Fot. Twitter/Elia Viviani

Złoty medalista olimpijski z Rio de Janeiro w omnium wspomoże finansowo torowy klub, w którym rozpoczynał przygodę z kolarstwem. Przekaże sumę siedemdziesięciu pięciu tysięcy euro, którą otrzymał od Włoskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego. 

Elia Viviani, na co dzień kolarz Teamu Sky, pokonał Marka Cavendisha i Lasse Normana Hansena. Celebrując sukces zatopił się we łzach szczęścia, które dzielił wraz z obecnymi na trybunach rodzicami.

Zastanawiałem się, co mam zrobić z tą nagrodą i zdecydowałem się pomóc lokalnym drużynom kolarskim, w których zaczynałem. Chciałbym także przeznaczyć część sumy na otwarty welodrom w Pescantinie, niedaleko Verony, gdzie wszystko się dla mnie zaczęło. To właśnie tam nauczyłem się jeździć na torze i chciałbym zapewnić lepsze warunki dzieciom, które teraz robią to samo – powiedział Viviani włoskiemu serwisowi internetowemu Tuttobiciweb.

Elia Viviani wraca do rywalizacji na szosie w wyścigu Tour of Britain (4-11 września), a następnie wystartuje w Eneco Tour (19-25 września). Ma nadzieję znaleźć się w dziewięcioosobowym składzie reprezentacji Włoch na mistrzostwa świata w Katarze.