTI Manuel WIL à 18 55
114 GHEBREIGZABHIER WER DDC à 18 55
115 LANG Pirmin TRA à 18 55
116 * SPENGLER Mario BDT à 19 12
117 VERMEULEN Emiel RLM à 19 15
118 * PERRET Kevin UCN à 19 25
119 GONZALEZ VELASCO Adr EUS à 20 15
120 * WILLIAMS Stephen SEG à 22 17
121 SHUSHEMOIN Alexandr ATG à 22 21
122 CABOT Jeremy RLM à 24 7
123 * SAJNOK Szymon ATG à 25 7
124 MARY Clement UCN à 25 12
125 MARTZ Alder ATG à 25 31
126 MALDONADO Anthony AUB à 26 6
127 BESCOND Jeremy AUB à 26 6
128 * APPELT Léo BDT à 28 4
129 * DE BOD Stefan DDC à 29 55
130 VANGSTAD Andreas TSS à 30 13
131 * BLAMPAIN Maxime BZH à 33 9