Fot. ANSA - Peri / Bazzi

Caleb Ewan (Orica-Scott) z powodu przedwczesnej radości z etapowego zwycięstwa przegrał z Marcelem Kittelem (Quick-Step Floors). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Mark Cavendish (Dimension Data). 

Drugi etap wyścigu Abu Dhabi Tour, podobnie jak pierwszy, był dedykowany sprinterom. Kolarze pokonali 153 kilometry z Al Maryah Island do Big Flag.

 

W ucieczce dnia jechało sześciu kolarzy: Nicola Boem (Bardiani – CSF), Marco Canola (Nippo – Vini Fantini), Alessandro de Marchi (BMC), Kristijan Durasek (UAE Team Emirates), Kirill Sveshnikov (Gazprom-RusVelo) oraz Fabio Calabria (Team Novo Nordisk).

Obecność w ucieczce z góry skazanej na niepowodzenie najlepiej wykorzystał Marco Canola, który wygrał obie lotne premie i założył czarną koszulkę lidera klasyfikacji “intermediate sprint”.

Canola pokazał się jeszcze w dwójkowej akcji z Alessandro de Marchim, którzy zostali doścignięci przez peleton dopiero dwa kilometry przed metą.

Kolarze rozegrali emocjonujący finisz, podczas którego Marcel Kittel wykorzystał przedwczesną radość Caleba Ewana. Bardzo ładnie walczyli także Cavendish i Elia Viviani (Team Sky). Na szczęście dziś obyło się bez kraks.

 

Wyniki drugiego etapu:

1 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 3:28:11
2 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
3 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
4 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
5 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
6 Elia Viviani (Ita) Team Sky
7 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates
8 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini
9 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal
10 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
11 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
12 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
13 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
14 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
15 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
16 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
17 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott
18 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL-Jumbo
19 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
20 Julián Arredondo (Col) Nippo – Vini Fantini
21 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk
22 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
23 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini
24 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
26 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
27 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
28 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
29 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
30 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida
31 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
32 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
33 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
34 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
35 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
36 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
37 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
38 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
39 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
40 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
41 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
42 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
43 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
44 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
45 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
46 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
47 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
48 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
49 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
50 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
51 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
52 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
53 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
54 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
55 Robert Power (Aus) Orica-Scott
56 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
57 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
58 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
59 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
60 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
61 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
62 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
63 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
64 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
65 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
66 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
67 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
68 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
69 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
70 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
71 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
72 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale
73 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini
74 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
75 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
76 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
77 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
78 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal
79 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
80 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
81 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
82 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
83 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
84 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
85 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
86 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo
87 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin
88 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
89 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
90 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
91 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
92 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
93 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
94 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo
95 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
96 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
97 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
98 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
99 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
100 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
101 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
102 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
103 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
104 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
105 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
106 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
107 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
108 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
109 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
110 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
111 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
112 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
113 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
114 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
115 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
116 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
117 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
118 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
119 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
120 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
121 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
122 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
123 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
124 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
125 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
126 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
127 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
128 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
129 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
130 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
131 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
132 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini
133 Ivan Savitsky (Rus) Gazprom – Rusvelo
134 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
135 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
136 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
137 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
138 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini
139 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 0:00:20
140 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
141 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo 0:00:22
142 Owain Doull (GBr) Team Sky
143 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:00:26
144 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
145 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 0:00:37
146 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:41
147 Alex Edmondson (Aus) Orica-Scott
148 Erik Ba_ka (Svk) Bora-Hansgrohe 0:00:55
149 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:00:57
150 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 0:01:03
151 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:01:15
152 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
153 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:01:17
154 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data 0:01:25
155 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:02:22
156 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:02:51

Klasyfikacja generalna:

1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 8:05:03
2 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 0:00:04
3 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:00:08
4 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
5 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
6 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
7 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 0:00:10
8 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 0:00:11
9 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:00:12
10 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini
11 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:00:13
12 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:00:14
13 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
14 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
15 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini
16 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
17 Roger Kluge (Ger) Orica-Scott
18 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
19 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL-Jumbo
20 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
21 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates
22 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
23 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
24 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
25 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
26 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
27 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
28 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk
29 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
30 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
31 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
32 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
33 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
34 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
35 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
36 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida
37 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
38 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
39 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini
40 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
41 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
42 Julián Arredondo (Col) Nippo – Vini Fantini
43 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
44 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
45 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
46 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
47 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
48 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
49 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
50 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
51 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
52 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
53 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
54 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
55 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
56 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
57 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
58 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
59 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
60 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
61 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
62 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin
63 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
64 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
65 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
66 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal
67 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
68 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
69 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
70 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
71 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
72 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
73 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
74 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
75 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
76 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
77 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
78 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
79 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
80 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
81 Robert Power (Aus) Orica-Scott
82 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
83 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
84 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
85 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
86 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
87 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
88 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
89 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
90 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
91 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
92 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
93 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
94 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
95 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
96 Ivan Savitsky (Rus) Gazprom – Rusvelo
97 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
98 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo
99 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
100 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
101 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
102 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
103 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
104 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
105 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini
106 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
107 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
108 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
109 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
110 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
111 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
112 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
113 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
114 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
115 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
116 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
117 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
118 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
119 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
120 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
121 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
122 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
123 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini
124 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
125 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
126 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
127 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
128 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
129 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:34
130 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
131 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo 0:00:36
132 Owain Doull (GBr) Team Sky
133 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:40
134 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
135 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 0:00:51
136 Alex Edmondson (Aus) Orica-Scott 0:00:55
137 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:01:11
138 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 0:01:17
139 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:01:19
140 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:01:21
141 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:01:29
142 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:01:38
143 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:02:01
144 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 0:02:06
145 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
146 Yuma Koishi (Jpn) Nippo – Vini Fantini
147 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 0:02:31
148 Erik Ba_ka (Svk) Bora-Hansgrohe 0:02:35
149 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:02:47
150 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale 0:02:55
151 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:03:21
152 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data 0:03:31
153 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:44
154 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:04:23
155 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:04:24
156 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:06:00