Fot. Andrzej Gucwa / naszosie.pl

Drużyna Katarzyny Niewiadomej i Anny Plichty związała się z belgijskim producentem aż pięcioletnią umową.

Porozumienie wejdzie w życie w styczniu 2017 i będzie obowiązywało do końca sezonu 2021. Dzięki temu WM3 Pro Cycling ma zapewnione wsparcie i może skupić się na rozwoju mocnego składu. Na rowerach marki Ridley jeżdżą też męskie i żeńskie składy Lotto-Soudal. Długofalowa umowa między drużyną Marianne Vos i belgijskim producentem może zaowocować stworzeniem nowej, damskiej marki.

Ridley Bikes jest już jednym z największych producentów. Łącząc siły chcemy jeszcze bardziej wzmocnić pozycję marki na świecie. Jesteśmy drużyną multidyscyplinarną. Szosa jest najważniejsza, ale będziemy aktywni również w przełajach. Ridley wesprze nas w każdej dyscyplinie najlepszymi materiałami, a my w zamian będziemy przekazywać swoje opinie o sprzęcie – powiedział menedżer drużyny Eric van den Boom.

WM3 Pro Cycling jest nową drużyną założoną na miejsce Rabo-Liv. Po odejściu ze sportu Rabobanku niektóre gwiazdy, m.in. Anna van der Breggen i Pauline Ferrand-Prevot, zdecydowały się na transfery do innych ekip. Vos, razem z Van den Boomem stworzyła jednak coś nowego. Razem z Holenderką w składzie zostały Anouska Koster, Valentina Scandolara i Katarzyna Niewiadoma, a jednym z nabytków jest Anna Plichta. Początkowo projekt nazywał się Fortitude Pro Cycling, ale podpisanie pięcioletniego kontraktu z WM3 Energie zmieniło sytuację.

Dzięki zapewnieniu sponsorów na najbliższe pięć lat WM3 Pro Cycling może się skupić wyłącznie na rozwoju. Młody skład (najstarsza Vos w przyszłym roku skończy 30 lat) ma szansę nawiązać do sporych sukcesów Rabobank-Liv.