Team Sunweb

Holender nie powtórzy sukcesów z zeszłego roku i skupi się na klasyfikacji generalnej Giro d’Italia.

W sezonie 2016 kolarz Team Sunweb (wtedy Giant-Alpecin) wygrał czasówkę otwierającą Giro d’Italia i spędził kilka dni w koszulce lidera. Wycofał się z rywalizacji na jedenastym etapie z powodu mocnych otarć od siodełka. Holender zdołał się wyleczyć na lipcowe Tour de France i wygrał tam dwa etapy. Tym razem jednak Dumoulin w stu procentach stawia na Giro d’Italia i będzie walczył o wygranie klasyfikacji generalnej jubileuszowej edycji wyścigu.

W tym roku skupiam się na klasyfikacji Giro d’Italia. W zeszłym roku nie odbyłem obozów wysokościowych, ale teraz naprawdę skupiam się na mistrzostwie i inaczej podchodzę do treningów, żeby mój sezon był lepszy niż kiedykolwiek

– powiedział cyclingnews Dumoulin.

Po Tour de France Dumoulin wystartował w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zdobył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas. W tym roku Holender postanowił poświęcić swoje umiejętności, by lepiej radzić sobie w górach i walczyć o jak najwyższe miejsca w Wielkich Tourach. W Tirreno-Adriatico kolarz Team Sunweb zajmował piątą lokatę, ale kiepski występ w czasówce sprawił, że Dumoulina wyprzedził Geraint Thomas (Team Sky).

Byłem zbyt nieuważny. Muszę wciąż pracować nad jazdą na czas

– zakończył Holender.