Fot. FDJ/Twitter

Thibaut Pinot (FDJ) w ostatniej chwili dogonił samotnie uciekającego Alberto Contadora (Trek-Segafredo), który był o włos od pierwszego zwycięstwa w barwach amerykańskiej drużyny. 

Kolarze startujący w wyścigu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista del Sol już drugiego dnia rywalizacji zmierzyli się z królewskim odcinkiem. Etap liczył prawie 178 km i prowadził z Torredonjimeno do Alto Peña del Águila, Mancha Real (Jaén). Do linii mety wiodła górska premia pierwszej kategorii – Peña del Águila (dł. 4,8 km; śr. nach. 8,7%).

W ucieczce dnia jechał kolarz polskiej drużyny CCC Sprandi Polkowice, Felix Grosschartner, oraz czterech innych zawodników: Tim Wellens (Lotto-Soudal), Xandro Meurisse (Wanty-Groupe Gobert), Antonio Nibali (Bahrain-Merida) oraz Georg Preidler (Team Sunweb).

Na samotne pokonywanie ostatnich czterdziestu kilku kilometrów zdecydował się zwycięzca Tour de Pologne 2016, Tim Wellens. 37 km przed metą miał nieprzyjemną przygodę – na jednym z rond podcięło mu tylne koło, co spowodowało upadek. Belg szybko się pozbierał i kontynuował samotną ucieczkę. Co ciekawe, gdy do miejsca, gdzie upadł Wellens dojechał peleton, także wydarzyła się tam kraksa, w której najbardziej ucierpiał Daniel Navarro. Drużyna Cofidis poinformowała na Twitterze, że Hiszpan nie był w stanie wrócić na rower, a informacje o jego stanie zdrowia zostaną podane później.

Tim Wellens, gdy miał za plecami główną grupę, prezentował jeszcze aerodynamiczną sylwetkę, ale mimo dużych chęci do jazdy, musiał skapitulować tuż przed początkiem finałowego podjazdu.

We wczesnej fazie etapu tempo w peletonie nadawała drużyna lidera Alejandro Valverde, Movistar, ale w jego ostatniej części stery przejął Team Sky, a konkretnie Vasil Kiryienka i David Lopez, za którymi schowany jechał Wout Poels, a nieco dalej Mikel Landa i Diego Rosa.

Podobnie jak wczoraj grupa wyselekcjonowana na finałowym podjeździe nie była duża. Jako pierwszy mocniejszego pociągnięcia spróbował Warren Barguil (Team Sunweb), a chwilę później poprawił Mikel Landa, który atakował także na pierwszym etapie. I o ile atak Francuza był nieudany, to Landa oderwał się od czołówki.

Niedługo później Fabio Felline wyprowadził Contadora, który etapowe zwycięstwo stracił kilkadziesiąt metrów przed metą. W ostatniej chwili dogonił go bardzo dobrze jadący Thibaut Pinot. Hiszpan ma na pocieszenie koszulkę lidera.

Alejandro Valverde przeżywał słabość, ale bliżej mety odżył, zajmując trzecie miejsce na etapie, co jednak nie wystarczyło, by utrzymać koszulkę lidera wyścigu. Silnie reprezentowana drużyna Sky także nie zdołała utrzymać tempa Contadora i Pinot, w wyniku czego najwyżej sklasyfikowanym kolarzem jest piąty Mikel Landa.

Wyniki drugiego etapu:

1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 4:44:03
2 Alberto Contador Velasco (Esp) Trek – Segafredo 0:00:02
3 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:07
4 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:07
5 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:09
6 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:00:09
7 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:13
8 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:00:28
9 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:46
10 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:46
11 Ondrej Cink (Cze) Bahrain – Merida 0:00:46
12 Javier Moreno Bazan (Esp) Bahrain – Merida 0:00:46
13 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:46
14 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Team Sky 0:00:46
15 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 0:01:05
16 Alexander Aranburu Deva (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:05
17 Eduard Prades Reverter (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:18
18 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:18
19 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:01:18
20 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:18
21 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:39
22 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:55
23 Victor De La Parte Gonzalez (Esp) Movistar Team 0:01:55
24 André Cardoso (Por) Trek – Segafredo 0:01:55
25 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:01
26 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:01
27 Marc Soler Gimenez (Esp) Movistar Team 0:02:05
28 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:06
29 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:02:06
30 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:02:06
31 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:30
32 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:30
33 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:30
34 David Belda (Esp) Burgos – BH 0:02:30
35 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:02:30
36 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:02:43
37 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:01:50
38 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:02:55
39 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:01
40 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:03:01
41 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:03:31
42 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:03:31
43 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:55
44 Ibai Salas Zorrozua (Esp) Burgos – BH 0:03:59
45 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:04:15
46 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:15
47 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:15
48 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:04:34
49 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:13
50 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:15
51 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:05:31
52 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:05:32
53 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:05:32
54 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:32
55 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:32
56 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:05:46
57 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:46
58 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:05:46
59 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:06:14
60 Luis Enrique Davila (Mex) Israel Cycling Academy 0:06:31
61 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:06:45
62 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:04
63 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:07:04
64 Stijn Devolder (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:07:26
65 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:07:34
66 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:47
67 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:08:08
68 José Manuel Díaz (Esp) Israel Cycling Academy 0:08:22
69 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 0:08:31
70 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:08:57
71 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:08:59
72 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:08:59
73 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:09:03
74 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:09:22
75 Igor Merino Kortazar (Esp) Burgos – BH 0:09:24
76 Nathan Brown (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:10:03
77 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:10:03
78 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:11:01
79 Georg Preidler (AUT) Team Sunweb 0:11:01
80 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:11:01
81 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:11:01
82 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:11:01
83 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:11:01
84 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:11:01
85 Huub Duijn (Ned) Vérandas Willems – Crelan 0:11:29
86 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:11:29
87 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:11:29
88 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:11:29
89 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:11:29
90 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:11:29
91 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 0:11:29
92 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:11:29
93 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:11:54
94 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:12:00
95 Jens Wallays (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:12:34
96 William Bonnet (Fra) FDJ 0:12:44
97 Christian Knees (GER) Team Sky 0:13:05
98 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:13:07
99 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:13:16
100 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:13:16
101 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:13:16
102 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:13:33
103 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:13:46
104 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:51
105 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:13:51
106 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:14:16
107 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:14:58
108 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:14:58
109 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:14:58
110 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:15:44
111 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:44
112 Aitor Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:15:44
113 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:15:44
114 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:16:50
115 Sander Cordeel (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:17:17
116 Berden De Vries (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:17:28
117 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:17:28
118 Otto Vergaerde (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:17:33
119 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:52
120 Jorge Arcas Peña (Esp) Movistar Team 0:17:52
121 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:17:53
122 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:53
123 Adrian Gonzalez Velasco (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:53
124 Gaëtan Bille (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:18:10
125 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:18:10
126 Aidis Kruopis (Ltu) Vérandas Willems – Crelan 0:18:10
127 Winner Andrew Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:18:10
128 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:18:10
129 Elias Van Breussegem (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:18:10
130 Pello Olaberria Arruabarrena (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:10
131 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:18:49
132 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:18:54
133 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:18:58
134 Alvaro Robredo Crespo (Esp) Burgos – BH 0:19:00
135 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:19:01
136 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:19:03
137 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:19:05
138 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:19:10
139 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:28
140 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:19:39
141 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:20:43
DNF Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise

Klasyfikacja generalna po drugim etapie :

1 Alberto Contador Velasco (Esp) Trek – Segafredo 8:46:33
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:03
3 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:05
4 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:05
5 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:00:07
6 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:11
7 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:12
8 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:00:26
9 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:49
10 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:08
11 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 0:01:08
12 Ondrej Cink (Cze) Bahrain – Merida 0:01:15
13 Javier Moreno Bazan (Esp) Bahrain – Merida 0:01:15
14 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Team Sky 0:01:15
15 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:02:33
16 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:02:55
17 Eduard Prades Reverter (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:05
18 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:03:05
19 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:05
20 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:03:05
21 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:03:37
22 André Cardoso (Por) Trek – Segafredo 0:03:42
23 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:48
24 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:53
25 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:03:53
26 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:04:17
27 David Belda (Esp) Burgos – BH 0:04:17
28 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:17
29 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:04:30
30 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:43
31 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:49
32 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:07:02
33 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:07:33
34 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:08:19
35 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:08:21
36 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:51
37 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:08:51
38 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:09:03
39 Victor De La Parte Gonzalez (Esp) Movistar Team 0:09:11
40 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:09:12
41 Marc Soler Gimenez (Esp) Movistar Team 0:09:21
42 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:09:41
43 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:09:46
44 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:10:11
45 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:10:19
46 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:10:46
47 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:11:11
48 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:11:16
49 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:11:31
50 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:11:31
51 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:48
52 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:13:02
53 Huub Duijn (Ned) Vérandas Willems – Crelan 0:13:16
54 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:13:30
55 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:13:38
56 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:13:41
57 Igor Merino Kortazar (Esp) Burgos – BH 0:14:12
58 Alexander Aranburu Deva (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:36
59 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:15:39
60 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:15:39
61 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:32
62 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:16:32
63 Stijn Devolder (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:16:51
64 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:16:52
65 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:54
66 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:44
67 Luis Enrique Davila (Mex) Israel Cycling Academy 0:18:50
68 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:19:03
69 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:19:03
70 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:17
71 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:20:30
72 Nathan Brown (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:20:30
73 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:21:08
74 Georg Preidler (AUT) Team Sunweb 0:21:08
75 Kristijan Koren (Slo) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:21:08
76 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:21:08
77 Ibai Salas Zorrozua (Esp) Burgos – BH 0:21:31
78 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:21:36
79 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:21:36
80 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:21:39
81 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 0:22:02
82 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:22:14
83 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:22:30
84 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:22:34
85 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:22:53
86 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:24:32
87 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:32
88 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:24:32
89 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:25:00
90 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:25:00
91 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:00
92 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:00
93 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 0:25:00
94 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:25:31
95 José Manuel Díaz (Esp) Israel Cycling Academy 0:25:54
96 Jens Wallays (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:26:05
97 William Bonnet (Fra) FDJ 0:26:15
98 Christian Knees (GER) Team Sky 0:26:36
99 Pim Ligthart (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:26:38
100 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:26:47
101 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:26:47
102 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:26:47
103 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:27:04
104 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:27:17
105 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:27:22
106 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:27:35
107 Otto Vergaerde (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:27:40
108 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:27:47
109 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:28:44
110 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:28:56
111 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:29:15
112 Aitor Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:29:15
113 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:29:17
114 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:29:51
115 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:30:15
116 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:30:21
117 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:31:13
118 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:31:23
119 Jorge Arcas Peña (Esp) Movistar Team 0:31:23
120 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:31:41
121 Winner Andrew Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:31:41
122 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:32:29
123 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:32:32
124 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:32:36
125 Adrian Gonzalez Velasco (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:32:46
126 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:33:00
127 Aidis Kruopis (Ltu) Vérandas Willems – Crelan 0:33:03
128 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:33:16
129 Berden De Vries (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:33:39
130 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:33:47
131 Sander Cordeel (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:34:49
132 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:35:12
133 Gaëtan Bille (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:35:42
134 Pello Olaberria Arruabarrena (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:35:42
135 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:35:54
136 Alvaro Robredo Crespo (Esp) Burgos – BH 0:36:32
137 Elias Van Breussegem (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:37:38
138 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:38:27
139 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:38:56
140 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:39:55
141 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:42:13