Fot. Team Sky

Zwycięzca Strade Bianche 2017, Michał Kwiatkowski, znalazł się w mocno obsadzonym składzie Team Sky na wyścig Tirreno-Adriatico, będący jedną z najważniejszych imprez przygotowujących do Giro d`Italia. 

Liderami Brytyjczyków będą Geraint Thomas i Mikel Landa, którzy takie same role mają sprawować w maju.

Silny skład, poza Kwiatkowskim, uzupełniają Diego Rosa oraz Elia Viviani.

Wyżej wymieniona piątka będzie mogła liczyć na znakomitych pomocników – Vasila Kiryienkę, Gianniego Moscona i Salvatore Puccio.

 

Geraint Thomas obrał na ten sezon inne plany startowe, porzucając start w wyścigach klasycznych. Walijczyk nie zdecydował się także bronić tytułu w Paryż-Nicea. Niedawno wrócił z trzytygodniowego mini-zgrupowania wysokościowego w Republice Południowej Afryki, gdzie trenował z Chrisem Froomem.

Tirreno-Adriatico potrwa od 8 do 14 marca. Rozpocznie się prawie 23-kilometrową jazdą drużynową na czas w Lido di Camaiore, i zakończy się 10-kilometrową indywidualną walką z czasem, która zdecyduje o losach klasyfikacji generalnej. Kluczowym testem jazdy w górach będzie czwarty etap, który zostanie rozegrany w sobotę. Kolarzy czeka niemal 20-kilometrowy podjazd pod Terminillo.