Po dwóch sezonach spędzonych w drużynie Verva ActiveJet, Kamil Gradek przechodzi do brytyjskiej grupy – ONE Pro Cycling.

Mając w nogach już osiem sezonów w szeregach zawodowców i występy na arenie krajowej i międzynarodowej, 26-letni Polak może pochwalić się dużym doświadczeniem.

W roku 2013 Gradek został włączony do składu drużyny BDC Marcpol, a w ciągu ostatnich dwóch sezonów reprezentował barwy ActiveJetu. Jako jeden z filarów polskiej ekipy, 26-latek miał istotny wkład w wywalczenie przez nią licencji Pro Continental.

Niestety przygoda Vervy z kolarstwem szosowym na tak wysokim poziomie zakończyła się już po jednym sezonie, co pozostawiło utalentowanego Polaka bez kontraktu na rok 2017. W sukurs przyszła jednak drużyna ONE Pro Cycling.

“Chciałbym podziękować Mattowi Priorowi za wiarę we mnie i darowanie szansy na reprezentowanie barw ONE Pro Cycling w sezonie 2017. Wiem, że bycie częścią tej ekipy będzie dla mnie kolejnym cennym doświadczeniem i przyczyni się do mojego dalszego rozwoju jako zawodnika. Jestem naprawdę wdzięczny, że ONE Pro Cycling wyciągnęło do mnie rękę w tak trudnym dla mnie czasie i dało możliwość dowiedzenia mojego potencjału na szosie,”

– powiedział Gradek.

Najjaśniejszym punktem minionego sezonu był dla Gradka występ w zaliczanym do cyklu WorldTour jednodniowym Cyclassics Hamburg, podczas którego Polak dosłownie otarł się o podium, ostatecznie będąc wchłoniętym przez rozpędzony peleton zaledwie 200 metrów od linii mety. Jego najlepszym wynikiem w karierze jest natomiast zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour of China 2014.

Po tygodniach negocjacji, dyrektor sportowy ONE Pro Cycling Matt Winston zdecydował się na zaoferowanie Gradkowi kontraktu i wierzy, że będzie on silnym wzmocnieniem 12-osobowego składu z Wysp Brytyjskich.

“Z wielką przyjemnością witam Kamila na pokładzie ONE Pro Cycling. Byliśmy w stałym kontakcie przez kilka tygodni od momentu w którym dowiedział się on, że pozostanie bez kontraktu na sezon 2017 i wiem, że będzie doskonałym uzupełnieniem naszego składu. Nie tylko będzie stanowił dodatkową siłę w wyścigach etapowych, ale swoimi występami w roku 2016 wielokrotnie udowodnił, że stać go na agresywną jazdę, co doskonale wpisuje się w nasz styl rozgrywania wyścigów. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę go w akcji w barwach ONE Pro Cycling,”

– powiedział Winston.

Nie tracąc czasu, Gradek spotka się z kolarzami i obsługą ONE Pro Cycling w kolejnych dniach, a w barwach nowej drużyny zadebiutuje już 12 marca w rozgrywanym w hrabstwie Essex Jock Wadley Road Race.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments