Alexander Kamp (Team Veloconcept) wygrał 58. edycję Tour du Loir et Cher. Na ostatnim etapie triumfował August Jensen (Team Coop).

Piąty, a zarazem ostatni etap Tour du Loir et Cher prowadził po płaskiej jak stół trasie wokół Blois Ville. Do przejechania było ponad 97 kilometrów.

Mimo wielu ataków i ucieczek o końcowym zwycięstwie decydował finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się August Jensen (Team Coop). Norweg na kresce wyprzedził Patricka Clausena (Riwal Platform Cycling Team). Podium etapowe uzupełnił kolejny zawodnik Team Coop – Fredrik Strand Galta. Także w peletonie finiszował Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction).

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został triumfator wczorajszego etapu, Alexander Kamp (Team Veloconcept).

Wyniki ostatniego etapu:

1 JENSEN August Team Coop NOR les 97,5 km en 2h09’08” (moy. 45,302 km/h) (b : 13”)
2 CLAUSEN Patrick Riwal Platform Cycling Team DEN 02h09’08” (b : 6”)
3 GALTA Fredrik Strand Team Coop NOR 02h09’08” (b : 4”)
4 KAMP Alexander Team Veloconcept DEN 02h09’08”
5 TRONET Steven Armee De Terre FRA 02h09’08”
6 DE KLEIJN Arvid Baby – Dump Cyclingteam NED 02h09’08”
7 HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus GER 02h09’08”
8 EISING Tijmen Metec – Tkh Continental Cycling NED 02h09’08”
9 TRONDSEN Trond Hakon Team Sparebanken Sor NOR 02h09’08”
10 EIKELAND Ken Team Fixit.no NOR 02h09’08” (b : 3”
11 THOMINET Camille C.M. Aubervilliers 93 FRA 02h09’08”
12 BRUSSELMAN Twan Destil – Jo Piels Cycling Team NED 02h09’08”
13 * MENTEN Milan Lotto Soudal U23 BEL 02h09’08”
14 NIKITIN Matvey Astana City KAZ 02h09’08”
15 PEDERSEN Nicklas Team Giant – Castelli DEN 02h09’08”
16 * BAK KLARIS Magnus Coloquick – Cult DEN 02h09’08”
17 LIENHARD Fabian Team Vorarlberg SUI 02h09’08”
18 DE JONGE Maarten Monkey Town Continental Team NED 02h09’08”
19 * RONXIN Pierre Sélection Région Centre FRA 02h09’08”
20 LUKKEDAL Øyvind Team Coop NOR 02h09’08”
21 MAGNUSSON Kim Team Tre Berg – Postnord SWE 02h09’08”
22 SINNER Benoît Team U Nantes Atlantique FRA 02h09’08”
23 * LEYSEN Senne Lotto Soudal U23 BEL 02h09’08”
24 VINTHER Troels Ronning Riwal Platform Cycling Team DEN 02h09’08”
25 POULSEN Rasmus Guldhammer Team Veloconcept DEN 02h09’08”
26 VAN RHEE Joey Destil – Jo Piels Cycling Team NED 02h09’08”
27 LUNDGREN Isac Team Tre Berg – Postnord SWE 02h09’08”
28 * RASMUSSEN Jonas Vingegaard Coloquick – Cult DEN 02h09’08” (b : 1”)
29 DE GREEF Robbert Baby – Dump Cyclingteam NED 02h09’08”
30 * SCHULTZ Jesper Coloquick – Cult DEN 02h09’08”
31 VERMEER Tom Team Differdange – Losch NED 02h09’08”
32 SHAW Damien An Post Chain Reaction IRL 02h09’08”
33 * SATLIKOV Maxim Astana City KAZ 02h09’08”
34 * JÖRGENSEN Mathias Norsgaard Team Giant – Castelli DEN 02h09’08”
35 GOUSSET Victor C.M. Aubervilliers 93 FRA 02h09’08”
36 TEASDALE Joshua Team Differdange – Losch GBR 02h09’08”
37 * DUBOIS Corentin Team U Nantes Atlantique FRA 02h09’08”
38 ROSTOLLAN Thomas Armee De Terre FRA 02h09’08”
39 * VAN MOER Brent Lotto Soudal U23 BEL 02h09’08”
40 * VAN GOMPEL Mathias Lotto Soudal U23 BEL 02h09’08”
41 RAILEANU Cristian Team Differdange – Losch MDA 02h09’08”
42 REGUERO CORRAL Gabriel Team Differdange – Losch ESP 02h09’08”
43 KASPERKIEWICZ Przemyslaw An Post Chain Reaction POL 02h09’08”
44 * ØVERLAND Bjørnar Vevatne Team Fixit.no NOR 02h09’08”
45 KERKHOF Tim Destil – Jo Piels Cycling Team NED 02h09’08”
46 VORRE LOURING Aske Team Giant – Castelli DEN 02h09’08”
47 QUAADE Rasmus Christian Team Giant – Castelli DEN 02h09’08”
48 HONIG Reinier Team Vorarlberg NED 02h09’08”
49 * DE PESTEL Sander Lotto Soudal U23 BEL 02h09’08”
50 * KRUL Stef Metec – Tkh Continental Cycling NED 02h09’08”
51 GUYOT Yann Armee De Terre FRA 02h09’08” (b : 3”)
52 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg SUI 02h09’08” (b : 2”)
53 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg – Postnord SWE 02h09’08”
54 LUCHSHENKO Sergey Astana City KAZ 02h09’08” (b : 1”)
55 * HARDAHL Anders Coloquick – Cult DEN 02h09’08”
56 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal Platform Cycling Team DEN 02h09’08”
57 * SCOTT Jacob An Post Chain Reaction GBR 02h09’08”
58 SUZUKI Ryu Bridgestone Anchor Cycling Tea JPN 02h09’08”
59 * BOUGUET Hugo C.M. Aubervilliers 93 FRA 02h09’08”
60 JAGER Patrick Team Vorarlberg AUT 02h09’08”
61 OCKELOEN Jasper Monkey Town Continental Team NED 02h09’08”
62 SCHIR Thery Team Vorarlberg SUI 02h09’08”
63 KOUWENHOVEN Sjoerd Metec – Tkh Continental Cycling NED 02h09’08”
64 LEBRETON Pierre C.M. Aubervilliers 93 FRA 02h09’08”
65 * LÜBBERS Dorian German National Team GER 02h09’08”
66 * DELAHAYE Alexandre Team U Nantes Atlantique FRA 02h09’08”
67 MAINARD Jerome Armee De Terre FRA 02h09’08”
68 LARSEN Richard Team Tre Berg – Postnord SWE 02h09’08”
69 HERFORTH JENSEN Dennis Coloquick – Cult DEN 02h09’08”
70 WESTMATTELMANN Daniel Team Lotto – Kern Haus GER 02h09’08”
71 RACAULT Ronan Sélection Région Centre FRA 02h09’08”
72 NONAKA Ryoma Kinan Cycling Team JPN 02h09’08”
73 THOMAS Adrien Sélection Région Centre FRA 02h09’08”
74 BARBAS Yoann AVC Aix en Provence FRA 02h09’08”
75 MCKENNA Sean An Post Chain Reaction IRL 02h09’08”
76 MONIER Damien Bridgestone Anchor Cycling Tea FRA 02h09’08”
77 BLIKRA Håvard Team Coop NOR 02h09’08”
78 HOOGHIEMSTER René Baby – Dump Cyclingteam NED 02h09’08”
79 * LINDENBURG Jim Metec – Tkh Continental Cycling NED 02h09’08”
80 SORENSEN Chris Anker Riwal Platform Cycling Team DEN 02h09’08”
81 DAHL Herman Team Sparebanken Sor NOR 02h09’08”
82 TSUBAKI Hiroshi Kinan Cycling Team JPN 02h09’08”
83 PEDERSEN Nicklas Bøje Team Giant – Castelli DEN 02h09’08”
84 * BOUWMANS Dylan Metec – Tkh Continental Cycling NED 02h09’47” 39”
85 * DETANT Yannick Monkey Town Continental Team NED 02h09’47” ‘
86 FREIENSTEIN Raphael Team Lotto – Kern Haus GER 02h09’48” 40”
87 JONES Brenton Jlt Condor AUS 02h09’50” 42”
88 * SAGNIER Théo C.C. Nogent Sur Oise FRA 02h09’50” ‘
89 * AKHMETOV Galym Astana City KAZ 02h09’50” ‘
90 MANNINEN Matti Team Fixit.no FIN 02h09’50” ‘
91 TE STROET Rens Destil – Jo Piels Cycling Team NED 02h09’08” 0”
92 FÅGLUM KARLSSON Marcus Team Tre Berg – Postnord SWE 02h10’17” 01’09”
93 * MADSEN Kristoffer Team Fixit.no NOR 02h09’08” 0”
94 FRAME Alex Jlt Condor NZL 02h09’08” 3”
95 BLÅLID Marius Team Fixit.no NOR 02h10’31” 01’23”
96 * ASGREEN Kasper Team Veloconcept DEN 02h10’31” ‘
97 * ALAPHILIPPE Bryan Armee De Terre FRA 02h10’31” ‘
98 DOWNING Russell Jlt Condor GBR 02h10’31” ‘ 2”
99 BOSMAN Gert-Jan Destil – Jo Piels Cycling Team NED 02h09’08” 0”
100 DONDERS Jelle Team Differdange – Losch BEL 02h10’38” 01’30”
101 * TIMMERMANS Justin Baby – Dump Cyclingteam NED 02h10’38” ‘
102 * AASVOLD Kristian Team Sparebanken Sor NOR 02h09’08” 0”
103 OTTEMA Rick Baby – Dump Cyclingteam NED 02h10’42” 01’34”
104 RIIS Thomas Nybo Team Veloconcept DEN 02h11’07” 01’59”
105 * DE DECKER Alfdan Lotto Soudal U23 BEL 02h09’08” 0”
106 REGE Even Team Coop NOR 02h11’23” 02’15”
107 * WEINZHEIMER Richard Team Lotto – Kern Haus GER 02h11’42” 02’34”
108 SLATER Alistair Jlt Condor GBR 02h12’59” 03’51”
109 * STRITZINGER Joshua Team Lotto – Kern Haus GER 02h13’12” 04’04”
110 NIELSEN Nicolai Riwal Platform Cycling Team DEN 02h13’12” ‘
111 VANGSTAD Andreas Team Sparebanken Sor NOR 02h13’44” 04’36”
112 ROINAS Fridtjof Team Sparebanken Sor NOR 02h13’44” ‘
113 PEDERSEN Mark Sehested Team Veloconcept DEN 02h13’48” 04’40”
114 CLANCY Edward Jlt Condor GBR 02h13’48” ‘
115 MORKOV Jesper Riwal Platform Cycling Team DEN 02h14’29” 05’21”
116 * ULYSBAYEV Dinmukhammed Astana City KAZ 02h15’17” 06’09”

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 KAMP Alexander Team Veloconcept DEN les 789,5 km en 18h29’25” (moy. 42,716 km/h)
2 VINTHER Troels Ronning Riwal Platform Cycling Team DEN 18h29’42” 17”
3 POULSEN Rasmus Guldhammer Team Veloconcept DEN 18h29’46” 21”
4 * RASMUSSEN Jonas Vingegaard Coloquick – Cult DEN 18h30’06” 41”
5 ROSTOLLAN Thomas Armee De Terre FRA 18h30’07” 42”
6 SHAW Damien An Post Chain Reaction IRL 18h30’18” 53”
7 VAN RHEE Joey Destil – Jo Piels Cycling Team NED 18h30’28” 01’03”
8 PEDERSEN Nicklas Team Giant – Castelli DEN 18h30’34” 01’09”
9 GALTA Fredrik Strand Team Coop NOR 18h30’42” 01’17”
10 JENSEN August Team Coop NOR 18h30’46” 01’21”
11 CLAUSEN Patrick Riwal Platform Cycling Team DEN 18h30’52” 01’27”
12 DE GREEF Robbert Baby – Dump Cyclingteam NED 18h31’06” 01’41”
13 MAGNUSSON Kim Team Tre Berg – Postnord SWE 18h31’06” ‘
14 EIKELAND Ken Team Fixit.no NOR 18h31’09” 01’44”
15 * BAK KLARIS Magnus Coloquick – Cult DEN 18h31’11” 01’46”
16 GUYOT Yann Armee De Terre FRA 18h31’12” 01’47”
17 RAILEANU Cristian Team Differdange – Losch MDA 18h31’15” 01’50”
18 LUKKEDAL Øyvind Team Coop NOR 18h31’15” ‘
19 * SCHULTZ Jesper Coloquick – Cult DEN 18h31’15” ‘
20 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg SUI 18h31’21” 01’56”
21 * RONXIN Pierre Sélection Région Centre FRA 18h31’21” ‘
22 * VAN MOER Brent Lotto Soudal U23 BEL 18h31’35” 02’10”
23 SORENSEN Chris Anker Riwal Platform Cycling Team DEN 18h31’38” 02’13”
24 DE KLEIJN Arvid Baby – Dump Cyclingteam NED 18h31’41” 02’16”
25 THOMINET Camille C.M. Aubervilliers 93 FRA 18h31’52” 02’27”
26 NIKITIN Matvey Astana City KAZ 18h31’53” 02’28”
27 KERKHOF Tim Destil – Jo Piels Cycling Team NED 18h32’06” 02’41”
28 OCKELOEN Jasper Monkey Town Continental Team NED 18h32’18” 02’53”
29 * VAN GOMPEL Mathias Lotto Soudal U23 BEL 18h32’19” 02’54”
30 TRONDSEN Trond Hakon Team Sparebanken Sor NOR 18h32’21” 02’56”
31 * JÖRGENSEN Mathias Norsgaard Team Giant – Castelli DEN 18h32’21” ‘
32 REGUERO CORRAL Gabriel Team Differdange – Losch ESP 18h32’26” 03’01”
33 HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus GER 18h32’34” 03’09”
34 RACAULT Ronan Sélection Région Centre FRA 18h32’38” 03’13”
35 MAINARD Jerome Armee De Terre FRA 18h32’55” 03’30”
36 * HARDAHL Anders Coloquick – Cult DEN 18h33’32” 04’07”
37 VERMEER Tom Team Differdange – Losch NED 18h33’39” 04’14”
38 * DUBOIS Corentin Team U Nantes Atlantique FRA 18h33’59” 04’34”
39 TRONET Steven Armee De Terre FRA 18h33’59” ‘
40 LUCHSHENKO Sergey Astana City KAZ 18h34’09” 04’44”
41 GOUSSET Victor C.M. Aubervilliers 93 FRA 18h34’40” 05’15”
42 DOWNING Russell Jlt Condor GBR 18h34’41” 05’16”
43 THOMAS Adrien Sélection Région Centre FRA 18h35’05” 05’40”
44 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg – Postnord SWE 18h35’11” 05’46”
45 DE JONGE Maarten Monkey Town Continental Team NED 18h35’22” 05’57”
46 EISING Tijmen Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 18h35’57” 06’32”
47 * MENTEN Milan Lotto Soudal U23 BEL 18h36’09” 06’44”
48 BRUSSELMAN Twan Destil – Jo Piels Cycling Team NED 18h36’21” 06’56”
49 FREIENSTEIN Raphael Team Lotto – Kern Haus GER 18h36’33” 07’08”
50 * DE PESTEL Sander Lotto Soudal U23 BEL 18h36’44” 07’19”
51 LEBRETON Pierre C.M. Aubervilliers 93 FRA 18h37’10” 07’45”
52 TSUBAKI Hiroshi Kinan Cycling Team JPN 18h37’33” 08’08”
53 OTTEMA Rick Baby – Dump Cyclingteam NED 18h37’34” 08’09”
54 FRAME Alex Jlt Condor NZL 18h37’46” 08’21”
55 FÅGLUM KARLSSON Marcus Team Tre Berg – Postnord SWE 18h37’56” 08’31”
56 SCHIR Thery Team Vorarlberg SUI 18h38’16” 08’51”
57 * SCOTT Jacob An Post Chain Reaction GBR 18h39’05” 09’40”
58 QUAADE Rasmus Christian Team Giant – Castelli DEN 18h39’51” 10’26”
59 * KRUL Stef Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 18h39’51” ‘
60 * ASGREEN Kasper Team Veloconcept DEN 18h39’59” 10’34”
61 * BOUWMANS Dylan Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 18h41’12” 11’47”
62 BARBAS Yoann AVC Aix en Provence FRA 18h41’23” 11’58”
63 HERFORTH JENSEN Dennis Coloquick – Cult DEN 18h41’36” 12’11”
64 LIENHARD Fabian Team Vorarlberg SUI 18h42’15” 12’50”
65 RIIS Thomas Nybo Team Veloconcept DEN 18h42’32” 13’07”
66 * LINDENBURG Jim Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 18h42’37” 13’12”
67 HONIG Reinier Team Vorarlberg NED 18h42’50” 13’25”
68 HOOGHIEMSTER René Baby – Dump Cyclingteam NED 18h43’00” 13’35”
69 JAGER Patrick Team Vorarlberg AUT 18h43’01” 13’36”
70 VORRE LOURING Aske Team Giant – Castelli DEN 18h43’15” 13’50”
71 * ØVERLAND Bjørnar Vevatne Team Fixit.no NOR 18h43’15” ‘
72 * SATLIKOV Maxim Astana City KAZ 18h43’29” 14’04”
73 BOSMAN Gert-Jan Destil – Jo Piels Cycling Team NED 18h43’29” ‘
74 * SAGNIER Théo C.C. Nogent Sur Oise FRA 18h44’11” 14’46”
75 * DE DECKER Alfdan Lotto Soudal U23 BEL 18h44’30” 15’05”
76 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal Platform Cycling Team DEN 18h44’32” 15’07”
77 NIELSEN Nicolai Riwal Platform Cycling Team DEN 18h44’40” 15’15”
78 DONDERS Jelle Team Differdange – Losch BEL 18h44’59” 15’34”
79 * TIMMERMANS Justin Baby – Dump Cyclingteam NED 18h44’59” ‘
80 * DETANT Yannick Monkey Town Continental Team NED 18h45’29” 16’04”
81 WESTMATTELMANN Daniel Team Lotto – Kern Haus GER 18h45’57” 16’32”
82 * AASVOLD Kristian Team Sparebanken Sor NOR 18h46’02” 16’37”
83 * WEINZHEIMER Richard Team Lotto – Kern Haus GER 18h46’03” 16’38”
84 TE STROET Rens Destil – Jo Piels Cycling Team NED 18h46’06” 16’41”
85 DAHL Herman Team Sparebanken Sor NOR 18h46’15” 16’50”
86 MANNINEN Matti Team Fixit.no FIN 18h46’48” 17’23”
87 * LEYSEN Senne Lotto Soudal U23 BEL 18h48’03” 18’38”
88 PEDERSEN Nicklas Bøje Team Giant – Castelli DEN 18h48’03” ‘
89 SINNER Benoît Team U Nantes Atlantique FRA 18h49’02” 19’37”
90 * LÜBBERS Dorian German National Team GER 18h49’09” 19’44”
91 SUZUKI Ryu Bridgestone Anchor Cycling Team JPN 18h49’14” 19’49”
92 LARSEN Richard Team Tre Berg – Postnord SWE 18h49’14” ‘
93 BLIKRA Håvard Team Coop NOR 18h49’14” ‘
94 JONES Brenton Jlt Condor AUS 18h49’44” 20’19”
95 REGE Even Team Coop NOR 18h49’53” 20’28”
96 * MADSEN Kristoffer Team Fixit.no NOR 18h50’08” 20’43”
97 * ALAPHILIPPE Bryan Armee De Terre FRA 18h50’25” 21’00”
98 LUNDGREN Isac Team Tre Berg – Postnord SWE 18h50’32” 21’07”
99 KASPERKIEWICZ Przemyslaw An Post Chain Reaction POL 18h50’35” 21’10”
100 TEASDALE Joshua Team Differdange – Losch GBR 18h50’44” 21’19”
101 BLÅLID Marius Team Fixit.no NOR 18h50’48” 21’23”
102 KOUWENHOVEN Sjoerd Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 18h51’03” 21’38”
103 * STRITZINGER Joshua Team Lotto – Kern Haus GER 18h51’30” 22’05”
104 * DELAHAYE Alexandre Team U Nantes Atlantique FRA 18h51’49” 22’24”
105 * BOUGUET Hugo C.M. Aubervilliers 93 FRA 18h52’07” 22’42”
106 MORKOV Jesper Riwal Platform Cycling Team DEN 18h52’59” 23’34”
107 ROINAS Fridtjof Team Sparebanken Sor NOR 18h53’38” 24’13”
108 * AKHMETOV Galym Astana City KAZ 18h53’40” 24’15”
109 * ULYSBAYEV Dinmukhammed Astana City KAZ 18h54’40” 25’15”
110 MONIER Damien Bridgestone Anchor Cycling Team FRA 18h54’42” 25’17”
111 PEDERSEN Mark Sehested Team Veloconcept DEN 18h57’40” 28’15”
112 SLATER Alistair Jlt Condor GBR 18h58’21” 28’56”
113 NONAKA Ryoma Kinan Cycling Team JPN 18h58’40” 29’15”
114 VANGSTAD Andreas Team Sparebanken Sor NOR 19h01’54” 32’29”
115 MCKENNA Sean An Post Chain Reaction IRL 19h01’59” 32’34”
116 CLANCY Edward Jlt Condor GBR 19h06’03” 36’38”