Fot. Astana

Dość nieoczekiwanie, włodarze Astany postanowili jeszcze wzmocnić swój skład. Nowym zawodnikiem kazachskiego teamu został Norweg Truls Korsaeth.

23-letni kolarz, ostatnie 4 lata spędził w norweskim zespole kontynentalnym Joker – Byggtorget. Tam udało mu się zająć kilka miejsc w czołówce w wyścigach 2.2, a w sezonie 2016 nawet wygrać etap i założyć koszulkę lidera Tour de Gironde. Korsaeth znany jest jednak przede wszystkim jako bardzo dobry czasowiec, który zmieścił się już w czołowej „10” Chrono des Nations czy krajowych mistrzostw. Co więcej, w mistrzostwach świata elity w Katarze zdołał zmieścić się w czołowej „20” – był 16.

Od lat moim największym marzeniem było podpisanie kontraktu z drużyną World Tour. W 2017 stanie się to prawdą, za co niezmiernie dziękuje Astanie, która uwierzyła w moje możliwości i zapytała czy chcę być częścią ich wielkiego projektu. To wielki krok naprzód, lecz jestem gotów, by spróbować sprostać wyzwaniu. Jednocześnie chciałbym bardzo podziękować zespołowi Joker – Byggtorget, który w ostatnich latach umożliwił mi wielki rozwój i pozwolił ze spokojem wejść o kilka szczebli wyżej. Od teraz myślę już tylko o moim pierwszym sezonie w World Tour – powiedział 23-letni Norweg.

Korsaeth będzie reprezentował barwy zespołu prowadzonego przez Alexandra Vinokurova co najmniej do końca sezonu 2018.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments