Fot. BMC Racing

Polak awansował na podium klasyfikacji po drugim miejscu na wczorajszym Amstel Gold Race. Do prowadzącego Belga ma jednak olbrzymią stratę punktową.

Van Avermaet zarobił ogromną ilość punktów po zwycięstwach w E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem i Paris-Roubaix. Zajął też miejsca na podium w Strade Bianche i Ronde van Vlaanderen oraz dobrze spisał się w Tirreno-Adriatico. Dzięki tak wspaniałym wynikom wyrobił sobie ogromną przewagę nad resztą stawki. We wczorajszym klasyku w Holandii Belg zajął dwunaste miejsce i zdobył kolejnych 60 punktów do rankingu – obecnie posiada aż 2458 “oczek”. Drugie miejsce zajmuje obecnie Philippe Gilbert. Wczorajszy triumfator awansował o jedną lokatę i obecnie ma 1670 punktów.

Na trzecim miejscu jest “Kwiato”! Polak awansował z szóstego miejsca po zajęciu drugiej lokaty w Amstel Gold Race. Zawodnik drużyny Sky posiada obecnie 1256 punktów. To prawie dwa razy mniej niż liderujący Van Avermaet – ciężko będzie dogonić liderującego Belga, który osiągnął życiową formę. W tym tygodniu odbędą się dwa ardeńskie klasyki – Michał jest uznawany za kandydata do zwycięstwa, więc ma możliwość nadrobić sporą ilość punktów. Po piętach Michała depcze Peter Sagan. Słowak nie startował w holenderskim klasyku i spadł na czwarte miejsce (z drugiego). Kolejne miejsca zajmują dwaj Hiszpanie – piąty jest Alberto Contador, a szósty Alejandro Valverde.

W czołowej dziesiątce zaszła jeszcze jedna zmiana – Sergio Henao awansował o dwa miejsca (na siódmą lokatę) po zajęciu szóstego miejsca w Holandii. Spory skok zanotował też Nathan Haas. Australijczyk był wczoraj bardzo blisko podium i dzięki dobrej postawie w rankingu skoczył z 29. na 11 miejsce. Do pierwszej dwudziestki wszedł też kolejny uczestnik decydującej ucieczki wczorajszego wyścigu – Ion Izagirre jest teraz dziewiętnasty (awans o osiem lokat).

Poważny awans w rankingu zaliczył Tomasz Marczyński. Zawodnik ekipy Lotto-Soudal zajął w Amstel Gold Race dwudziestą czwartą lokatę i zdobył 20 punktów do klasyfikacji WT. “Maniek” zajmuje obecnie 176. miejsce (skok o 84 lokaty!). W “piwnym wyścigu” startowali również dwaj inni Polacy z ekip World Tour – Michał Gołaś zajął 68. miejsce, a Łukasz Wiśniowski nie ukończył wyścigu. “Goły” nie zdobył żadnego punktu z rankingu UCI i obecnie nadal zajmuje przedostatnie 326. miejsce. “Wiśnia” też okupuje dolne rejony tabeli – w tej chwili jest na 304. miejscu z dorobkiem czterech punktów. W rankingu jest jeszcze dwóch Polaków, którzy nie startowali w Holandii – Rafał Majka zajmuje 69. lokatę (spadek o dwa miejsca), a Paweł Poljański jest na 256. miejscu (spadek o dwie lokaty). W Holandii startowali też Polacy z ekipy CCC Sprandi Polkowice, lecz spisali się bardzo słabo – najlepszy był Jakub Kaczmarek – 90. miejsce. Przypominamy również, iż zawodnicy ekip ProContinental nie mają możliwości zdobywać punktów do rankingu UCI – ten przywilej obejmuje jedynie ekipy World Tour.

W klasyfikacji drużynowej nadal prowadzi Quick Step Floors, która posiada olbrzymią przewagę nad BMC Racing Team – różnica między obiema czołowymi drużynami to aż 1678 punktów. Trzecia nadal jest ekipa Orica-Scott, a na czwartą pozycję awansowała Team Sky dzięki wspaniałej postawie Michała Kwiatkowskiego i Sergio Henao w Valkenburgu. Na piątą pozycję spadł Trek-Segafredo, a szósty obecnie jest Movistar Team. „Polski” zespół Bora-hansgrohe zajmuje obecnie siódmą lokatę – pozycja niemieckiej ekipy nie uległa zmianie. Lotto Soudal Tomasza Marczyńskiego jest dwunasta – lokata belgijskiej jest taka sama jak we wcześniejszym notowaniu.

W tym tygodniu odbędą się dwa ardeńskie klasyki – środowa Walońska Strzała i niedzielny Liege-Bastogne-Liege. Liczymy na dobrą postawę Michała Kwiatkowskiego, który ma duże szanse na zajęcie dobrego miejsca w obu wyścigach. “Kwiato” sam zresztą zapowiadał, że ma zamiar walczyć o zwycięstwo w L-B-L. Na obydwu imprezach wspierać go będzie zapewne Michał Gołaś, który jest jego głównym pomocnikiem praktycznie na każdym wyścigu. W “Staruszce” wystartuje również dawno niewidziany Rafał Majka – zawodnik ekipy Bora-hansgrohe rozpoczyna przygotowania do Tour de France od startu w jednym z najważniejszych klasyków sezonu.

UCI WorldTour Ranking 2017 (stan na dzień 16 kwietnia)

Poz. Poprz. poz. Kolarzz Kod UCI Drużyna Punkty
1 1 VAN AVERMAET Greg 10004451371 BMC RACING TEAM (BMC) 2458
2 3 GILBERT Philippe 10002416694 QUICK – STEP FLOORS (QST) 1670
3 6 KWIATKOWSKI Michał 10005852821 TEAM SKY (SKY) 1256
4 2 SAGAN Peter 10005460373 BORA – HANSGROHE (BOH) 1245
5 4 CONTADOR VELASCO Alberto 10002514203 TREK – SEGAFREDO (TFS) 1143
6 5 VALVERDE BELMONTE Alejandro 10001457509 MOVISTAR TEAM (MOV) 1095
7 9 HENAO MONTOYA Sergio Luis 10005691658 TEAM SKY (SKY) 882
8 7 PORTE Richie 10005760164 BMC RACING TEAM (BMC) 812
9 8 ALAPHILIPPE Julian 10007155752 QUICK – STEP FLOORS (QST) 785
10 10 DEGENKOLB John 10005379339 TREK – SEGAFREDO (TFS) 685
11 29 HAAS Nathan 10005768248 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 675
12 11 DENIS Rohan 10005889193 BMC RACING TEAM (BMC) 660
13 12 TERPSTRA Niki 10002836626 QUICK – STEP FLOORS (QST) 642
14 13 ŠTYBAR Zdenek 10002782264 QUICK – STEP FLOORS (QST) 635
15 14 QUINTANA Nairo 10006738854 MOVISTAR TEAM (MOV) 620
16 18 NAESEN Oliver 10009365433 AG2R LA MONDIALE (ALM) 600
17 15 DURBRIDGE Luke 10006291240 ORICA – SCOTT (ORS) 577
18 16 ROGLIC Primož 10008888921 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 570
19 27 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon 10042236612 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 568
20 17 KRISTOFF Alexander 10003269183 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 551
21 19 DUMOULIN Tom 10007389259 TEAM SUNWEB (SUN) 541
22 20 DEMARE Arnaud 10006467052 FDJ (FDJ) 503
23 21 MARTIN Daniel 10003224828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 495
24 33 COLBRELLI Sonny 10006468062 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 477
25 22 KEUKELEIRE Jens 10006919215 ORICA – SCOTT (ORS) 473
26 23 VAN BAARLE Dylan 10006884455 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 470
27 26 MCCARTHY Jay 10006874553 BORA – HANSGROHE (BOH) 451
28 24 ZAKARIN Ilnur 10005501496 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 440
29 25 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 10007587303 ORICA – SCOTT (ORS) 422
30 28 PINOT Thibaut 10006473722 FDJ (FDJ) 412
31 35 LANGEVELD Sebastian 10002833794 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 394
32 30 STUYVEN Jasper 10006823528 TREK – SEGAFREDO (TFS) 393
33 31 EWAN Caleb 10007809490 ORICA – SCOTT (ORS) 390
34 32 GAVIRIA RENDON Fernando 10008656828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 389
35 34 FARIA DA COSTA Rui Alberto 10003259685 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 386
36 45 MATTHEWS Michael 10006291947 TEAM SUNWEB (SUN) 386
37 117 ALBASINI Michael 10001449425 ORICA – SCOTT (ORS) 385
38 36 DE LA CRUZ MELGAREJO David 10007175859 QUICK – STEP FLOORS (QST) 366
39 37 BOONEN Tom 10001397891 QUICK – STEP FLOORS (QST) 339
40 40 FELLINE Fabio 10005982456 TREK – SEGAFREDO (TFS) 334
41 43 ULISSI Diego 10005467952 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 331
42 38 THOMAS Geraint 10003253221 TEAM SKY (SKY) 331
43 39 LAMPAERT Yves 10008622876 QUICK – STEP FLOORS (QST) 330
44 41 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka 10003357901 MOVISTAR TEAM (MOV) 324
45 42 ARNDT Nikias 10006479782 TEAM SUNWEB (SUN) 320
46 44 SOLER GIMENEZ Marc 10008922364 MOVISTAR TEAM (MOV) 301
47 46 MOSCON Gianni 10009575395 TEAM SKY (SKY) 295
48 47 MODOLO Sacha 10004613948 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 281
49 48 GERRANS Simon 10002578160 ORICA – SCOTT (ORS) 278
50 49 MOLLEMA Bauke 10005513119 TREK – SEGAFREDO (TFS) 275
51 50 GREIPEL André 10002214311 LOTTO SOUDAL (LTS) 264
52 51 ROWE Luke 10005996200 TEAM SKY (SKY) 263
53 52 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 10009037552 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 260
54 53 LUTSENKO Alexey 10006877886 ASTANA PRO TEAM (AST) 259
55 54 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 10006883243 ASTANA PRO TEAM (AST) 257
56 55 WELLENS Tim 10006453110 LOTTO SOUDAL (LTS) 255
57 56 VANMARCKE Sep 10005391261 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 243
58 217 ROJAS Jose 10002910990 MOVISTAR TEAM (MOV) 242
59 57 YATES Adam 10007059055 ORICA – SCOTT (ORS) 238
60 63 BENOOT Tiesj 10007750280 LOTTO SOUDAL (LTS) 237
61 58 VAN GARDEREN Tejay 10004507753 BMC RACING TEAM (BMC) 232
62 59 BENNETT George 10006444521 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 231
63 60 GESINK Robert 10003038003 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 231
64 61 URAN URAN Rigoberto 10004641836 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 213
65 62 VALLS FERRI Rafael 10004632237 LOTTO SOUDAL (LTS) 212
66 64 PÖSTLBERGER Lukas 10007062388 BORA – HANSGROHE (BOH) 200
67 65 POZZOVIVO Domenico 10002692540 AG2R LA MONDIALE (ALM) 195
68 67 KONRAD Patrick 10007167775 BORA – HANSGROHE (BOH) 193
69 66 MAJKA Rafał 10005380450 BORA – HANSGROHE (BOH) 191
70 68 THEUNS Edward 10007079970 TREK – SEGAFREDO (TFS) 180
71 69 YATES Simon 10007058954 ORICA – SCOTT (ORS) 176
72 70 GALLOPIN Tony 10004433789 LOTTO SOUDAL (LTS) 175
73 71 MEINTJES Louis 10007524251 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 171
74 72 TRENTIN Matteo 10004774202 QUICK – STEP FLOORS (QST) 162
75 78 BARGUIL Warren 10007856677 TEAM SUNWEB (SUN) 159
76 73 GATTO Oscar 10004693568 ASTANA PRO TEAM (AST) 152
77 74 GROENEWEGEN Dylan 10007293269 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 152
78 75 CASTROVIEJO Jonathan 10004617180 MOVISTAR TEAM (MOV) 151
79 76 BARDET Romain 10006491708 AG2R LA MONDIALE (ALM) 151
80 77 DEBUSSCHERE Jens 10004819466 LOTTO SOUDAL (LTS) 150
81 79 ŠPILAK Simon 10003036989 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 141
82 80 VAKOC Petr 10007522534 QUICK – STEP FLOORS (QST) 139
83 81 KRUIJSWIJK Steven 10004443994 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 132
84 86 JUUL JENSEN Christopher 10005840188 ORICA – SCOTT (ORS) 132
85 94 IMPEY Daryl 10002916448 ORICA – SCOTT (ORS) 131
86 82 NIELSEN Magnus Cort 10007381781 ORICA – SCOTT (ORS) 126
87 GOGL Michael 10007522332 TREK – SEGAFREDO (TFS) 125
88 83 VIVIANI Elia 10005502914 TEAM SKY (SKY) 125
89 84 THWAITES Scott 10005617492 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 124
90 85 VERONA Carlos 10007512026 ORICA – SCOTT (ORS) 116
91 87 BETTIOL Alberto 10008663090 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 111
92 88 CARUSO Damiano 10004564337 BMC RACING TEAM (BMC) 108
93 89 BRAMBILLA Gianluca 10005818162 QUICK – STEP FLOORS (QST) 105
94 90 BENNETT Sam 10006599519 BORA – HANSGROHE (BOH) 105
95 91 SANCHEZ Luis León 10002444784 ASTANA PRO TEAM (AST) 103
96 92 KELDERMAN Wilco 10006473015 TEAM SUNWEB (SUN) 102
97 93 WOODS Michael 10008648037 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 101
98 95 BOASSON HAGEN Edvald 10003267567 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 100
99 96 VAN EMDEN Jos 10004519978 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 98
100 97 VISCONTI Giovanni 10003105600 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 97
101 98 HAYMAN Mathew 10001297457 ORICA – SCOTT (ORS) 95
102 99 FUGLSANG Jakob 10003401246 ASTANA PRO TEAM (AST) 93
103 120 MARTENS Paul 10002839151 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 85
104 100 BRESCHEL Matti 10002670514 ASTANA PRO TEAM (AST) 85
105 101 PANTANO GOMEZ Jarlinson 10004641937 TREK – SEGAFREDO (TFS) 83
106 102 CIMOLAI Davide 10028417041 FDJ (FDJ) 83
107 103 ARU Fabio 10006271234 ASTANA PRO TEAM (AST) 80
108 104 DOCKER Mitch 10003032848 ORICA – SCOTT (ORS) 75
109 105 MARCATO Marco 10003383159 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 75
110 106 CAVENDISH Mark 10003292324 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 73
111 LOBATO DEL VALLE Juan Jose 10004735705 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 70
112 107 TEUNISSEN Mike 10006631548 TEAM SUNWEB (SUN) 70
113 108 HERRADA LOPEZ Jesus 10005977305 MOVISTAR TEAM (MOV) 70
114 109 BENNATI Daniele 10001481555 MOVISTAR TEAM (MOV) 70
115 118 MORENO Daniel 10003088826 MOVISTAR TEAM (MOV) 68
116 110 GONÇALVES José 10006919316 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 65
117 111 OOMEN Sam 10008688352 TEAM SUNWEB (SUN) 64
118 182 VICHOT Arthur 10006400465 FDJ (FDJ) 64
119 112 DE VREESE Laurens 10004766320 ASTANA PRO TEAM (AST) 64
120 113 BURGHARDT Marcus 10002416492 BORA – HANSGROHE (BOH) 62
121 114 OSS Daniel 10003263022 BMC RACING TEAM (BMC) 62
122 115 TANKINK Bram 10002300702 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 61
123 116 ROELANDTS Jurgen 10002833996 LOTTO SOUDAL (LTS) 60
124 119 KÜNG Stefan 10007499494 BMC RACING TEAM (BMC) 58
125 129 MOLARD Rudy 10007753415 FDJ (FDJ) 56
126 131 SLAGTER Tom-Jelte 10007170001 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 55
127 134 JUNGELS Bob 10006679543 QUICK – STEP FLOORS (QST) 54
128 121 MAS NICOLAU Enric 10010980380 QUICK – STEP FLOORS (QST) 52
129 122 ANDERSEN Søren Kragh 10007915685 TEAM SUNWEB (SUN) 52
130 123 PLANCKAERT Baptiste 10004443792 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 52
131 124 CINK Ondrej 10006456342 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 52
132 125 MEZGEC Luka 10005560710 ORICA – SCOTT (ORS) 50
133 126 GRMAY Tsgabu Gebremaryam 10007807672 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 50
134 127 FORMOLO Davide 10007518591 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 48
135 212 SBARAGLI Kristian 10006467961 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 48
136 152 GAUTIER CYRIL 10003225030 AG2R LA MONDIALE (ALM) 48
137 128 DRUCKER Jean-Pierre 10002986065 BMC RACING TEAM (BMC) 46
138 130 BUCHMANN Emanuel 10007988235 BORA – HANSGROHE (BOH) 45
139 132 NIBALI Vincenzo 10002837838 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 45
140 133 MAES Nikolas 10003038306 LOTTO SOUDAL (LTS) 45
141 135 REICHENBACH Sébastien 10006917494 FDJ (FDJ) 44
142 136 WALLAYS Jelle 10005865753 LOTTO SOUDAL (LTS) 44
143 137 FROOME Chris 10004393676 TEAM SKY (SKY) 44
144 138 ROCHE NICHOLAS 10002724872 BMC RACING TEAM (BMC) 43
145 139 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey 10003473994 MOVISTAR TEAM (MOV) 43
146 140 NIEVE ITURRALDE Mikel 10005413085 TEAM SKY (SKY) 43
147 141 SÜTTERLIN Jasha 10006655901 MOVISTAR TEAM (MOV) 43
148 142 DE KORT Koen 10002208853 TREK – SEGAFREDO (TFS) 43
149 186 PREIDLER Georg 10006473520 TEAM SUNWEB (SUN) 43
150 161 DEVENYNS Dries 10002728411 QUICK – STEP FLOORS (QST) 42
151 143 BAKELANTS Jan 10003038104 AG2R LA MONDIALE (ALM) 42
152 194 LAMMERTINK Maurits 10007061782 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 42
153 192 ROUX Anthony 10003223919 FDJ (FDJ) 42
154 144 SINKELDAM Ramon 10004798248 TEAM SUNWEB (SUN) 41
155 145 ATAPUMA HURTADO JHON DARWIN 10006916080 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 40
156 146 SAGAN Juraj 10004572724 BORA – HANSGROHE (BOH) 40
157 147 FRANK Mathias 10003261709 AG2R LA MONDIALE (ALM) 40
158 148 SWIFT Ben 10004563327 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 40
159 149 VLIEGEN Loïc 10007526271 BMC RACING TEAM (BMC) 40
160 150 KITTEL Marcel 10004502400 QUICK – STEP FLOORS (QST) 40
161 151 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben 10006587694 MOVISTAR TEAM (MOV) 38
162 153 POLITT Nils 10008722607 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 37
163 174 BATTAGLIN Enrico 10005467447 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 37
164 154 JAUREGUI Quentin 10007584067 AG2R LA MONDIALE (ALM) 36
165 155 HOLLENSTEIN Reto 10006060056 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 36
166 156 BYSTRØM Sven erik 10006875563 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 35
167 157 SCARPONI Michele 10001426284 ASTANA PRO TEAM (AST) 35
168 158 VAN POPPEL Danny 10006914969 TEAM SKY (SKY) 35
169 159 CHERNETSKI Sergei 10006658426 ASTANA PRO TEAM (AST) 34
170 160 VUILLERMOZ Alexis 10004638196 AG2R LA MONDIALE (ALM) 32
171 162 TEN DAM Laurens 10002420132 TEAM SUNWEB (SUN) 31
172 163 OLIVEIRA Nelson 10005457646 MOVISTAR TEAM (MOV) 31
173 164 LAENGEN Vegard Stake 10006535356 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 30
174 165 GUERREIRO Rúben 10008674612 TREK – SEGAFREDO (TFS) 30
175 166 EIKING Odd Christian 10008671073 FDJ (FDJ) 30
176 260 MARCZYŃSKI Tomasz 10003245339 LOTTO SOUDAL (LTS) 30
177 167 HERRADA LOPEZ Jose 10004857458 MOVISTAR TEAM (MOV) 30
178 168 KONOVALOVAS Ignatas 10002921805 FDJ (FDJ) 29
179 169 VERMOTE Julien 10005351653 QUICK – STEP FLOORS (QST) 29
180 170 DE LA PARTE GONZALEZ Victor 10007452816 MOVISTAR TEAM (MOV) 28
181 171 BOOKWALTER Brent 10003299293 BMC RACING TEAM (BMC) 27
182 172 GRIVKO ANDREY 10002698604 ASTANA PRO TEAM (AST) 27
183 173 LADAGNOUS Matthieu 10003021128 FDJ (FDJ) 27
184 175 STETINA Peter 10004599602 TREK – SEGAFREDO (TFS) 26
185 176 BONIFAZIO NICCOLO’ 10007500710 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 26
186 177 DE BUYST Jasper 10007357331 LOTTO SOUDAL (LTS) 25
187 178 PELLIZOTTI Franco 10001354748 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 25
188 179 HANSEN Jesper 10006828174 ASTANA PRO TEAM (AST) 24
189 180 CARTHY Hugh 10008635105 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 24
190 181 PIBERNIK Luka 10007513541 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 24
191 183 DILLIER Silvan 10005865248 BMC RACING TEAM (BMC) 24
192 184 SIEBERG Marcel 10002427913 LOTTO SOUDAL (LTS) 23
193 185 KEISSE Iljo 10002264023 QUICK – STEP FLOORS (QST) 23
194 187 STANNARD Ian 10003267769 TEAM SKY (SKY) 22
195 188 KANGERT Tanel 10003205630 ASTANA PRO TEAM (AST) 22
196 189 BAUER Jack 10004439449 QUICK – STEP FLOORS (QST) 22
197 207 PAUWELS Serge 10003025875 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 22
198 190 KOCHETKOV Pavel 10003223414 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 22
199 191 BEVIN Patrick 10006480388 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 22
200 193 VANDENBERGH Stijn 10003216340 AG2R LA MONDIALE (ALM) 22
201 195 MONFORT Maxime 10002670817 LOTTO SOUDAL (LTS) 21
202 196 ROOSEN Timo 10008854464 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
203 198 CANTY Brendan 10009642689 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 20
204 197 KORSÆTH Truls 10007887696 ASTANA PRO TEAM (AST) 20
205 199 KREUZIGER Roman 10003205327 ORICA – SCOTT (ORS) 20
206 200 DE TIER Floris 10007096138 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
207 201 HAIG Jack 10007834247 ORICA – SCOTT (ORS) 20
208 HOWES Alex 10004759650 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 20
209 202 EDMONSON Alexander 10007229817 ORICA – SCOTT (ORS) 20
210 203 VAN HOECKE Gijs 10006484533 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
211 MORI Manuele 10002817933 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 20
212 204 SANCHEZ GONZALEZ Samuel 10002286049 BMC RACING TEAM (BMC) 20
213 205 ZUBELDIA AGIRRE Haimar 10001130335 TREK – SEGAFREDO (TFS) 20
214 206 RICHEZE Maximiliano Ariel 10003039013 QUICK – STEP FLOORS (QST) 20
215 208 LE GAC Olivier 10007516672 FDJ (FDJ) 19
216 209 HENAO GOMEZ SEBASTIAN 10007996824 TEAM SKY (SKY) 18
217 210 O’CONNOR Ben 10009780513 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 18
218 211 LATOUR Pierre Roger 10008681278 AG2R LA MONDIALE (ALM) 18
219 213 CHEREL Mikael 10003078722 AG2R LA MONDIALE (ALM) 18
220 214 HOULE Hugo 10006000240 AG2R LA MONDIALE (ALM) 18
221 215 VAN DER SANDE Tosh 10005966288 LOTTO SOUDAL (LTS) 18
222 216 CATALDO Dario 10003092765 ASTANA PRO TEAM (AST) 17
223 218 BRAJKOVIC Janez 10002731845 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 17
224 219 MARTIN Tony 10002858652 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 16
225 220 BOZIC Borut 10001464781 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 16
226 221 DE PLUS Laurens 10010087778 QUICK – STEP FLOORS (QST) 16
227 222 VERMEULEN Alexey 10008700274 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 16
228 223 HAMILTON Chris 10008813745 TEAM SUNWEB (SUN) 15
229 224 BAK Lars Ytting 10001456293 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
230 293 PETILLI Simone 10008906301 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 15
231 225 VAN ASBROECK Tom 10007914170 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 15
232 226 WYSS Danilo 10002909980 BMC RACING TEAM (BMC) 15
233 227 VAN POPPEL Boy 10003322939 TREK – SEGAFREDO (TFS) 15
234 228 MONTAGUTI Matteo 10002844710 AG2R LA MONDIALE (ALM) 15
235 229 ARMEE Sander 10005708533 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
236 289 TEUNS Dylan 10007524756 BMC RACING TEAM (BMC) 15
237 262 GESCHKE Simon 10003204418 TEAM SUNWEB (SUN) 15
238 230 HEPBURN Michael 10006291442 ORICA – SCOTT (ORS) 15
239 231 WYNANTS Maarten 10004313147 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 14
240 232 BAGDONAS Gediminas 10003097516 AG2R LA MONDIALE (ALM) 14
241 233 MACHADO Tiago 10003247359 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 14
242 234 MÜHLBERGER Gregor 10007631557 BORA – HANSGROHE (BOH) 13
243 235 DUVAL Julien 10005969524 AG2R LA MONDIALE (ALM) 13
244 236 LANDA MEANA Mikel 10006836763 TEAM SKY (SKY) 13
245 237 DOMONT Axel 10007723103 AG2R LA MONDIALE (ALM) 13
246 238 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 10008855171 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 13
247 239 ROSA Diego 10005894752 TEAM SKY (SKY) 13
248 240 KIŠERLOVSKI Robert 10003257160 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 13
249 241 SCHÄR Michael 10003078823 BMC RACING TEAM (BMC) 12
250 242 KOREN Kristijan 10003261103 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 12
251 243 ELISSONDE Kenny 10007559213 TEAM SKY (SKY) 12
252 244 SHAW James 10011237634 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
253 245 VERVAEKE Louis 10007970249 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
254 246 MORABITO Steve 10002695267 FDJ (FDJ) 12
255 247 LUDVIGSSON Tobias 10006477762 FDJ (FDJ) 12
256 248 POLJANSKI Paweł 10005866662 BORA – HANSGROHE (BOH) 11
257 315 CLARKE Simon 10003032949 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 11
258 249 DE BACKER Bert 10002833693 TEAM SUNWEB (SUN) 10
259 250 PUCCIO Salvatore 10005587887 TEAM SKY (SKY) 10
260 251 BÁRTA Jan 10003245945 BORA – HANSGROHE (BOH) 10
261 252 EISEL Bernhard 10001546324 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
262 VANENDERT Jelle 10002858248 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
263 253 CUMMINGS Stephen 10002302722 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
264 254 DIDIER Laurent 10002720226 TREK – SEGAFREDO (TFS) 10
265 255 DE GENDT Thomas 10004816739 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
266 256 WIPPERT Wouter 10006255571 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 10
267 257 ZEITS Andrey 10004703672 ASTANA PRO TEAM (AST) 10
268 258 DELAGE Mickael 10002847134 FDJ (FDJ) 10
269 259 DOWSETT Alex 10004881508 MOVISTAR TEAM (MOV) 10
270 261 SCHMIDT Mads Würtz 10008694113 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 10
271 TOLHOEK Antwan 10009812542 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 10
272 JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 10003226141 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
273 263 MULLEN Ryan 10008635408 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 10
274 264 KIRYIENKA Vasil 10002071841 TEAM SKY (SKY) 10
275 265 KUMP Marko 10004611726 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 10
276 266 GASTAUER Ben 10003272015 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
277 267 GAUDU David 10011235109 FDJ (FDJ) 8
278 268 BARBERO CUESTA Carlos 10007992174 MOVISTAR TEAM (MOV) 8
279 269 KENNAUGH Peter 10004880191 TEAM SKY (SKY) 8
280 270 CLEMENT Stef 10002508543 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 8
281 271 KÄMNA Lennard 10009774146 TEAM SUNWEB (SUN) 8
282 272 CARDOSO André 10002890378 TREK – SEGAFREDO (TFS) 8
283 274 DE BIE Sean 10006242841 LOTTO SOUDAL (LTS) 8
284 273 QUINZIATO Manuel 10001409009 BMC RACING TEAM (BMC) 8
285 275 SERRY Pieter 10007158580 QUICK – STEP FLOORS (QST) 7
286 276 DE MARCHI Alessandro 10003094280 BMC RACING TEAM (BMC) 7
287 277 HERMANS Ben 10003085994 BMC RACING TEAM (BMC) 7
288 278 ROSSKOPF Joseph 10006002967 BMC RACING TEAM (BMC) 7
288 278 FRANKINY Kilian 10008672790 BMC RACING TEAM (BMC) 7
290 280 ERVITI Imanol 10003200879 MOVISTAR TEAM (MOV) 6
291 281 TIRALONGO Paolo 10001545314 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
292 283 GEOGHEGAN HART Tao 10008673501 TEAM SKY (SKY) 5
293 282 GOUGEARD Alexis 10007743109 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
294 284 MOSER Moreno 10005964167 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
295 285 SENNI Manuel 10007260331 BMC RACING TEAM (BMC) 5
296 286 CHEVRIER Clement 10007516874 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
297 287 BARBIER Rudy 10008199312 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
298 288 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 10002926855 BMC RACING TEAM (BMC) 5
299 290 LOSADA ALGUACIL Alberto 10004523315 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
300 291 TAARAMÄE Rein 10003214522 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
301 292 GASPAROTTO Enrico 10002350414 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 5
302 BENEDETTI Cesare 10004694073 BORA – HANSGROHE (BOH) 5
303 294 BERHANE Natnael 10007240325 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 4
304 295 WIŚNIOWSKI Łukasz 10006824235 TEAM SKY (SKY) 4
305 296 SCOTSON Miles 10007809894 BMC RACING TEAM (BMC) 3
306 297 MOINARD AMAEL 10003002839 BMC RACING TEAM (BMC) 3
307 299 MOHORIC Matej 10008686332 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 3
308 298 WAGNER Robert Thomas 10003062857 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 3
309 300 KNEES Christian 10001557741 TEAM SKY (SKY) 3
310 301 JANSE VAN RENSBURG Reinardt 10006282247 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 3
311 302 ARCAS PEÑA Jorge 10010209535 MOVISTAR TEAM (MOV) 3
312 303 DEIGNAN Philip 10002519859 TEAM SKY (SKY) 3
313 304 PETERS Nans 10008883362 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
314 305 HOWSON Damien 10006720161 ORICA – SCOTT (ORS) 2
315 306 SIUTSOU Kanstantsin 10003242814 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
316 307 SKJOESTAD LUNKE Sindre 10008726546 TEAM SUNWEB (SUN) 2
317 309 VICIOSO ARCOS Ángel 10002064969 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 2
318 308 GARCIA CORTINA Ivan 10008658545 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
319 310 SCULLY Tom 10005968615 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 2
320 311 ROY Jérémy 10002670413 FDJ (FDJ) 2
321 312 BONNET William 10002261700 FDJ (FDJ) 2
322 314 PFINGSTEN Christoph 10003236043 BORA – HANSGROHE (BOH) 1
323 313 BERARD Julien 10003390839 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
324 316 KLUGE Roger 10003301620 ORICA – SCOTT (ORS) 1
325 317 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio 10009165672 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
326 318 GOŁAŚ Michał 10002630401 TEAM SKY (SKY) 1
327 319 AGNOLI Valerio 10002910586 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 1

 

UCI WorldTour Team Ranking 2017 (stan na dzień 16 kwietnia)

Poz. Poprz. poz. Drużyna Kraj Punkty
1 1 QUICK – STEP FLOORS (QST) BEL 6362
2 2 BMC RACING TEAM (BMC) USA 4684
3 3 ORICA – SCOTT (ORS) AUS 3742
4 6 TEAM SKY (SKY) GBR 3396
5 4 TREK – SEGAFREDO (TFS) USA 3370
6 5 MOVISTAR TEAM (MOV) ESP 3182
7 7 BORA – HANSGROHE (BOH) GER 2572
8 8 TEAM SUNWEB (SUN) GER 1859
9 10 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) USA 1781
10 11 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) NED 1778
11 9 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) SUI 1746
12 12 LOTTO SOUDAL (LTS) BEL 1641
13 17 BAHRAIN – MERIDA (TBM) BRN 1407
14 13 UAE TEAM EMIRATES (UAD) UAE 1402
15 14 FDJ (FDJ) FRA 1355
16 16 AG2R LA MONDIALE (ALM) FRA 1301
17 15 ASTANA PRO TEAM (AST) KAZ 1292
18 18 TEAM DIMENSION DATA (DDD) RSA 1110