Crelan-Vastgoedservice / ©Photopress.be

Zwycięzca Ronde van Vlaanderen z 2011 roku tworzy nową drużynę ProContinental.

Głównymi sponsorami będą firmy, które już wcześniej zaznaczyły swoją obecność w belgijskim kolarstwie. Verandas Willems-Crelan nastawia się na najważniejsze wyścigi klasyczne, a szef projektu Nick Nuyens chce umożliwić swoim podopiecznym starty w Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix.

Z tak silnymi partnerami i kolarską pasją możemy rozwinąć unikalny projekt. Jako jedyni chcemy być aktywni na najwyższym poziomie przez cały rok. Będziemy mieć dwa różne stroje – letnie na szosę i zimowe na przełaje. Pomożemy też przełajowcom lepiej przygotowywać się na sezon jednocześnie poprawiając rozwój młodych kolarzy szosowych. – opisał swoją drużynę Nuyens.

Liderem na wyścigi brukowane będzie jeden z najlepszych kolarzy przełajowych, mistrz świata Wout Van Aert. Nuyens chciałby, żeby utalentowany Belg mógł spróbować się ze specjalistami od klasyków w monumentach.

Wout będzie miał trzech pomocników w cyclo-crossie – Tima Merliera, Stana Godrie i Jappe Jaspersa. Niels Albert będzie ich wspierał swoim doświadczeniem. Chcę zauważyć, że Van Aert głównie skupia się na terenie. Awans na ProContinental pozwoli mu przetestować swoje limity na szosie. Nie możemy przejść obojętnie obok szansy przestawienia się na asfalty.

Skład nie może się jednak opierać na jednym zawodniku. Liderem w sprintach będzie Timothy Dupont, który ma przynieść odpowiednią liczbę zwycięstw. Doświadczeniem w klasykach będzie służył Stijn Devolder, dwukrotny zwycięzca Ronde van Vlaanderen.

Trzon zespołu szosowego liczy dwunastu kolarzy. Ivan De Schampelaere i Kristof De Kegel już udowodnili swoją moc, więc logiczna była dalsza współpraca. Sprinter Timothy Dupont musi wygrywać, a w tym pomogą mu Dries De Bondt, Sander Cordeel, Christophe Premont, Aidis Kruopis, Stef Van Zummeren, Elias Van Breussegem, Huub Duyn, Gaeten Bille, Otto Vergaerde i Michael Goolaerts. Jesteśmy dumni, że podpisaliśmy kontrakt ze Stijnem Devolderem. Jego doświadczenie jest nieocenione. Jestem pewien, że dwukrotny zwycięzca Flandrii wiosną będzie w znakomitej formie.

Skład Verandas Willems – Crelan na sezon 2017:

Wout van Aert
Gaetan Bille
Sander Cordeel
Dries De Bondt
Stijn Devolder
Huub Duyn
Timothy Dupont
Stan Godrie
Michael Goolaerts
Jappe Jaspers
Aidis Kruopis
Tim Merlier
Christophe Prémont
Elias Van Breussegem
Stef Van Zummeren
Otto Vergaerde