Foto: Hennes Roth

John Degenkolb (Giant – Alpecin) nie miał sobie równych w sprinterskim pojedynku na mecie Sparkassen Münsterland Giro. Świetne szóste miejsce wywalczył Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

11. edycja Sparkassen Münsterland Giro liczyła 225 kilometrów i prowadziła z Gronau do Münster. W typowo sprinterskim klasyku polscy kibice mogli dopingować ekipy CCC Sprandi Polkowice i VERVA ActiveJet Team, a także Karola Domagalskiego w koszulce One Pro Cycling.

sparkassen-muensterland-giro-2016

W ucieczkę dnia zabrał się Paweł Bernas (VERVA ActiveJet Team). Wraz z Polakiem na atak zdecydowali się: Silvio Herklotz (Bora-Argon 18), Aime de Gent(Topsport Vlaanderen), Roland Thalmann (Roth), Robert William Kessler (LKT-Team Brandenburg) i Sjoerd Kouwenhoven (Metec TKH).

Ekipy sprinterskie cały czas kontrolowały sytuację i skasowały odjazd na 25 kilometrów przed metą. Dość tradycyjnie na ostatnich kilometrach swoich sił spróbował Tony Martin (Etixx – Quick Step). Jednak o końcowym triumfie zadecydował finisz z uszczuplonej grupy.

Najszybszy okazał się John Degenkolb (Giant – Alpecin). Drugi był Roy Jans (Wanty-Groupe Gobert), a trzeci Pascal Ackermann (Rad-net Rose Team).

Bardzo dobre, szóste miejsce wywalczył Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice)!

Wyniki:

01 John Degenkolb 1989 Germany Team Giant – Alpecin 4t 50′ 51″
02 Roy Jans 1990 Belgium Wanty – Groupe Gobert 00″
03 Pascal Ackermann 1994 Germany Rad-Net Rose Team 00″
04 Matteo Trentin 1989 Italy Etixx – Quick Step 00″
05 Dion Smith 1993 New Zealand ONE Pro Cycling 00″
06 Alan Banaszek 1997 Poland CCC Sprandi Polkowice 00″
07 Phil Bauhaus 1994 Germany Bora – Argon 18 00″
08 Gianni Meersman 1985 Belgium Etixx – Quick Step 00″
09 Robin Stenuit 1990 Belgium Wanty – Groupe Gobert 00″
10 Bert Van Lerberghe 1992 Belgium Topsport Vlaanderen 00″
11 Jonas Koch 1993 Germany Verva – ActiveJet 00″
12 Ryan Gibbons 1994 South Africa Dimension Data 00″
13 Max Kanter 1997 Germany Team Giant – Alpecin 00″
14 Marco Mathis 1994 Germany Rad-Net Rose Team 00″
15 Roy Curvers 1979 Netherlands Team Giant – Alpecin 00″
16 Linus Gerdemann 1982 Germany Stölting Service Group 08″
17 Maximiliano Richeze 1983 Argentina Etixx – Quick Step 11″
18 Lennard Kämna 1996 Germany Stölting Service Group 13″
19 Zico Waeytens 1991 Belgium Team Giant – Alpecin 16″
20 Tony Martin 1985 Germany Etixx – Quick Step 16″
21 Bernhard Eisel 1981 Austria Dimension Data 36″
22 Zakkari Dempster 1987 Australia Bora – Argon 18 36″
23 Marcel Kittel 1988 Germany Etixx – Quick Step 54″
24 Nikias Arndt 1991 Germany Team Giant – Alpecin 54″
25 Alexander Geuens 1994 Belgium Crelan – Vastgoedservice 1′ 07″
26 Aaron Grosser 1996 Germany Team Sauerland NRW 1′ 07″
27 Max Walscheid 1993 Germany Team Giant – Alpecin 1′ 07″
28 Adrian Banaszek 1993 Poland Verva – ActiveJet 1′ 07″
29 Dennis Coenen 1991 Belgium Crelan – Vastgoedservice 1′ 07″
30 Patrick Haller 1997 Germany Rad-Net Rose Team 1′ 07″
31 Dylan Page 1993 Switzerland Team Roth 1′ 07″
32 Andrea Peron 1988 Italy Team Novo Nordisk 1′ 07″
33 Robert Müller 1986 Germany Team Heizomat 1′ 07″
34 Pascal Treubel 1997 Germany Team Heizomat 1′ 07″
35 Fabian Wegmann 1980 Germany Stölting Service Group 1′ 07″
36 Nikolay Mihaylov 1988 Bulgaria CCC Sprandi Polkowice 1′ 07″
37 Luca Henn 1997 Germany Team Kuota – Lotto 1′ 07″
38 Jiri Polnicky 1989 Czech Republic Verva – ActiveJet 1′ 07″
39 Alexander Weifenbach 1990 Germany Stölting Service Group 1′ 07″
40 Timothy Stevens 1989 Belgium Crelan – Vastgoedservice 1′ 07″
41 Grischa Janorschke 1987 Germany Team Roth 1′ 07″
42 Matthias Krizek 1988 Austria Team Roth 1′ 07″
43 Jonas Rapp 1994 Germany Team Heizomat 1′ 07″
44 Joonas Henttala 1991 Finland Team Novo Nordisk 1′ 07″
45 Nathan Müller 1995 Germany Team Heizomat 1′ 07″
46 Dries Van Gestel 1994 Belgium Topsport Vlaanderen 1′ 07″
47 Silvio Herklotz 1994 Germany Bora – Argon 18 1′ 07″
48 Steele von Hoff 1987 Australia ONE Pro Cycling 1′ 07″
49 Kristian House 1979 Great Britain ONE Pro Cycling 1′ 07″
50 Sven Reutter 1996 Germany Stölting Service Group 1′ 07″
51 Jan Tschernoster 1996 Germany Rad-Net Rose Team 1′ 07″
52 Frederik Frison 1992 Belgium Lotto – Soudal 1′ 07″
53 Sander Helven 1990 Belgium Topsport Vlaanderen 1′ 07″
54 Jochem Hoekstra 1992 Netherlands Team Giant – Alpecin 1′ 07″
55 Bert De Backer 1984 Belgium Team Giant – Alpecin 1′ 07″
56 Karol Domagalski 1989 Poland ONE Pro Cycling 1′ 07″
57 Jay Robert Thomson 1986 South Africa Dimension Data 1′ 07″
58 Andrea Pasqualon 1988 Italy Team Roth 1′ 15″
59 Fabio Sabatini 1985 Italy Etixx – Quick Step 1′ 15″
60 André Greipel 1982 Germany Lotto – Soudal 1′ 22″
61 Scott Thwaites 1990 Great Britain Bora – Argon 18 1′ 22″
62 James Shaw 1996 Great Britain Lotto – Soudal 1′ 22″
63 Shane Archbold 1989 New Zealand Bora – Argon 18 1′ 22″
64 Stijn Vandenbergh 1984 Belgium Etixx – Quick Step 1′ 46″
65 Jonas Tenbrock 1995 Germany Stölting Service Group 2′ 06″
66 Michael Schwarzmann 1991 Germany Bora – Argon 18 2′ 06″
67 Daniel Bichlmann 1988 Germany Stadalli – Bike Aid 2′ 10″
68 Frederique Robert 1989 Belgium Crelan – Vastgoedservice 2′ 18″
69 Daniel Westmattelmann 1987 Germany Team Kuota – Lotto 2′ 18″
70 Oscar Riesebeek 1992 Netherlands Metec – TKH p/b Mantel 2′ 18″
71 Mario Vogt 1992 Germany Rad-Net Rose Team 2′ 18″
72 David Boucher 1980 Belgium Crelan – Vastgoedservice 2′ 18″
73 David Lozano Riba 1988 Spania Team Novo Nordisk 2′ 18″
74 Martijn Verschoor 1985 Netherlands Team Novo Nordisk 2′ 18″
75 Samuel Williams 1994 Great Britain ONE Pro Cycling 2′ 18″
76 Kevin De Mesmaeker 1991 Belgium Team Novo Nordisk 2′ 18″
77 Stephen Clancy 1992 Ireland Team Novo Nordisk 2′ 18″
78 Tom Stamsnijder 1985 Netherlands Team Giant – Alpecin 2′ 18″
79 Dorian Lübbers 1997 Germany Team Heizomat 2′ 18″
80 Matthew Brammeier 1985 Ireland Dimension Data 2′ 18″
81 Adrien Niyonshuti 1987 Rwanda Dimension Data 2′ 18″
82 Lukas Pöstlberger 1992 Austria Bora – Argon 18 2′ 18″
83 Christian Koch 1996 Germany LKT Team Brandenburg 2′ 18″
84 Fabian Schormair 1994 Germany LKT Team Brandenburg 2′ 18″
85 Jaco Venter 1987 South Africa Dimension Data 2′ 18″
86 Nick Dougall 1992 South Africa Dimension Data 2′ 18″
87 Songezo Jim 1990 South Africa Dimension Data 2′ 18″
88 Marcin Mrozek 1990 Poland CCC Sprandi Polkowice 2′ 18″
89 Jasper Hamelink 1990 Netherlands Metec – TKH p/b Mantel 2′ 18″
90 Georg Loef 1994 Germany Christina Jewelry Pro Cycling 2′ 18″
91 Jasper De Buyst 1993 Belgium Lotto – Soudal 2′ 18″
92 Raphael Freienstein 1991 Germany Team Kuota – Lotto 2′ 18″
93 Bartlomiej Matysiak 1984 Poland CCC Sprandi Polkowice 2′ 36″
94 Michal Podlaski 1988 Poland Verva – ActiveJet 2′ 36″
95 Lander Seynaeve 1992 Belgium Wanty – Groupe Gobert 2′ 36″
96 Michael Goolaerts 1994 Belgium Lotto – Soudal 2′ 36″
97 Leszek Plucinski 1990 Poland CCC Sprandi Polkowice 2′ 36″
98 Gerry Druyts 1991 Belgium Crelan – Vastgoedservice 2′ 36″
99 Kevin Deltombe 1994 Belgium Lotto – Soudal 2′ 36″
100 Sjoerd Kouwenhoven 1990 Netherlands Metec – TKH p/b Mantel 2′ 36″
101 Thomas Koep 1990 Germany Stölting Service Group 2′ 36″
102 Ruben Pols 1994 Belgium Topsport Vlaanderen 2′ 36″
103 Marvin Kötting 1995 Germany Team Sauerland NRW 3′ 27″
104 Simon Redmers 1996 Germany Team Heizomat 3′ 27″
105 Joshua Huppertz 1994 Germany Team Kuota – Lotto 4′ 15″
106 Robert Kessler 1995 Germany LKT Team Brandenburg 4′ 49″
107 Christopher Hatz 1991 Germany Team Kuota – Lotto 5′ 07″
108 Laurin Winter 1996 Germany Team Heizomat 5′ 07″
109 Jarno Gmelich Meijling 1989 Netherlands Metec – TKH p/b Mantel 5′ 07″
110 Florian Stork 1997 Germany Team Sauerland NRW 5′ 07″
111 Jonas Härtig 1997 Germany Team Sauerland NRW 5′ 41″
112 Kenny Dehaes 1984 Belgium Wanty – Groupe Gobert 6′ 51″
113 Gert Dockx 1988 Belgium Lotto – Soudal 6′ 51″
114 Tom De Vriendt 1991 Belgium Wanty – Groupe Gobert 6′ 51″
115 Aime Degendt 1994 Belgium Topsport Vlaanderen 6′ 51″
116 Robert Retschke 1980 Germany Team Kuota – Lotto 6′ 51″
117 Jordi Van Dingenen 1996 Belgium Crelan – Vastgoedservice 6′ 51″
DNF Jakub Kaczmarek 1993 Poland CCC Sprandi Polkowice
DNF Eryk Laton 1993 Poland CCC Sprandi Polkowice
DNF Grzegorz Stepniak 1989 Poland CCC Sprandi Polkowice
DNF Moritz Füssnegger 1996 Germany Christina Jewelry Pro Cycling
DNF Guillaume Van Keirsbulck 1991 Belgium Etixx – Quick Step
DNF Marcel Sieberg 1982 Germany Lotto – Soudal
DNF Tom Baylis 1996 Great Britain ONE Pro Cycling
DNF Glenn O’Shea 1989 Australia ONE Pro Cycling
DNF Henning Bommel 1983 Germany Rad-Net Rose Team
DNF Michel Koch 1991 Germany Rad-Net Rose Team
DNF Leif Lampater 1982 Germany Rad-Net Rose Team
DNF Joschka Beck 1993 Germany Stadalli – Bike Aid
DNF Patrick Lechner 1988 Germany Stadalli – Bike Aid
DNF Dominik Merseburg 1991 Germany Stadalli – Bike Aid
DNF Timo Schäfer 1992 Germany Stadalli – Bike Aid
DNF Alex Kirsch 1992 Luxembourg Stölting Service Group
DNF James Glasspool 1991 Australia Team Novo Nordisk
DNF Quentin Valognes 1996 France Team Novo Nordisk
DNF Martin Kohler 1985 Switzerland Team Roth
DNF Frank Pasche 1993 Switzerland Team Roth
DNF Roland Thalmann 1993 Switzerland Team Roth
DNF Stijn Steels 1989 Belgium Topsport Vlaanderen
DNF Jef Van Meirhaege 1992 Belgium Topsport Vlaanderen
DNF Stanislaw Aniolkowski 1997 Poland Verva – ActiveJet
DNF Norbert Banaszek 1997 Poland Verva – ActiveJet
DNF Pawel Bernas 1990 Poland Verva – ActiveJet
DNF Daniel Staniszewski 1997 Poland Verva – ActiveJet

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
MGR
MGR

Kompromitacja gwiazd (Meersmanna, Kittela i Greipela).