Organizatorzy kolejnej imprezy borykają się z problemami finansowymi. Znany młodzieżowy wyścig w Dolinie Aosty będzie trwał o jeden dzień krócej.

Impreza rozgrywana we francuskojęzycznej części Włoch to prawdziwa kuźnia dobrych górali. Na liście zwycięzców widnieją nazwiska zwycięzców wielu ważnych wyścigów – klasyfikację generalną wygrywali m.in. Fabio Aru i Thibaut Pinot, a triumfatorami etapów byli Daniel Martin, Bob Jungels i Ben Swift. Wyścig jest rozgrywany w lipcu i ma kategorię 2.2U – oznacza to, że wystartować mogą wyłącznie zawodnicy poniżej 23 lat.

Giro Valle d’Aosta tradycyjnie liczył sobie sześć dni wyścigowych. W tym roku nie udało się zebrać odpowiednich środków i organizatorzy są zmuszeni do rezygnacji z jednego etapu. Prezydent wyścigu Riccardo Monet tłumaczy się z takiej decyzji portalowi Cyclingnews.com:

Pracowaliśmy przez 24 godzin na dobę, by osiągnąć nasz cel – chcieliśmy utrzymać sześciodniową formułę wyścigu. Niestety, sytuacja finansowa nie napawa optymizmem i jesteśmy zmuszeni skrócić naszą imprezę. Giro Valle d’Aosta zostanie rozegrany w dniach od 12 do 16 lipca. W tym roku wyjedziemy poza granicę Włoch i odwiedzimy Francję i Szwajcarię. Chcemy, by nasza inicjatywa łączyła przygraniczne obszary poprzez sportową pasję i zaangażowanie.