Kompresyjny i kolarski światek mają ze sobą coraz więcej punktów zbieżnych. Pomoc zarówno podczas wysiłku, jak i regeneracji to niewątpliwie wsparcie oczekiwane przez pasjonatów rowerowych zmagań. Okazuje się, że rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. O tym, że kompresja wsiada na rower w teoretycznym wydaniu, z pewnością przekonało się już wiele osób. Jak jest z praktyką? O ocenę opasek kompresyjnych, model R2v2, marki Compressport pokusił się Tomasz Rzeszutek, aktualny vicemistrz Polski w kolarstwie przełajowym.

Testujemy!

Jak już każdy zauważył, opaski kompresyjne używa praktycznie każdy sportowiec. Nie tylko kolarz, jak w moim wypadku, ale również biegacze, piłkarze czy pływacy. Jeżeli chodzi o mnie, to aktualnie jestem w fazie przygotowań do nowego sezonu. Poza jazdą na rowerze, odnajduję się również w wielu innych dyscyplinach sportowych. Opaski doskonale sprawdzają się podczas treningów na siłowni, ćwiczeń na sali oraz podczas długich wieczorów przeznaczonych na regenerację moich mięśni.

opaska kompresyjna

Czy wiecie właściwie do czego służą takie opaski?

Opaski kompresyjne służą do uciskania naszych mięśni. Oznacza to, że zwiększa się ciśnienie krwi oraz poprawia się metabolizm mięśni. Dzięki stopniowemu uciskowi zostaje usprawniony transport tlenu oraz substancji odżywczych do mięśni.

Przez ostatni miesiąc testowałem opaski kompresyjne R2v2 firmy Compressport. Wcześniej nie miałem do czynienia z jakimikolwiek opaskami kompresyjnymi. Mogę śmiało powiedzieć, że mój trening dzięki temu produktowi stał się dużo łatwiejszy. Opaski doskonale sprawdzają się w każdej dziedzinie sportu, którą uprawiam. Podczas długich treningów biegowych idealnie dopasowują są do łydek, a przy okazji są ultralekkie, więc nie odczuwam ich podczas wysiłku.

Podczas jazdy na rowerze, również używam opasek tej firmy i przyznam szczerze, że sprawują się tak samo dobrze jak przy bieganiu, a przy okazji podczas zimowych dni ogrzewają dodatkowo moje mięśnie.

Najczęściej jednak używam produktów Compressport po wysiłku fizycznym, podczas gdy mój organizm potrzebuje najlepszej regeneracji. Z ręką na sercu przyznam, że opaski zostaną moim stałym towarzyszem podczas długich podróży na wyścigi. Prałem opaski kilkukrotnie i wciąż wyglądają jak nowe!

Mogę polecić każdemu, kto chce poczuć się jak prawdziwy PRO zawodnik.

Compressport stworzył bardzo dobry produkt a zarazem uniwersalny. Nieważne czy jeżdżę na rowerze, biegam, pływam, czy jestem na siłowni – Compressport pozwala mi się dobrze poczuć w trakcie rywalizacji.

Autor: Tomasz Rzeszutek

Produkt: Opaski kompresyjne R2v2

Opaski kompresyjne R2v2 to jeden z flagowych produktów marki Compressport. Chronią mięśnie, a także wspierają rzepkę w kolanie, pozwalając na wysiłek na pełnych obrotach. W zależności od upodobań użytkownika można wybrać spośród dziesięciu wariantów kolorystycznych. Jaka jest Twoja ulubiona barwa? Z pewnością znajdziesz ją wśród compressportowej propozycji.

opaski_kompresyjne

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments