Fot. Orica-BikeExchange

Drużyna Orica-BikeExchange pójdzie za ciosem tegorocznych sukcesów w wielkich tourach i będzie koncentrowała się na klasyfikacji generalnej. Liderzy na Giro d`Italia i Tour de France będą znani po prezentacji trasy Rosa Corsa.

Esteban Chaves zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Giro i trzecie w hiszpańskiej Vuelcie. Adam Yates był czwarty w Tour de France i wygrał klasyfikację młodzieżową – to skrócony bilans występów w trzytygodniowych wyścigach w 2016 roku australijskiego składu.

Wtorkowa prezentacja trasy Wielkiej Pętli zrodziła w głowie Matta White`a wiele pomysłów, ale na stworzenie konkretnego planu kolarze i kibice poczekają do ujawnienia trasy Giro d`Italia.

W tym roku celowaliśmy we wszystkie trzy wielkie toury i mamy plan, by powtórzyć to w przyszłym sezonie, bo myślę, że w każdym z tych wyścigów mamy realne szanse na podium – powiedział White portalowi Cycling News, który jednocześnie nie ukrywał, że oczekiwania wobec jego drużyny będą wyższe niż kiedykolwiek.

White rozważa również wariant, by kolarz, który będzie celował w żółtą koszulkę, przejechał Giro d`Italia w roli pomocnika.

Widzieliśmy w tym roku, że dublet Giro-Vuelta lub Tour-Vuelta jest możliwy, ale Giro i Tour już raczej nie, ponieważ na Giro zazwyczaj jest brzydka pogoda, a podjazdy są dłuższe i bardziej strome – tłumaczył.

Matt White zmierzy się z problemem, który chciałby mieć chyba każdy menedżer kolarskiej drużyny, a mianowicie, będzie musiał dokonać wyboru z kilku bardzo dobrych kolarzy, którzy potrafią wygrywać w wielkich tourach, tj. Estebana Chavesa oraz braci Adama i Simona Yatesów.

White zapowiedział też, że na pewno nie zabierze do Francji czystego sprintera, ponieważ woli skupić się na walce o klasyfikację generalną. Dodatkowo, jego zdaniem, etapy średnio-górskie i górskie będą bardzo wymagające, więc przyda się możliwie najwięcej pomocników.

Warto także pamiętać, że oprócz sukcesów w wielkich tourach, drużyna Orica-BikeExchange znakomicie radziła sobie w wyścigach monumentalnych. Paryż-Roubaix wygrał Mathew Hayman, a Il Lombardia Esteban Chaves.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments