Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche

Zwycięstwami Edwige Pittel (S.C. Michela Fanini Rox) i Alisson Jackson (reprezentacja międzynarodowa) zakończyły się dwa dzisiejsze etapy Tour Cycliste Feminin International de l’Ardeche.

Poniedziałek we francuskiej etapówce był dniem rozegrania dwóch etapów – jazdy indywidualnej na czas o długości 7.7km i odcinka ze startu wspólnego, na którym do przejechania było 87.4km.

Na „czasówce” większość trasy była płaska, ale w drugiej części czekał krótki, ale sztywny podjazd. W tej specjalności najlepiej poradziła sobie reprezentantka gospodarzy Edwige Pittel (S.C. Michela Fanini Rox). Francuzka uzyskała rezultat 12:43 i o 2 sekundy wyprzedziła Larę Viecelli (INPA-Bianchi). Bardzo dobrze pojechały Polki – Anna Plichta była 4., Katarzyna Pawłowska 8., a Małgorzata Jasińska 14. Niestety do rywalizacji nie przystąpiła Alicja Ratajczak. Liderka wyścigu, Flavia Oliveira (Lares Waowdeals) była 26. i utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki etapu – tutaj

Wieczorem odbył się drugi etap, tym razem ze startu wspólnego. Do pokonania trzy premie górskie (po jednej pierwszej, drugiej i trzeciej kategorii), a meta znajdowała się na końcu długich, około 10-kilometrowych zjazdów. Co ciekawe od samego początku brakowało ataków. Peleton jechał razem, a jedyne różnice tworzyły się na podjazdach, jednak na zjazdach i płaskich odcinkach stawka z powrotem się łączyła.

Przed ostatnim podjazdem zaczął wiać mocny wiatr, który sprawił, że z peletonu utworzyło się kilka mniejszych grup. Na atak zdecydowała się Kanadyjka Alison Jackson i uzyskała 1’30” przewagi. Peleton nie zdołał jej dogonić do samej mety i zawodniczka mogła się spokojnie cieszyć ze zwycięstwa.

Wyniki etapu – tutaj

Klasyfikacja generalna – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments