gsemilia.it

Zawodnik Androni Giocattoli – Sidermec wygrał włoski klasyk poświęcony pamięci Marco Pantaniego. Z kolarzy CCC Sprandi najlepiej spisał się Davide Rebellin, który był siódmy.

Na początku wyścigu miała miejsce spora kraksa po której peleton jechał dość spokojnie i dopiero po ponad 40 kilometrach mieliśmy pierwszy atak w którym znalazł się Alessandro Tonelli (Bardiani) oraz Marco Frapporti (Androni). Duet uzyskał jednak maksymalnie 2 minuty przewagi, a cała akcja została skasowana podczas drugiego podjazdu pod Montevecchio, Tam zaatakowała siódemka zawodników wśród których znalazł się Davide Rebellin, ale ta akcja została skasowana na zjazdach.

Wyścig rozegrał się na ostatnich sześćdziesięciu kilometrach podczas ostatniego podjazdu pod Montevecchio, kiedy to utworzyła się grupa zawodników którzy walczyli ostatecznie o zwycięstwo. W czołówce znaleźli się m. in. Przemysław Niemiec (Lampre – Merida) oraz ponownie Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice). Na ostatnich pięciu kilometrach próbował jeszcze atakować Gianfranco Zilioli (Nippo), ale kolarze Androni nie pozwolili Włochowi odjechać i wypracowali jak najlepszą pozycję dla Gavazziego. Ten nie mógł zmarnować takiej okazji i pewnie wygrał sprint. Podium uzupełnili Matteo Busato (Willier) oraz Paolo Toto (Norda – MG.Kvis Vega). Najlepszym z Polaków był Przemysław Niemiec, który zajął 14. miejsce.

Wyniki:

01 Francesco Gavazzi 1984 Italy Androni Giocattoli 4t 28′ 50″
02 Matteo Busato 1987 Italy Wilier Triestina – Southeast 00″
03 Paolo Toto 1991 Italy Norda – MG.Kvis Vega 00″
04 Manuele Mori 1980 Italy Lampre – Merida 00″
05 Marco Tizza 1992 Italy Area Zero – D’Amico 00″
06 Gianmarco Di Francesco 1989 Italy Norda – MG.Kvis Vega 00″
07 Enrico Barbin 1990 Italy Bardiani – CSF 00″
08 Davide Rebellin 1971 Italy CCC Sprandi Polkowice 00″
09 Davide Mucelli 1986 Italy Meridiana – Kamen Team 00″
10 Marco Tecchio 1994 Italy Unieuro – Willier 00″
11 Daniel Martinez 1996 Colombia Wilier Triestina – Southeast 00″
12 Antonio Santoro 1989 Italy Meridiana – Kamen Team 00″
13 Alexander Vdovin 1993 Russia Lokosphinx 00″
14 Przemyslaw Niemiec 1980 Poland Lampre – Merida 00″
15 Rodolfo Andres Torres 1987 Colombia Androni Giocattoli 00″
16 Franco Pellizotti 1978 Italy Androni Giocattoli 27″
17 Gianfranco Zilioli 1990 Italy Nippo – Vini Fantini 31″
18 Francesco Bongiorno 1990 Italy Bardiani – CSF 35″
19 Peter Schulting 1987 Nederland Parkhotel Valkenburg CT 1′ 57″
20 Filippo Pozzato 1981 Italy Wilier Triestina – Southeast 1′ 57″
21 Simone Velasco 1995 Italy Bardiani – CSF 1′ 57″
22 Pierpaolo De Negri 1986 Italy Nippo – Vini Fantini 1′ 57″
23 Alexandr Kolobnev 1981 Russia Gazprom – RusVelo 1′ 57″
24 Elie Gesbert 1995 France Fortuneo – Vital Concept 1′ 57″
25 Davide Pacchiardo 1990 Italy GM Europa Ovini 1′ 57″
26 Nicholas Dlamini 1995 South Africa Dimension Data for Qhubeka CT 1′ 57″
27 Ivan Balykin 1990 Russia GM Europa Ovini 1′ 57″
28 Antonio Molina 1991 Spania Caja Rural – Seguros 1′ 57″
29 Antonio Di Sante 1993 Italy GM Europa Ovini 1′ 57″
30 Stefan De Bod 1996 South Africa Dimension Data for Qhubeka CT 1′ 57″
31 Dmitriy Strakhov 1995 Russia Lokosphinx 1′ 57″
32 Enrico Salvador 1994 Italy Unieuro – Willier 1′ 57″
33 Jasper Ockeloen 1990 Nederland Parkhotel Valkenburg CT 1′ 57″
34 Ricardo Vilela 1987 Portugal Caja Rural – Seguros 1′ 57″
35 Rafael Andriato 1987 Brazil Wilier Triestina – Southeast 1′ 57″
36 Michele Gazzara 1990 Italy Norda – MG.Kvis Vega 1′ 57″
37 Iuri Filosi 1992 Italy Nippo – Vini Fantini 1′ 57″
38 Aydar Zakarin 1994 Russia Gazprom – RusVelo 1′ 57″
39 Sergey Vdovin 1993 Russia Lokosphinx 1′ 57″
40 Sergej Firsanov 1982 Russia Gazprom – RusVelo 1′ 57″
41 Brice Feillu 1985 France Fortuneo – Vital Concept 1′ 57″
42 Simone Ponzi 1987 Italy CCC Sprandi Polkowice 1′ 57″
43 Simone Andreetta 1993 Italy Bardiani – CSF 1′ 57″
44 Fabricio Ferrari 1985 Uruguay Caja Rural – Seguros 1′ 57″
45 Marco Zamparella 1987 Italy Amore & Vita – Selle SMP 1′ 57″
46 Alex Turrin 1992 Italy Unieuro – Willier 1′ 57″
47 Marco Frapporti 1985 Italy Androni Giocattoli 1′ 57″
48 Andrea Cacciotti 1996 Italy Unieuro – Willier 1′ 57″
49 Davide Vigano 1984 Italy Androni Giocattoli 1′ 57″
50 Victor De La Parte 1986 Spania CCC Sprandi Polkowice 1′ 57″
51 Mauro Finetto 1985 Italy Unieuro – Willier 1′ 57″
52 Fausto Masnada 1993 Italy Lampre – Merida 1′ 57″
53 Simone Petilli 1993 Italy Lampre – Merida 1′ 57″
54 Miguel Angel Benito 1993 Spania Caja Rural – Seguros 1′ 57″
55 Jan Hirt 1991 Czech Republic CCC Sprandi Polkowice 1′ 57″
56 Yonder Godoy 1993 Venezuela Wilier Triestina – Southeast 1′ 57″
57 Andrea Fedi 1991 Italy Wilier Triestina – Southeast 2′ 27″
DNS Emanuel Kiserlovski 1984 Croatia Meridiana – Kamen Team
DNS Marco Zanotti 1988 Italy Parkhotel Valkenburg CT
DNF Nicola Campigli 1994 Italy Amore & Vita – Selle SMP
DNF Danilo Celano 1989 Italy Amore & Vita – Selle SMP
DNF Pierpaolo Ficara 1991 Italy Amore & Vita – Selle SMP
DNF Yukinori Hishinuma 1992 Japan Amore & Vita – Selle SMP
DNF Sergii Movchan 1993 Ukraina Amore & Vita – Selle SMP
DNF Oscar Pelegrí Fernández 1994 Spania Amore & Vita – Selle SMP
DNF Egan Arley Bernal 1997 Colombia Androni Giocattoli
DNF Mirko Selvaggi 1985 Italy Androni Giocattoli
DNF Alessio Taliani 1990 Italy Androni Giocattoli
DNF Giorgio Bocchiola 1989 Italy Area Zero – D’Amico
DNF Paolo Ciavatta 1984 Italy Area Zero – D’Amico
DNF Pietro Di Genova 1997 Italy Area Zero – D’Amico
DNF Nicola Genovese 1993 Italy Area Zero – D’Amico
DNF Luis Mora 1994 Venezuela Area Zero – D’Amico
DNF Nicola Boem 1989 Italy Bardiani – CSF
DNF Mirco Maestri 1991 Italy Bardiani – CSF
DNF Alessandro Tonelli 1992 Italy Bardiani – CSF
DNF Edoardo Zardini 1989 Italy Bardiani – CSF
DNF Javier Aramendia 1986 Spania Caja Rural – Seguros
DNF Domingos Goncalves 1989 Portugal Caja Rural – Seguros
DNF Jonathan Lastra 1993 Spania Caja Rural – Seguros
DNF Hector Saez Benito 1993 Spania Caja Rural – Seguros
DNF Jakub Kaczmarek 1993 Poland CCC Sprandi Polkowice
DNF Jaroslaw Marycz 1987 Poland CCC Sprandi Polkowice
DNF Leszek Plucinski 1990 Poland CCC Sprandi Polkowice
DNF Mateusz Taciak 1984 Poland CCC Sprandi Polkowice
DNF Ryan Gibbons 1994 South Africa Dimension Data for Qhubeka CT
DNF Junrey Janjan Navarra 1992 Philippines Dimension Data for Qhubeka CT
DNF Valens Ndayisenga 1994 Rwanda Dimension Data for Qhubeka CT
DNF Shameeg Salie 1995 South Africa Dimension Data for Qhubeka CT
DNF Bonaventure Uwizeyimana 1993 Rwanda Dimension Data for Qhubeka CT
DNF Maxime Cam 1992 France Fortuneo – Vital Concept
DNF Armindo Fonseca 1989 France Fortuneo – Vital Concept
DNF Kevin Ledanois 1993 France Fortuneo – Vital Concept
DNF Julien Loubet 1985 France Fortuneo – Vital Concept
DNF Eduardo Sepulveda 1991 Argentina Fortuneo – Vital Concept
DNF Chris Anker Sørensen 1984 Denmark Fortuneo – Vital Concept
DNF Alexander Evtushenko 1993 Russia Gazprom – RusVelo
DNF Alexander Foliforov 1992 Russia Gazprom – RusVelo
DNF Roman Kustadinchev 1995 Russia Gazprom – RusVelo
DNF Sergey Nikolaev 1988 Russia Gazprom – RusVelo
DNF Mamyr Stash 1993 Russia Gazprom – RusVelo
DNF Filippo Fortin 1989 Italy GM Europa Ovini
DNF Alessandro Frangioni 1995 Italy GM Europa Ovini
DNF José Marquez 1990 Spania GM Europa Ovini
DNF Matteo Rotondi 1996 Italy GM Europa Ovini
DNF Andrea Ruscetta 1990 Italy GM Europa Ovini
DNF Sebastien Baldauf 1989 Germany Hrinkow Advarics
DNF Josef Benetseder 1983 Austria Hrinkow Advarics
DNF Florian Gaugl 1991 Austria Hrinkow Advarics
DNF Andreas Graf 1985 Austria Hrinkow Advarics
DNF Marvin Hammerschmid 1996 Austria Hrinkow Advarics
DNF Andreas Hofer 1991 Austria Hrinkow Advarics
DNF Dominik Hrinkow 1988 Austria Hrinkow Advarics
DNF Alexander Meier 1992 Germany Hrinkow Advarics
DNF Pavlo Bondarenko 1996 Ukraina Kolss – BDC Team
DNF Volodymyr Dzhus 1993 Ukraina Kolss – BDC Team
DNF Llibert Sendros Juvé 1991 Spania Kolss – BDC Team
DNF Vladyslav Soltasiuk 1997 Ukraina Kolss – BDC Team
DNF Matteo Spreafico 1993 Italy Kolss – BDC Team
DNF Mattia Cattaneo 1990 Italy Lampre – Merida
DNF Ilia Koshevoy 1991 Belarus Lampre – Merida
DNF Oliviero Troia 1994 Italy Lampre – Merida
DNF Federico Zurlo 1994 Italy Lampre – Merida
DNF Sergey Belykh 1990 Russia Lokosphinx
DNF Vitalii Ivshin 1997 Russia Lokosphinx
DNF Artem Samolenkov 1993 Russia Lokosphinx
DNF Sergey Shilov 1988 Russia Lokosphinx
DNF Dmitry Sokolov 1988 Russia Lokosphinx
DNF Mateo Frankovic 1994 Croatia Meridiana – Kamen Team
DNF David Jabuka 1997 Croatia Meridiana – Kamen Team
DNF Matteo Rabottini 1987 Italy Meridiana – Kamen Team
DNF Uros Repse 1993 Slovenia Meridiana – Kamen Team
DNF Michele Viola 1992 Italy Meridiana – Kamen Team
DNF Alessandro Bisolti 1985 Italy Nippo – Vini Fantini
DNF Damiano Cunego 1981 Italy Nippo – Vini Fantini
DNF Marino Kobayashi 1994 Japan Nippo – Vini Fantini
DNF Yuma Koishi 1993 Japan Nippo – Vini Fantini
DNF Genki Yamamoto 1991 Japan Nippo – Vini Fantini
DNF Nicola Gaffurini 1989 Italy Norda – MG.Kvis Vega
DNF Stefano Nardelli 1993 Italy Norda – MG.Kvis Vega
DNF Niccolo Salvietti 1993 Italy Norda – MG.Kvis Vega
DNF Michele Scartezzini 1992 Italy Norda – MG.Kvis Vega
DNF Evgeny Zverkov 1993 Russia Norda – MG.Kvis Vega
DNF Derk Abel Beckeringh 1992 Nederland Parkhotel Valkenburg CT
DNF Dion Beukeboom 1989 Nederland Parkhotel Valkenburg CT
DNF Massimo Graziato 1988 Italy Parkhotel Valkenburg CT
DNF Sven Van Luijk 1989 Nederland Parkhotel Valkenburg CT
DNF Clemens Fankhauser 1985 Austria Tirol Cycling Team
DNF Daniel Katzmayer 1997 Austria Tirol Cycling Team
DNF Marcel Neuhauser 1997 Austria Tirol Cycling Team
DNF Dennis Paulus 1994 Austria Tirol Cycling Team
DNF Alexander Wachter 1995 Austria Tirol Cycling Team
DNF Alessandro Fedeli 1996 Italy Unieuro – Willier
DNF Simone Ravanelli 1995 Italy Unieuro – Willier
DNF Julen Amezqueta 1993 Spania Wilier Triestina – Southeast
DNF Manuel Belletti 1985 Italy Wilier Triestina – Southeast