Była mistrzyni mistrzyni Europy juniorek w jeździe indywidualnej na czas oraz brązowa medalistka mistrzostw świata z Richmond i Ponferrady w wyścigach ze startu wspólnego podpisała kontrakt z grupą Astana Women’s Team.

Brązowy medal zdobyty w Ponferradzie w 2014 roku był początkiem dużych sukcesów młodej zawodniczki. Następny sezon to obrona trzeciego miejsca w amerykańskim Richmond oraz złoty medal w mistrzostwach Europy w Estonii. Ten rok był mniej udany ze względu na kontuzje, ale to nie przeszkodziło Polce w podpisaniu kontraktu z Astaną.

„Jestem bardzo szczęśliwa, że sezon 2017 spędzę w jednej z najlepszych grup na świecie. Moim głównym celem na następny rok będzie odpowiedni rozwój poprzez udział w największych wyścigach i Astana Women’s Team daje mi takie możliwości. Dobra współpraca w grupie to dla mnie najważniejsza rzecz, ale także uwielbiam walczyć w trakcie wyścigów kiedy to tylko możliwe. Dam z siebie wszystko w górskim terenie i w czasówkach, ale mogę poczekać na moment w którym będę mogła sprawdzić się w wyścigach z kobiecego cyklu World Tour. Chciałabym podziękować także mojej obecnej ekipie i wszystkim tym, którzy mnie wspierali przez ostatnie lata”

-komentuje Agnieszka Skalniak.

Źródło: astanawomen.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments