Cycling New Zealand

Dla Rushlee Buchanan jest to czwarty, rekordowy tytuł.

Na początku sobotniego wyścigu pań na atak zdecydowała się Keri-Anne Page (Hawkes Bay). Do samotnej uciekinierki po kilkunastu kilometrach dołączyły Kirstie James (Southland), Olivia Ray (Auckland) i Michaela Kerr (Mike Greer Homes). Na pierwszym podjeździe pod Napier Hill za pogoń zabrały się Georgia Williams (BePink), Rushlee Buchanan (UnitedHealthcare) i Kate McIlroy (Wellington).

Ucieczka została złapana na drugim okrążeniu w mieście, a na czele znalazła się czwórka Williams, Buchanan, McIlroy i Michaela Drummond (Visit Dallas DNA). Ta ostatnia nie wytrzymała tempa rywalek na ostatniej wspinaczce pod Napier Hill.

Trio liderek rozegrało finisz między sobą, a najszybciej zaatakowała Williams, ale to doświadczona Buchanan idealnie wyczekała odpowiedni moment i zwyciężyła. McIlroy nie liczyła się w rozgrywce i musiała się zadowolić brązem.

TOP3:

  1. Rushlee Buchanan (UnitedHealthcare)
  2. Georgia Williams (BePink)
  3. Kate McIlroy (Wellington) +4″

Panowie mieli do pokonania ciekawą trasę – 81km dojazdu oraz okrążenia z Napier Hill. Początkowa ucieczka, w której znalazł się Dion Smith (ONE Pro Cycling) została złapana na trzeciej rundzie. Do czołówki dołączyli m.in. mistrz na czas Jack Bauer (Quick-Step Floors), broniący tytułu Jason Christie (Tasman), Joseph Cooper (Isowhey Sports) czy zwycięzca Tour of Southland Aaron Gate (Aqua Blue Sport). Na podjazdach swoich sił próbowali Cooper, Smith i Christie, ale grupa doganiała ich na płaskim odcinku.

Wreszcie na ostatniej wspinaczce Cooper zdołał oderwać się od rywali i na szczycie uzyskał 17 sekund przewagi. Chociaż do mety prowadził 9.5-kilometrowy płaski dojazd, to nikt nie dogonił kolarza Isowhey Sports, który cieszył się z drugiego tytułu w karierze. Na drugim miejscu dojechał Jason Christie, a trzeci był Dion Smith, który wygrał finisz z grupki.

TOP3:

  1. Joseph Cooper (Isowhey Sports)
  2. Jason Christie (Tasman) +14″
  3. Dion Smith (ONE Pro Cycling) +18″
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments