Fot. Movistar

Zwycięstwem Nairo Quintany (Movistar) zakończył się królewski etap Tirreno – Adriatico. Kolumbijczyk został też nowym liderem wyścigu.

Czwarty etap “Wyścigu dwóch mórz” miał rozstrzygnąć o losach klasyfikacji generalnej. Kolarze mieli do pokonania 187 kilometrów, z czego ostatnie 16 prowadziło do dobrze znanej kibicom stacji narciarskiej na Monte Terminillo. Tym samym do głosu dojść mieli najlepsi górale.

Naturalnie, stosunkowo szybko od peletonu oderwała się sześcioosobowa grupka, w skład której wchodzili Davide Ballerini (Androni – Giocattoli), Mirko Maestri (Bardiani CSF), Alan Marangoni (Nippo – Vini Fantini), Matvey Mamykin (Katusha – Alpecin), Marko Kump (UAE Team Emirates) oraz Romain Gioux (Novo Nordisk). Przewaga uciekinierów oscylowała momentami w granicach 10 minut, lecz wydawało się, że peleton ma wszystko pod kontrolą.

U podnóża finałowej wspinaczki, przewaga czołówki złożonej już tylko z Balleriniego i Mamykina wynosiła 2 minuty. Było więc jasne, że o zwycięstwo powalczą najmocniejsi w stawce. W tym samym czasie, w peletonie na czele znajdowało się kilka ekip, które miały w swoich szeregach faworytów do wygrania klasyfikacji generalnej.

Od początku podjazdu rządy w peletonie objęła drużyna UAE Team Emirates, pracująca na rzecz będącego ostatnio w bardzo dobrej formie Rui Costy. W czołówce pokazywał się także Paweł Poljański (BORA – hansgrohe), co zapowiadało dobry występ Rafała Majki.

Około 12 kilometrów przed metą, od peletonu odskoczyło kilku zawodników będących v-ce liderami swoich ekip. Byli to Michał Kwiatkowski (Sky), Roman Kreuziger (Orica – Scott), Jonathan Castroviejo (Movistar), Simon Spilak (Katusha) i Maurits Lammertink (Katusha – Alpecin), który jednak dość szybko odpadł. Na 10 kilometrów przed metą różnica wynosiła 33 sekundy, a na czele peletonu widać było koszulki Bahrain – Merida. Jednocześnie na czele zostali już tylko Spilak, Kwiatkowski i Castroviejo.

Następne przetasowania miały miejsce 6,5 kilometra przed metą. Wówczas, po ataku Spilaka, na czele został już tylko Słoweniec i Kwiato, a z peletonu ruszył Tom Dumoulin (Sunweb). Atak Holendra nie przyniósł jednak większych zmian, a sam zawodnik po kilkuset metrach wrócił do grupy faworytów.

5 kilometrów przed metą, na kolejny atak zdecydował się Spilak, tym razem odczepiając Michała Kwiatkowskiego. Jednocześnie z tyłu następowały kolejne ataki. Tym razem przyszedł czas na Thibaut Pinot (FDJ), na którego kole usiadł Nairo Quintana (Movistar), natomiast Fabio Aru (Astana) odpuścił koło i odpadł z grupy faworytów.

Przez kilkaset kolejnych metrów, prawie każdy z faworytów próbował swojej szansy. Nikt jednak nie był w stanie definitywnie odjechać. Dopiero po czasie wykrystalizowała się najmocniejsza czwórka faworytów, w skład której wchodzili Geraint Thomas (Sky), Nairo Quintana, Adam Yates (Orica – Scott) i Rigoberto Uran (Cannondale – Drapac). 2 kilometry przed metą na skok zdecydował się “Condor”, co pozwoliło mu nawet wyprzedzić mającego pewną przewagę Spilaka. Na koło Kolumbijczyka wskoczyć próbował Thomas, lecz była to próba nieskuteczna.

Ostatecznie to właśnie Quintana jako pierwszy przekroczył linię mety. Oprócz etapowej wygranej, udało mu się także zgarnąć koszulkę lidera, którą może obronić do końca wyścigu. 17 sekund do zwycięzcy stracił Geraint Thomas, a 24 sekundy później na metę wpadli Adam Yates i Rigoberto Uran. Dotychczasowy lider – Rohan Dennis, stracił minutę i 15 sekund.

Wyniki czwartego etapu:

1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 5:27:22
2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:18
3 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:00:24
4 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:24
5 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:29
6 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:41
7 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:41
8 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:41
9 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:46
10 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:51
11 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:51
12 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:00:51
13 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:01
14 Roman Kreuziger (Cze) Orica – Scott 0:01:10
15 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:01:17
16 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team 0:01:17
17 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:01:22
18 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:01:22
19 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:01:39
20 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:01:43
21 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:01:43
22 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:01:43
23 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:01:43
24 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:01:43
25 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:01:47
26 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:01:47
27 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:47
28 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:10
29 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:02:19
30 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:03:02
31 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:03:02
32 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:03:02
33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:03:06
34 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:03:06
35 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:03:59
36 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:03:59
37 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:04:06
38 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:04:06
39 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:04:06
40 Georg Preidler (AUT) Team Sunweb 0:04:21
41 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:05:27
42 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:06:13
43 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:06:28
44 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:06:28
45 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:08:11
46 Luke Durbridge (Aus) Orica – Scott 0:08:11
47 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:08:11
48 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:08:11
49 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:09:01
50 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:09:01
51 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:09:48
52 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:10:02
53 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:10:02
54 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:11:46
55 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 0:11:46
56 Javier Moreno Bazan (Esp) Bahrain – Merida 0:11:46
57 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:11:46
58 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:13:20
59 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:13:24
60 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:13:24
61 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:24
62 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:24
63 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:13:24
64 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:13:24
65 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:13:24
66 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:24
67 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:13:24
68 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:24
69 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:13:24
70 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:13:59
71 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:13:59
72 Daryl Impey (RSA) Orica – Scott 0:13:59
73 Julien Vermote (Bel) Quick Step Floors 0:15:46
74 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:15:46
75 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:15:46
76 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:15:46
77 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:15:46
78 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:15:46
79 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:15:46
80 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:15:46
81 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:15:46
82 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:15:46
83 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:15:46
84 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:15:46
85 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:15:46
86 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:15:46
87 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:07
88 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:20:22
89 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:20:22
90 Tom Boonen (Bel) Quick Step Floors 0:20:22
91 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:20:22
92 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:20:22
93 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:20:22
94 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:20:22
95 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:20:22
96 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:20:22
97 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:20:22
98 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:20:22
99 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:20:22
100 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:20:22
101 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:20:22
102 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:20:22
103 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:20:22
104 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:20:22
105 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:20:22
106 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:20:22
107 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:20:22
108 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:20:22
109 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:20:22
110 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:20:22
111 William Bonnet (Fra) FDJ 0:20:22
112 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:20:22
113 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:20:22
114 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:20:22
115 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:20:49
116 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:20:54
117 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:20:55
118 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:20:55
119 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:20:55
120 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:21:24
121 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team LottoNL – Jumbo 0:21:24
122 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:21:24
123 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:21:24
124 Matteo Trentin (Ita) Quick Step Floors 0:21:41
125 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:21:41
126 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:21:41
127 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:22:06
128 Marco Coledan (Ita) Trek – Segafredo 0:22:06
129 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:22:26
130 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:25:33
131 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:25:33
132 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:26:37
133 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:26:37
134 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:26:37
135 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 0:26:37
136 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:26:37
137 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:26:37
138 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:26:37
139 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:26:37
140 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:26:37
141 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:26:37
142 Marko Kump (Slo) UAE Team Emirates 0:26:37
143 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:26:37
144 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:26:37
145 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:26:37
146 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:26:37
147 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 0:26:37
148 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:26:37
149 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:26:37
150 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:26:37
151 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:26:37
152 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:26:37
153 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:26:37
154 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:26:37
155 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:26:37
156 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:26:37
157 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:26:37
158 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:26:37
159 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:26:37
160 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:26:37
161 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:26:37
162 Nicola Boem (Ita) Bardiani – CSF 0:26:37
163 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:26:37
164 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:26:37
165 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:26:37
166 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain – Merida 0:26:37
167 Andrea Palini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:26:37
168 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 0:27:29
169 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk 0:27:38
DNF Julian David Arredondo Moreno (Col) Nippo – Vini Fantini
DNF Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team
DNF Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 16:34:46
2 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:00:33
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:56
4 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:01:01
5 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:01:06
6 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:01:19
7 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:01:19
8 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:01:23
9 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team 0:01:27
10 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:01:29
11 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:30
12 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:01:32
13 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:37
14 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:01:52
15 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:01:53
16 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:01:53
17 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:05
18 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:02:08
19 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:15
20 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:02:19
21 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:02:24
22 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:02:26
23 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:02:29
24 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:34
25 Roman Kreuziger (Cze) Orica – Scott 0:02:36
26 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:38
27 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:03:12
28 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:03:17
29 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:03:43
30 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:03:52
31 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:03:59
32 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:04:49
33 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:05:25
34 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:05:35
35 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:05:55
36 Georg Preidler (AUT) Team Sunweb 0:06:26
37 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:06:54
38 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:07:08
39 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:07:27
40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:08:10
41 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:08:43
42 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:09:18
43 Luke Durbridge (Aus) Orica – Scott 0:09:45
44 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:11:26
45 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:11:36
46 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:11:38
47 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:14:01
48 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:14:08
49 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:12
50 Javier Moreno Bazan (Esp) Bahrain – Merida 0:14:54
51 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:15:03
52 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:15:35
53 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:16:09
54 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:16:19
55 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:16:41
56 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:17:06
57 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:17:51
58 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:17:59
59 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:18:02
60 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:18:28
61 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:18:36
62 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:18:54
63 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:18:55
64 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:19:43
65 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:20:13
66 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:20:27
67 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:21:05
68 Daryl Impey (RSA) Orica – Scott 0:21:12
69 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:21:16
70 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:21:28
71 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:21:42
72 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:21:44
73 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:22:09
74 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 0:22:32
75 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:22:38
76 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:22:39
77 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:22:56
78 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:22:56
79 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:23:07
80 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:23:26
81 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:23:26
82 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:23:32
83 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:23:46
84 Matteo Trentin (Ita) Quick Step Floors 0:24:13
85 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:24:21
86 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:25:02
87 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:25:13
88 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:25:25
89 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:26:50
90 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:27:09
91 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:27:26
92 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:28:05
93 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:28:26
94 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:28:28
95 Julien Vermote (Bel) Quick Step Floors 0:28:32
96 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:28:35
97 Tom Boonen (Bel) Quick Step Floors 0:28:58
98 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:29:09
99 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:29:21
100 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:29:36
101 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:29:39
102 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:29:49
103 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:30:06
104 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:30:11
105 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:30:17
106 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:30:22
107 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:30:50
108 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team LottoNL – Jumbo 0:31:22
109 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:31:35
110 William Bonnet (Fra) FDJ 0:31:35
111 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:32:32
112 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:32:43
113 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:32:52
114 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:33:17
115 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:33:35
116 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:33:36
117 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:33:41
118 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:34:06
119 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:34:20
120 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:34:32
121 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:34:43
122 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:34:50
123 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:35:18
124 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:35:21
125 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:35:46
126 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:35:49
127 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:35:49
128 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:35:55
129 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain – Merida 0:36:06
130 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:36:24
131 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:36:44
132 Marco Coledan (Ita) Trek – Segafredo 0:37:29
133 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:37:45
134 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 0:38:09
135 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:38:31
136 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:38:47
137 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:38:56
138 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:38:56
139 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:38:57
140 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:39:39
141 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:39:59
142 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:40:00
143 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:40:07
144 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:40:17
145 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:40:24
146 Andrea Palini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:40:43
147 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:40:51
148 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:41:17
149 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:42:04
150 Marko Kump (Slo) UAE Team Emirates 0:42:15
151 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:42:21
152 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:42:44
153 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:43:23
154 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:43:29
155 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:43:59
156 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:46:20
157 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:46:29
158 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:49:20
159 Nicola Boem (Ita) Bardiani – CSF 0:50:50
160 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:51:01
161 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:51:03
162 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:51:03
163 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 0:51:03
164 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:51:03
165 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:51:07
166 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:51:41
167 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 0:51:48
168 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk 0:53:12
169 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:53:14